29 Kasım 2022, Salı
12.6 C
İstanbul

Gizli Andre Cronje Projesi DeFi’ye Dejavu Yaşattı 

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Yearn Finance yaratıcısı Andre Cronje, 2019’un ağustos ayından beri üzerinde çalıştığı Keep3r Network adlı üçüncü protokolünü GitHub’da sessizce yayınladı.

Binance indirim kodu

Resmi bir lansman duyurusu olmamasına ve Keep3r’nin protokolün beta aşamasında olduğunu belirten belgelere rağmen aşırı coşkulu bazı yatırımcılar bir kez daha projeye yatırım yapmak için acele etti ve bunun sonucunda da zarara uğradı.

Binance indirim kodu

Keep3r; yerel tokeni KPR tarafından desteklenen, teknik işler için merkezi olmayan ve çoğunlukla freelance çalışanlara sahip (Gig tarzı) bir pazar yeri olma özelliği taşıyor. Platform, insan gücü sıkıntısı çeken kripto projelerine özel iş gücü ile teknolojiye erişim sağlamayı amaçlıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Keep3r’nin belgeleri, platform tarafından desteklenen iş türlerinden bazılarına, görevleri bir işlemi çağırmak kadar basit olan veya zincir dışı kapsamlı bir mantık gerektirmek kadar karmaşık hale gelebilen işleri örnek olarak gösteriyor. İşverenler, Uniswap’ta KPR ve ETH çiftçiliğiden para kazanan girişimcilere ücretlerini KPR olarak da ödeyebiliyor.

15 milyon doların tamamı bir gecede tükendi

Bu yeni proje; Cronje’nin, kişisel cüzdanındaki kodla doğrudan etkileşime girmesi üzerine Cronje’nin GitHub veya Ethereum adresini takip eden kişiler tarafından fark edildi.

Bir avuç fırsatçı tüccar ile onların botları, platforma hızla para enjekte etti ve token’i Uniswap’ta işlemeye başladı. Bu da kod test edilirken Keep3r’nin sözleşmeleri birçok defa yeniden görevlendirildiği için token 100 doların altına düşmeden önce kısa süreli hacimde fiyatının 1 dolardan 2.000 dolara yükselmesine neden oldu.

Buna rağmen KPR, Cronje’nin en son deneyi olan Eminence’den farklı olarak sadece birkaç bin dolarlık bir hacim gördü. 15 milyon doların tamamı, Cronje uyurken ve takipçilerinin protokole yatırım yapmak için acele ettiğinin farkında olmadan tükendi. Bir bilgisayar korsanı, çalınan fonları Eminence yatırımcılarına geri dağıtmadan önce ölüm tehditleriyle uyanan Cronje’ye paranın yarısını transfer etti.

İlgili Haber:  Bitcoin ve Ethereum Güçlü Performanslarına Geri Dönerken; Kripto Piyasaları Yükseliyor

Olay Cronje’yi yaklaşık iki hafta boyunca sosyal medyadan uzaklaştırdı ve yazılımcı, ileriye doğru düşük bir profil sürdürme sözü verdi.

Yearn Finance ayrıca yakın zamanda, projenin toplam kilitli değerinin geçen ay 900 milyon dolardan %50 oranında düştüğü bir gerileme dönemi yaşadı. Yearn şu anda 451 milyon dolarlık toplam kilitli değeri ile dokuzuncu en büyük DeFi protokolü olarak kabul ediliyor.

Yearn dün merkezsizleştirme vizyonunu ifade eden bir manifesto yayınladı ancak Cronje, belgeyi imzalayan altı yazılımcı arasında yer almadı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar