Goldman Sachs’tan Sürpriz Ethereum Değerlendirmesi!

Önemli Gelişmeler
blank
Furkan Uyanık
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Kripto para piyasasının Wall Street’in dikkatini çekmesiyle beraber bu yıl Bitcoin ve diğer kripto paralar fiyatlarında büyük artış yaşamışlardı.

blank

12 ayda %300’den fazla değer kazanan Bitcoin’in bu rallisi, dünyanın en büyük ikinci kripto parası Ethereum tarafından gölgede bırakılmıştı. Ethereum fiyatı geçen sene bu zamanlara göre %800 arttı.

blank

Goldman Sachs: “Ethereum, Bitcoin’in Önüne Geçecek”

Kripto para endüstrisi, piyasanın hangi yönde ilerleyeceğini tahmin etmeye çalışırken Wall Street Devi Goldman Sachs analizcileri, Ethereum’un önümüzdeki yıllarda Bitcoin’in önüne geçme potansiyeli olduğunu açıkladılar. Ayrıca aynı analizciler kripto paraların sahip olduğu volalite nedeniyle altının nitelendiği gibi direkt olarak güvenli liman sıfatına layık olamayacağını da aktardılar.

Goldman Sachs araştırmacıları Ethereum hakkındaki düşüncelerini şöyle ifade ettiler: “Ethereum’un Ether tokeni, Ethereum Blockchain’inin kendi dijital parası olması ve akıllı sözleşme uygulamalarının inşa edildiği en popüler platform olması itibariyle en fazla potansiyele sahip kripto para olabilir.”

Ethereum’un son 12 ayda ağ aktivitesinde yaşadığı büyük yükselişin nedenleri arasında merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamalarının ve non-fungible tokenlerin (NFT) çok yüksek popülaritelere ulaşması yer alıyor. İki olgu da büyük çoğunlukla Ethereum Blockchain’i üzerinden kullanılıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Geleneksel finans araçları olan bankaların kripto para teknolojisi kullanılarak aradan çıkarılabilecekleri fikri üzerine kurulan DeFi milyar dolarlık bir sektöre dönüşürken dijital varlıkları ve medya gereçlerini Blockchain üzerinde tokenize eden NFT’ler de sanatçıların, içerik üreticilerinin ve sporcuların oldukça ilgisini çekmişti.

Two Prime da Ethereum’un Dünyanın En Büyük Kripto Parası Haline Geleceğini İddia Etmişti

Goldman Sachs ise Ethereum’un Bitcoin’den daha üstün olduğunu düşünen yatırımcılar arasında katılmış oldu. 100 milyon dolarlık dijital varlık yöneticisi Two Prime geçtiğimiz ay, Ethereum’un eninde sonunda Bitcoin’in önüne geçerek piyasa değeri olarak dünyanın en büyük kripto parası olacağını iddia etmişti.

Bu yazının yazıldığı anlarda coin başına yaklaşık 32.000 dolardan işlem gören Bitcoin 600 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahipken, coin başına 2.100 dolardan işlem gören Ethereum’un piyasa değeri ise 250 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Ethereum üzerindeki merkeziyetsiz finans uygulamalarının popülerleşmeye başlamasıyla birlikte merkeziyetsiz borsa (DEX) denilen kripto para alım satım platformları büyük ilgi görmeye başlamışlardı. Bunların en ünlüleri arasında UniSwap borsası bulunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

ETH 2.0 Yükseltmesinden Sonra Ethereum’da Neler Değişecek?

Ethereum blok zinciri, mevcut enerji yoğun iş kanıtı sisteminden hisse kanıtı algoritmasına geçtikten sonra ETH arzının azalması bekleniyor. Haberin Özeti ...
Send this to a friend