25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

Goldman Sachs’tan Bitcoin Fiyatı ile İlgili Yeni Bir Tahmin Geldi!

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Bitcoin ve diğer kripto paralar 2022’ye çöküşle girdi.

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatı 2 ay önce ATH yaptmış ve 69.000 dolar seviyelerine yükselmişti. Bu haberin girildiği an itibariyle Bitcoin fiyatı 41.900 dolar civarındaydı. Yani Kasım’daki ATH’den bu yana Bitcoin %40 değer kaybetmiş durumda. Benzer şekilde Ethereum ve diğer kripto paralarda da ciddi kayıplar var.

Binance indirim kodu

Wall Street devlerinden Goldman Sach yayınladığı bir araştırma notunda, Bitcoin’in 5 yıl içinde bir “değer deposu” olarak altın ile başa baş gidecek hale geleceğini ve fiyatın 100.000 dolara çıkacağını belirtti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Araştırma notunda Bitcoin’in sadece değer deposu değil, gündelik hayatta başka uygulamalarının da hayata geçebileceğinin altı çizildi.

“Bitcoin ile altını piyasa değerine göre kıyasladığımızda Bitcoin’in getirilerinin daha büyük olacağı aşikar.”

Şu an Bitcoin’in piyasa değeri 800 milyar dolar iken, altının piyasa değeri 11.4 trilyon dolar.

“Bitcoin’in değer deposu olarak pazar değeri önümüzdeki 5 yıl içinde %50 artış gösterse, fiyatı da 100.000 doların üzerine çıkmış olur. Bu da yıllık %17-18 arasında bir getiri demek.”

Tüm dünyada enflasyonun etkisiyle yatırımcılar altın gibi değer depolarına yöneldi. Bitcoin de bu değer depolarından biri durumunda. Mayıs 2020’de ünlü yatırımcı Paul Tudor Jones, bitcoin için “enflasyonu en hızlı şekilde alt edebilen enstrüman” tabirini kullanmıştı.

Kripto para borsası Okcoin CEO’su Hong Fang, “Bitcoin, altına göre daha üstün parasal niteliklere sahip ve bir değer deposu olarak kritik benimsenme eşiğini aştığında, küresel bir rezerv para birimi ve evrensel bir araç haline gelmek için büyük bir potansiyele sahip” dedi.

Geçen sene internete sızan bir Goldman Sachs raporunda Ethereum’un değer deposu olarak Bitcoin’i geçebileceği belirtilmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend