2 Aralık 2022, Cuma
11 C
İstanbul

Goldman Sachs, Çok Zengin Ailelerin Yüzde 60’ının Kripto Para Yatırımı Yaptığını Ya da Yapmayı Düşündüğünü Açıkladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Goldman Sachs tarafından yapılan bir ankete göre dünyanın en zengin insanlarının yatırım şirketleri kripto paralara giderek daha fazla ilgi duymaya başladı. Araştırmada, bu isimlerin %15’inin halihazırda kripto para satın aldığı, %45’inin ise gelecekte satın alabileceği ortaya çıktı.

Binance indirim kodu

Zengin Ailelerin Bir Kısmı Kripto Paraların Enflasyondan Koruma Aracı Olabileceğini Düşünüyor

Goldman Çarşamba günü yayınladığı raporunda, ankete katılanların birçoğu kripto paraları, daha önce görülmemiş maddi yardımların gerçekleştiği bir yılın ardından “yüksek enflasyon, düşük faiz oranları ve diğer makroekonomik gelişmelere karşı” bir koruma olarak gördüğü açıklandı.

Binance indirim kodu

Banka anketini, dünyanın en zengin insanlarının varlıklarını yöneten 150 aile ofisi ve yatırım şirketiyle gerçekleştirdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bitcoin gibi kripto paralar olan ilgi bölgeden bölgeye de değişiklik gösterdi. Goldman çalışmasında Amerika kıtasındaki aile ofislerinin %24’ünün kripto para piyasasına halihazırda para yatırdığını tespit ederken bu oran Asya, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’da yalnızca %8 oranında kaldı.

Asya’daki aile ofislerinin %68’i kripto paralara gelecekte yatırım yapma konusunda ilgili olduklarını söylerken bu oran Amerika kıtasında %39, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’da ise %35 oldu.

Goldman çalışmasının sonucunda dijital varlıkların, enflasyon endişelerine karşı bir yatırım çözümü olarak ele alındığını tespit etti. Ankete katılanların %40’ı, dünya genelinde merkez bankalarının ekonomilere para pompalamasının enflasyona neden olabileceğini düşünüyor. Bu grubun %40’ı ise dijital varlık satın almayı düşünebileceğini belirtiyor.

Ailelerin Bir Kısmı İse Kripto Para Sektörüyle Hiç İlgilenmiyor

Ancak dünya çapında ankete katılan aile ofislerinin %39’u kripto para satın almakla ilgilenmediğini ve hiçbir zaman kripto para sektörüne yatırım yapmayacağını açıkladı. Bu grubun %49’u, kripto paraların sahip olduğu yüksek volalite dolayısıyla bir varlık birikimi aracı olarak kullanılamayacağını düşünüyor. Aynı grubun %40’ı ise kripto paraların mevcut durumda sahip olduğu alım satım ve depolama altyapısıyla ilgili endişeleri bulunduğu için sektörden uzak durduğunu söyledi.

İlgili Haber:  Goldman Sachs’ın Anket Yapılan Müşterilerinin %61'i Kriptoda Yükselişte

Milyarderlerin sayısının artmasıyla birlikte aile ofisleri yatırım dünyasındaki etki alanlarını genişletmeye devam ediyor. Goldman Sachs’ın anket yaptığı 150 şirketten %22’si 5 milyar dolar ve üzerindeki bir serveti yönetirken %44’ü ise 1 milyar dolar ile 5 milyar dolar arasındaki servetleri yönetiyor.

Goldman raporunda şu ifadeye de yer verdi: “Aile ofisleriyle yaptığımız görüşmeler sonucunda, bu şirketlerin sadece kripto para alanındaki yatırımlara değil, aynı zamanda dijital varlıklar ekosistemindeki yeniliklere de ilgi duyduğu ortaya koyuldu.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar