8 Ağustos 2022, Pazartesi
30.7 C
İstanbul

Goldman Sachs’tan Bitcoin Fiyatı ile İlgili Yeni Bir Tahmin Geldi!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin ve diğer kripto paralar 2022’ye çöküşle girdi.

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatı 2 ay önce ATH yaptmış ve 69.000 dolar seviyelerine yükselmişti. Bu haberin girildiği an itibariyle Bitcoin fiyatı 41.900 dolar civarındaydı. Yani Kasım’daki ATH’den bu yana Bitcoin %40 değer kaybetmiş durumda. Benzer şekilde Ethereum ve diğer kripto paralarda da ciddi kayıplar var.

Binance indirim kodu

Wall Street devlerinden Goldman Sach yayınladığı bir araştırma notunda, Bitcoin’in 5 yıl içinde bir “değer deposu” olarak altın ile başa baş gidecek hale geleceğini ve fiyatın 100.000 dolara çıkacağını belirtti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Araştırma notunda Bitcoin’in sadece değer deposu değil, gündelik hayatta başka uygulamalarının da hayata geçebileceğinin altı çizildi.

“Bitcoin ile altını piyasa değerine göre kıyasladığımızda Bitcoin’in getirilerinin daha büyük olacağı aşikar.”

Şu an Bitcoin’in piyasa değeri 800 milyar dolar iken, altının piyasa değeri 11.4 trilyon dolar.

“Bitcoin’in değer deposu olarak pazar değeri önümüzdeki 5 yıl içinde %50 artış gösterse, fiyatı da 100.000 doların üzerine çıkmış olur. Bu da yıllık %17-18 arasında bir getiri demek.”

Tüm dünyada enflasyonun etkisiyle yatırımcılar altın gibi değer depolarına yöneldi. Bitcoin de bu değer depolarından biri durumunda. Mayıs 2020’de ünlü yatırımcı Paul Tudor Jones, bitcoin için “enflasyonu en hızlı şekilde alt edebilen enstrüman” tabirini kullanmıştı.

Kripto para borsası Okcoin CEO’su Hong Fang, “Bitcoin, altına göre daha üstün parasal niteliklere sahip ve bir değer deposu olarak kritik benimsenme eşiğini aştığında, küresel bir rezerv para birimi ve evrensel bir araç haline gelmek için büyük bir potansiyele sahip” dedi.

Geçen sene internete sızan bir Goldman Sachs raporunda Ethereum’un değer deposu olarak Bitcoin’i geçebileceği belirtilmişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar