Goldman Sachs Müşterilerine Ethereum Opsiyonu Sunacak

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Son güncelleme: 2 ay önce

blank

Goldman Sachs, kripto para alım satım işleri alanında genişleme yaşıyor ve ünlü yatırım bankası müşterilerine Ethereum opsiyonları ve vadeli işlemlerini sunuyor.

blank

bitcoin

“Müşterilerden Gelen Talep Arttı”

Goldman Sachs’ta dijital varlıklar departmanı liderliğini yapan Mathew McDermott Bloomberg’e şu açıklamaları yaptı: “Şu anki fiyatları giriş yapılabilir seviye olarak kabul eden birçok yatırımcımız attığımız bu adım için bize oldukça fazla miktarlarda taleplerde bulundu. Aslında bunu, özellikle perakende açısından, sistemdeki kaldıraç ve fazlalığın bir kısmını temizleme işlemi olarak görüyoruz.

New York merkezli banka ayrıca yılın başında büyük miktarlarda artış yaşayan Bitcoin için yeniden oluşturduğu kripto para ticaret masasındaki Bitcoin hizmetlerini de genişletiyor. Goldman ilk kripto para ticaret masasını 2018 yılında kurmuştu.

47 Yaşındaki McDermott Bloomberg’e yaptığı açıklamalarında ayrıca Goldman Sachs’ın Bitcoin fiyatlarına endeksli çalışan bir ETN ile Bitcoin alım satımlarını kolaylaştırmayı düşündüğünü söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bitcoin tarafından liderlik edilen kripto paralar Pazartesi günü orta derecede denebilecek şiddette bir yükseliş gösterdi. Kripto para piyasaları Mayıs ayında büyük bir darbe yemiş ve yalnızca bir hafta içerisinde piyasa değerlerinin yarısı erimişti. Kripto para piyasalarındaki bu çöküşün nedeni ise Elon Musk’ın açıklamaları ve Çin ile ABD’den gelen regülasyon sesleri olmuştu.

Kripto para şirketi Voyager’ın düzenlediği bir ankete göre ise, ilginç bir şekilde katılımcıların %81’i geçtiğimiz ay yaşanan kripto para çöküşlerinin ardından kripto paraların gelecekleriyle ilgili artık daha kendilerinden emin olduklarını söylediler.

McDermott da kripto paraların kurumsal adaptasyonlarının devam edeceğini söyledi: “Düzeltmeye rağmen kripto para dünyasında halen çok büyük oranlarda ilgi olduğunu gözlemliyoruz.”

Şirketin Başkanı da Bitcoin ile İlgili Olumlu Açıklamalarda Bulunmuştu

Şirketin COO’su ve başkanı John Waldron, Mart ayında yaptığı açıklamalarında müşterilerinin Bitcoin’e yatırım yapmak konusunda her zamankinden daha istekli olduklarını söylemişti.

Wolfe Virtual FinTech forumunda konuşan Waldron şu açıklamaları yapmıştı: “Müşterilerin bize bildirdikleri Bitcoin talepleri giderek artıyor. Yaşanan Covid-19 pandemisi de bu alandaki ilginin oldukça ivme kazanmasına neden oldu. Bizim görüşümüze göre, hiç şüphe yok ki dijital ticaret büyüyecek ve dijital para birimleri insanların hayatlarında daha büyük bir yer kaplayacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Hacker Saldırılarına Maruz Kalan THORChain (RUNE), Güvenlik Sistemini Güçlendiriyor

Çok sayıda hacker saldırısının ardından THORChain savunma sistemini yeniliyor. Yeni sistem ile beraber düğümler (node’lar), gelecekte şüpheli aktiviteler saptadığında...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend