4 Temmuz 2022, Pazartesi
20.3 C
İstanbul

Goldman Sachs CEO’su Bitcoin ile İlgili Açıklamalarda Bulundu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Goldman Sachs CEO’su David Solomon bugün Bitcoin’e ve paranın dijitalleşmesine dair açıklamalarda bulundu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Goldman Sachs CEO’su David Solomon bugün Bitcoin’i yakından takip ettiğini yineledi.
  • Bunun nedeni, Goldman Sachs müşterilerinin kripto para ile de yakından ilgilenmesidir.

Goldman Sachs, Bitcoin’in önemini kavramaya devam ediyor. Bankanın CEO’su David Solomon, bugün kripto para ve merkez bankası dijital para birimlerine (CBDC) dair açıklamalarda bulundu.

Binance indirim kodu

Kripto Parada Daha Net Düzenlemelere İhtiyaç Var

Solomon, “Bu alanlardaki faaliyetler (kripto para, blockchain ve paranın dijitalleşmesi) ilerledikçe, paranın dünya çapında hareket etme biçiminde önemli bir değişiklik olacak.” dedi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

“Ayrıca, piyasa katılımcıları, bir değer deposu aramaya devam ettikçe yörüngenin Bitcoin gibi öngörülemeyen kripto paralara odaklanma ihtimali artacak.” diyen CEO’nun yorumları, bu ayın başlarında söyledikleri ile paralellik taşıyor. Solomon, bankanın müşterilerinin Bitcoin ile ilgilendiğini ancak kripto parayı net bir biçimde benimsemek için daha fazla ve daha net düzenlemelere ihtiyaç olduğunu belirtmişti.

Goldman Sachs, kripto varlıkları yakından takip ediyor. Varlık yönetimi müşterilerine Bitcoin yatırım ürünleri sunmayı planlıyor; ve hatta kısa süre önce kripto para ticaret masasının yeniden açıldığını duyurdu.

Ancak ABD’deki düzenleme eksikliği işleri yavaşlatıyor. Solomon, “Elbette mevcut düzenleyici kurallar dahilinde hareket etmemiz gerekiyor. Banka, müşterilerimiz ve küresel finansal sistemin geleceği için önemli oldukları düşünülen kripto para gibi yeniliklerde etkin rol oynayacaktır.” dedi.

“CBDC, Önemli Bir Teknolojik Yenilik”

Solomon ayrıca CBDC’lere de değindi. CBDC, ABD Doları veya Japon Yeni gibi ulusal para birimlerinin işleyişini iyileştirmek isteyen, bir hükümet veya merkez bankası tarafından kontrol edilen merkezi bir dijital varlıktır.

Ülkeler CBDC üretmenin farklı aşamalarında bulunuyor. Çin şu anda halihazırda Yuan’ın dijital bir versiyonunu kullanıyor; ancak ABD, bu konuda biraz geri kalmış görünüyor. Federal Rezerv, bir CBDC yayınlama kararı almaya henüz yakın olmadığını açıkladı.

İlgili Haber:  Bitcoin Bu 3 Nedenden Dolayı Ana Akım Haline Gelmeye Hazır Değil

Solomon, bu tür bir teknolojinin önemini de kabul etti ve dünyanın dört bir yanındaki merkez bankalarının “küresel ödeme sistemleri üzerindeki uzun vadeli etkiyi” keşfetmek için CBDC’leri incelediklerini söyledi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar