8 Ağustos 2022, Pazartesi
28.9 C
İstanbul

Gemini Kripto Para Borsası Dogecoin’i Listelemeye Başladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para borsası Gemini yaptığı duyuruda kullanıcılarının Salı gününden itibaren Dogecoin alıp satabileceğini söyledi. 2013’te bir şaka olarak başlayan Dogecoin için destek veren platformların sayısı her geçen gün artıyor.

Binance indirim kodu

Gemini CEO’su Tyler Winklevoss Dogecoin’i şöyle yorumladı: “Dogecoin bir anlamda aslında insanların parası. Doğal, ciddiyetsiz ve eğlenceli.” Dogecoin’in bir şaka coini olduğunun da farkında olan Winklevoss, ancak zaten coinin de olması gerektiği gibi, yani şaka gibi işlediğini söyledi: “Binlerce yıllık para tarihinde, deniz kabukları, değerli madenler gibi birçok madde insanlar onların değerli olduğunu söylediği ve buna inandığı için bir değere sahip oldu.

Binance indirim kodu

Kısa Bir Süre Önce eToro Dogecoin Listelemeye Başlamıştı

Gemini’ın bu hamlesi, alım satım platformu eToro’nun Pazartesi günü Dogecoin’i listelemeye başladığını söylemesinin ardından gerçekleşti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

2014 yılında kurulan Gemini borsasında 40’ın üzerinde kripto para listeleniyor.

Dogecoin’in alım satımına izin veren diğer büyük kripto para borsaları ise Kraken ve Robinhood.

Robinhood Nisan ayında minimum Dogecoin işlem boyutunu, Dogecoin’in popülerliğinin artmasıyla beraber 10 coin’den 1 coine düşürmüştü.

Bu yıl Dogecoin, Elon Musk, Mark Cuban, Snoop Dogg ve Gene Simmons gibi ünlü isimlerden aldığı destekler ile gerçekten de büyük bir ralli yaşadı.

Winklevoss’a Göre Dogecoin’in Sınırsız Arzı Bir Sorun Değil

Mike Novogratz gibi bazı yatırımcılar ise Dogecoin’e, sınırsız arzı nedeniyle mesafeli yaklaşıyor. Dogecoin protokolü her yıl sabit olarak 5 milyar adet coin yayınlıyor. Winklevoss’a göre bu sabit ve yıllık arz, Dogecoin’inde bulunan genel para arzı karşısında çok küçük bir miktara tekabül ediyor: “Diğer bir deyişle, Dogecoin’in para arzı aslında enflasyona neden olmanın tam tersi bir etki yaratıyor. Son zamanlarda Dogecoin’e olan talep, arz miktarını geride bıraktı, bu yüzden de fiyatı uçuşa geçti.

İlgili Haber:  İsveç Merkez Bankası Dijital Para Birimiyle İlgili İlk Bilgileri Açıkladı

Dogecoin ayrıca COVID-19 pandemisinde ülkeler tarafından vatandaşlarına yardım olarak dağıtılan büyük miktarlardaki paraların kripto para piyasasına akmasından ve evde oturmaktan sıkılan bireysel yatırımcılardan büyük yarar gördü.

CoinFlip CEO’su Ben Weiss gelişmeleri şöyle yorumladı: “Online forumlarda başlatılan bir momentum ile birlikte birçok yatırımcı Dogecoin’i 1 dolara pump’lamak için çalışmaya başladı. Piyasadaki büyük oyuncular ve şirketlerin Dogecoin alıp piyasayı manipüle edebileceğini ya da Dogecoin’i sürdürülebilir bir para birimi olarak göreceğini hiç sanmıyorum.

CoinFlip borsası da Mart ayında Dogecoin alım satımlarını müşterilerine sunmuştu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar