Gemini, UNI ile Birlikte 14 Farklı DeFi Tokenini Listeledi

0
375

Son güncelleme: 9 ay önce

Binance indirim kodu

Kripto para borsası Gemini, yeni eklediği token serisiyle, platformundaki merkezi olmayan finans (DeFi) tokenlerini iki katına çıkardı.

Binance indirim kodu

Ünlü Amerikan kripto para borsası Gemini, bugün aralarında Uniswap (UNI) ve Yearn.finans (YFI) gibi DeFi’nin en popüler tokenleri de olmak üzere, 15 yeni merkezi olmayan finans (DeFi) tokeninin listelendiğini duyurdu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Gemini tarafından yapılan açıklamaya göre, bugünden itibaren Balancer (BAL), Curve (CRV), Ren Network (REN), Synthetix Network (SNX), Uma (UMA), Uniswap (UNI) ve Yearn.finans (YFI) tokenlerinin ticareti, Gemini üzerinden yapılabilecek.

Gemini yaptığı açıklamada, “bu yeni eklenen tokenlerle birlikte, toplamda 24 kripto para için hem ticaret hem depolama desteği sunuyoruz. Ayrıca bir diğer 10 kripto için de sadece depolama desteği veriyoruz” dedi.

Daha evvelki yazılardan da bildiğiniz üzere, Ethereum tabanlı merkezi olmayan borsa Uniswap, bir haftadan biraz daha uzun bir süre önce, yönetim tokeni UNI’yi hayata geçirdi ve kısa sürede DeFi’deki en yaygın tokenlerden biri haline geldi. Lansmanından sadece bir gün sonra, Uniswap’ta kilitlenen Ethereum değeri 1.6 milyar dolara yükseldi. Uniswap, yönetim tokeni UNI’yi piyasaya sürdükten sadece iki gün sonra, Bitcoin Cash’in günlük işlem hacmini ikiye katlamıştı.

Buna karşılık, yield farming (kazanç çiftçiliği) protokolü Yearn.finance’ın yönetim tokeni olan YFI, son zamanlarda 38.682 dolar seviyesine yükselerek, Bitcoin fiyatının neredeyse dört katına ulaşmayı başardı (o sırada Bitcoin fiyatı 11.596 dolardı). Bu değer, aynı zamanda Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 20.000 doların da hemen hemen iki katına eşit.

Bunlara ek olarak, daha önce Gemini borsasına sadece depolama için eklenen beş tokenin, artık ticareti de yapılabiliyor. Bu tokenler: Decentraland (MANA), Kyber Network (KNC), Maker (MKR), Storj (STORJ) ve 0x (ZRX).

İlgili Haber:  Uzmanlar BTC Tahminleri Konusunda İkiye Ayrıldı: Boğa mı Yoksa Süper Boğa mı?

Son olarak ayrıca, Gemini borsası üç adet yeni DeFi tokeni; Keep Network (KEEP), Wrapped Bitcoin (wBTC) ve tBTC’yi ticaret için olmasa da depolama desteği için sistemine ekledi.

Bu tokenler riskli olmalarına rağmen borsalar tarafından listeleniyor

Öte yandan, DeFi varlıklarının borsalar tarafından bu şekilde hızlı bir şekilde listelenmesiyle ilgili endişeler de bulunmakta. Ünlü kripto para borsası Binance, hem bu tür tokenleri listeliyor hem de kullanıcılarına bu tokenlerin değerinin %50 düşme ihtimali olduğunu net bir şekilde söylüyor. Açıkça görünüyor ki kripto borsaları bu tokenleri listelemenin riske değer olduğunu düşünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?