Goldman Sachs, DeFi Altyapı Firması Blockdaemon’a Yatırım Yaptığını Açıkladı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Yatırım bankacılığı devi Goldman Sachs, kripto şirketlerine yatırım yapmaya devam ediyor.

blank

Haberin Özeti

  • Goldman Sachs, önceden kripto para konusunda şüpheci görünüyordu.
  • Ancak yatırım bankacılığı devi, son aylarda pek çok kripto para şirketine fon sağlıyor.
  • Goldman Sachs, son olarak, DeFi altyapı firması Blockdaemon’un 28 milyon Dolar topladığı finansman turuna katkı sağladı.

Goldman Sachs, blockchain firması Blockdaemon’un büyümesine yardımcı olmak için büyük bir finansman turuna katıldı. Bu, yatırım bankacılığı devinin kripto para teknolojisine gittikçe daha fazla ısındığını gösteriyor.

blank

Blockdaemon Nedir?

DeFi altyapı firması Blockdaemon, bugün yaptığı açıklamaya göre, girişim sermayesi şirketi Greenspring Associates, kripto kredi platformu BlockFi, risk sermayesi fonu Warburg Serres ve Goldman Sachs da dahil olmak üzere önemli yatırımcıların katkı sağladığı bir finansman turundan 28 milyon Dolar gelir elde etmeyi başardı.

Goldman Sachs Kuzey Amerika Dijital Varlıklar Başkanı Oli Harris konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Blockchain, finansal hizmetler endüstrisindeki yeniliğin önemli bir itici gücü ve Blockdaemon de bu anlamda altyapısını güçlendiriyor. Buna katkı sağladığımız için heyecan duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Uphold, Voyager Digital Ltd., Illuminate Financial ve Hard Yaka’nın da katılımıyla gerçekleşen son yatırım turu, Blockdaemon’un küresel çalışan sayısını artırmasına ve çeşitli yatırımlar yapmasına yardımcı olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Goldman Sachs ve Kripto Yatırımları

Blockdaemon, şirketlerin blockchain uygulamalarını kullanmasına yardımcı olmak için faaliyet gösteriyor. Firma özellikle DeFi alanında etkin bir şekilde yer alıyor.

İronik bir şekilde; dünyanın en büyük bankalarından biri olan Goldman Sachs, amacı bankacılık gibi geleneksel finans araçlarını ortadan kaldırmak olan merkezi olmayan finansta (DeFi) bir gelecek görüyor. Yatırım devi, bir süre kripto paraya şüpheci yaklaşsa da son olarak bu yılın başlarında kripto para ticaret masasını yeniden başlattığını ve Bitcoin piyasasını yakından takip ettiğini duyurdu.

Goldmans Sachs, son olarak geçtiğimiz ay, kripto para analiz firması Coin Metrics için düzenlenen 15 milyon Dolarlık bir finansman turuna öncülük etti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dogecoin (DOGE) Furyası Nihayet Sona mı Erdi?

Heyecan verici yükselişlerin ardından sonunda düşüş gerçekleşti. Dogecoin furyasının sonunun mutlu bir şekilde olmayacağı aslında pek çok kişi tarafından...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend