7 Aralık 2022, Çarşamba
12.7 C
İstanbul

Goldman Sachs’tan Sürpriz Coinbase Açıklaması: “Bitcoin Fiyatının Düşmesi Coinbase İçin Daha İyi Olur”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Bitcoin ve diğer kripto paraların fiyatı için bu yıl inişli çıkışlı geçti. Nisan ayındaki zirve noktasının ardından genel kripto para piyasası düşüş yaşadı.

Binance indirim kodu

Bitcoin fiyatının yaşadığı ralli ABD’nin en büyük kripto para borsası olan Coinbase’in Nasdaq’ta listelenmeye başladığı zaman dilimiyle zirve yapmıştı. BTC fiyatının artması Coinbase hisselerine olan ilginin şiddetlenmesini sağlamış ancak Bitcoin’in Nisan ayından bu yana yaşadığı düşüş ile beraber Coinbase de kan kaybetmişti.

Binance indirim kodu

“Bitcoin Fiyatının Düşmesi Coinbase Gelirlerini Arttırır”

Coinbase’in merakla beklenen ikinci çeyrek kazanç raporunun yarın yayınlanacak olmasıyla beraber Wall Street devi Goldman Sachs analizcileri Coinbase hisseleriyle ilgili “satın alma” değerlendirmesini yineledi. Analizciler, Bitcoin fiyatının düşmesinin Coinbase gelirlerine olumlu katkı sağlayacağını düşünüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Goldman Sachs müşterileriyle paylaştığı notunda “kripto para varlıklarında yaşanan volalite yükseliğinin” alım satımlarda bir patlama yarattığını ve bu yüzden Coinbase’in de işlem ücretleri sayesinde daha fazla para kazandığını açıkladı. Rapor ilk olarak Coindesk üzerinden yayınlandı. Analizciler bu yüzden Coinbase’in beklenenden de fazla gelir ilan edebileceğini düşünüyor.

Coinbase’in direkt olarak Nasdaq’ta listelenmesi işleminde finansal danışman olarak görev yapan Goldman Sachs açıklamalarında, eski bir raporunda Bitcoin fiyatının düşmesi halinde bile Coinbase için yüksek işlem ücreti gelirlerinin devam edeceğine dair bir ibareyi vurguladı.

Coinbase’in hisse senedi fiyatı Nisan ayındaki zirve noktasından üçte bir oranında daha düşük bir fiyattan işlem görüyor ve bunun nedeninin de Bitcoin ve kripto para piyasasının son aylarda 1 trilyon dolardan fazla para kaybetmesi olarak gösteriliyor. Kripto paralarda yaşanan bu büyük satış dalgası, Çin’in ülke genelinde Bitcoin madencilerine yönelik tedbirlerini arttırarak bazı eyaletlerinde kripto para madenciliğini yasaklamasının ardından gelişmişti.

İlgili Haber:  Kripto Borsası Uphold, XRP Ticaretine Devam Edeceğini Açıkladı

İşlem Hacmi Büyük Oranda Geriledi

Ancak Coinbase’in işlem ücreti gelirleri, Bitcoin ve diğer kripto paraların fiyatının ani düşüşünün ardından borsalardaki işlem hacimlerinin büyük oranda gerilemesiyle birlikte analizcileri haksız çıkarabilir.

Veri analizi şirketi CryptoCompare’in bu hafta yayınladığı raporunda, Coinbase, Kraken, Binance ve Bitstamp gibi dünyanın en büyük kripto para borsalarında işlem hacimlerinin Haziran ayında %40’lık bir düşüş gösterdiği ortaya konmuştu. Spot alım satım hacimleri Mayıs ayı rakamlarına göre %42.7’lik bir düşüş sergileyerek 2.7 trilyon dolara gerilemişti. Türev hacimleri ise %40.7 azalarak 3.2 trilyon dolara düşmüştü.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar