30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Goldman Sachs Avrupa’da Kripto ETP Ürünleri Sunmaya Hazırlanıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Konuyla ilgili kaynaklar alıntılanarak Coindesk tarafından yapılan habere göre Goldman Sachs Group Inc. bazı Avrupalı risk fonu müşterilerine kripto para ETP’si imkanı sunmaya hazırlanıyor.

Binance indirim kodu

Goldman Sachs ETP Ürünlerinin Müşteri Kitlesini Genişletecek

Habere göre, banka şu anda bu hizmeti çok sınırlı bir müşteri kitlesine sunuyor ancak önümüzdeki dönemde daha geniş bir alana açılma planlanıyor.

Binance indirim kodu

Goldman Sachs ise konu ile ilgili yorum yapmayı reddetti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

ABD’li yatırım devi Mart ayında Bitcoin için kurumsal talebin zirve yapmasıyla beraber kripto para masasını tekrardan açmış, gelen talebi karşılamak ve dünyanın en büyük kripto parasına yatırım yapabilmek için yeni yollar aramaya başlamıştı.

Goldman Sachs, çok büyük fiyat dalgalanmalarına ve artan denetimsel baskıların artmasına rağmen kripto para dünyasına adım atan çok sayıda ana akım finans şirketlerinden birini oluşturuyor.

Daha önce yaptığımız haberlerde Goldman Sachs’a rakip bankalar olan Morgan Stanley ve JPMorgan gibi şirketlerin de müşterilerine kripto para fonlarına erişim imkanı verdiğini duyurmuştuk.

Kripto paraların kurumsal adaptasyonu özellikle 2021 yılında hız kazanmıştı. Tesla CEO’su Elon Musk’ın elektrikli otomobil satışları için Bitcoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul etmesi, bu alanda tetikleyici bir faktör olmuştu. Musk’ın bu adımının ardından BTC fiyatı büyük bir boğa rallisine girmiş ve yine Elon Musk’ın elektrikli otomobil satışlarını durdurmasıyla bu ralli sona ermişti.

ABD’de Çok Sayıda ETF Başvurusu Bekliyor

ABD piyasasında ise SEC, kripto para ETF’si başvurularını sürekli erteliyor. Uzmanlara göre bunun nedeni SEC’in kripto varlıklardaki volaliteye karşı yatırımcıları korumak istemesi olabilir. SEC’in ETF baskılarına ne kadar dayanabileceği ise bilinmiyor. Milyarder yatırımcı ve Bitcoin savunucusu Mike Novogratz, kısa bir süre önce yaptığı açıklamalarında SEC’in 2021 yılının sonu veya 2022 yılının başında bir Bitcoin ETF’sini onaylayabileceğini tahmin ettiğini söylemişti. İlk başta kripto para dostu imajıyla yatırımcıları heyecanlandıran yeni SEC başkanı Gary Gensler attığı adımlar ile pek de beklenen gibi biri çıkmamıştı.

İlgili Haber:  Voyager Token (VGX) Fiyatı %926 Artış Yaşadı

Bitcoin madenciliğinin en büyük ev sahiplerinden biri olan Çin ise kripto para madenciliğinin tükettiği miktarı bahane ederek bu alanda çok sayıda kısıtlama getirdi. Çin’in bu kısıtlamalarının aslında yakında piyasaya sürmeyi planladığı dijital Yuan’ın önünü açmak için olduğu düşünülüyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar