28 Kasım 2022, Pazartesi
9.6 C
İstanbul

Gizlilik Odaklı Mesajlaşma Uygulaması Signal, Bitcoin ve Diğer Kripto Paralarda Bağış Kabul Ediyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Gizlilik odaklı müşterinin arkasındaki kar amacı gütmeyen kuruluş, şimdi Chainlink’ten Zcash’e kadar bir dizi kripto parada bağış kabul ediyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Mesajlaşma uygulaması Signal’in arkasındaki kar amacı gütmeyen kuruluş, kripto parada bağış kabul etmeye başladığını söylüyor.
  • Bitcoin, Ethereum, Litecoin, ChainLink, Zcash ve pek çok kripto parada bağış yapılabilir.
  • Dileyenler anonim olarak da bağış yapabilir.

Gizlilik odaklı mesajlaşma uygulaması Signal’in arkasındaki kar amacı gütmeyen kuruluş, kripto parada bağış kabul etmeye başladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Pek Çok Kripto Parada Bağış Yapılabilir

Signal Foundation’ın sitesindeki yeni bir açıklamaya göre, bu ödemeler, kar amacı gütmeyen kuruluşlar için kripto para bağışlarını kolaylaştıran şirket The Giving Block aracılığıyla yönetilecek.

Site, en popüler iki kripto para olan Bitcoin ve Ethereum’un yanı sıra Litecoin, Chainlink ve “gizlilik tokeni” olarak adlandırılan Zcash gibi altcoinler de bağış alıyor.

Signal, başka bir popüler mesajlaşma hizmeti olan Telegram gibi çalışıyor. Yani konuşmalar uçtan uca şifrelenmiştir, mesajları yalnızca gönderen ve alıcı okuyabilir. Bu, verilerinize erişebildiği konusunda tartışmaların yapıldığı Facebook Messenger gibi uygulamalara kıyasla daha güvenilir görülüyor ve son zamanlarda daha çok tercih ediliyor.

Elon Musk ve Jack Dorsey Gibi İsimler Signal Hayranı

Signal Foundation, Signal uygulamasından sorumlu Moxie Marlinspike ve WhatsApp’ı oluşturan Brian Acton tarafından 2018 yılında kuruldu.

Kripto para piyasasının yakından tanıdığı isimlerden Tesla CEO’su Elon Musk ve Twitter CEO’su Jack Dorsey gibi isimler Signal’e olan hayranlıklarını dile getirdiler.

Geçen yıl, George Floyd’un polis tarafından öldürülmesinin ardından, Signal protestocuların kimliğini korumak için tasarlanmış bir “yüz bulanıklaştırma” aracı tanıtmıştı.

Signal’in aktif olarak kendi kripto parasını geliştirmek için seçeneklerini araştırdığı da bildirildi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar