1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Goldman Sachs’tan Sürpriz Ethereum Değerlendirmesi!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto para piyasasının Wall Street’in dikkatini çekmesiyle beraber bu yıl Bitcoin ve diğer kripto paralar fiyatlarında büyük artış yaşamışlardı.

Binance indirim kodu

12 ayda %300’den fazla değer kazanan Bitcoin’in bu rallisi, dünyanın en büyük ikinci kripto parası Ethereum tarafından gölgede bırakılmıştı. Ethereum fiyatı geçen sene bu zamanlara göre %800 arttı.

Binance indirim kodu

Goldman Sachs: “Ethereum, Bitcoin’in Önüne Geçecek”

Kripto para endüstrisi, piyasanın hangi yönde ilerleyeceğini tahmin etmeye çalışırken Wall Street Devi Goldman Sachs analizcileri, Ethereum’un önümüzdeki yıllarda Bitcoin’in önüne geçme potansiyeli olduğunu açıkladılar. Ayrıca aynı analizciler kripto paraların sahip olduğu volalite nedeniyle altının nitelendiği gibi direkt olarak güvenli liman sıfatına layık olamayacağını da aktardılar.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Goldman Sachs araştırmacıları Ethereum hakkındaki düşüncelerini şöyle ifade ettiler: “Ethereum’un Ether tokeni, Ethereum Blockchain’inin kendi dijital parası olması ve akıllı sözleşme uygulamalarının inşa edildiği en popüler platform olması itibariyle en fazla potansiyele sahip kripto para olabilir.”

Ethereum’un son 12 ayda ağ aktivitesinde yaşadığı büyük yükselişin nedenleri arasında merkeziyetsiz finans (DeFi) uygulamalarının ve non-fungible tokenlerin (NFT) çok yüksek popülaritelere ulaşması yer alıyor. İki olgu da büyük çoğunlukla Ethereum Blockchain’i üzerinden kullanılıyor.

Geleneksel finans araçları olan bankaların kripto para teknolojisi kullanılarak aradan çıkarılabilecekleri fikri üzerine kurulan DeFi milyar dolarlık bir sektöre dönüşürken dijital varlıkları ve medya gereçlerini Blockchain üzerinde tokenize eden NFT’ler de sanatçıların, içerik üreticilerinin ve sporcuların oldukça ilgisini çekmişti.

Two Prime da Ethereum’un Dünyanın En Büyük Kripto Parası Haline Geleceğini İddia Etmişti

Goldman Sachs ise Ethereum’un Bitcoin’den daha üstün olduğunu düşünen yatırımcılar arasında katılmış oldu. 100 milyon dolarlık dijital varlık yöneticisi Two Prime geçtiğimiz ay, Ethereum’un eninde sonunda Bitcoin’in önüne geçerek piyasa değeri olarak dünyanın en büyük kripto parası olacağını iddia etmişti.

İlgili Haber:  Morgan Stanley, Bitcoin Hizmetine Dair Detayları Açıkladı

Bu yazının yazıldığı anlarda coin başına yaklaşık 32.000 dolardan işlem gören Bitcoin 600 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahipken, coin başına 2.100 dolardan işlem gören Ethereum’un piyasa değeri ise 250 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Ethereum üzerindeki merkeziyetsiz finans uygulamalarının popülerleşmeye başlamasıyla birlikte merkeziyetsiz borsa (DEX) denilen kripto para alım satım platformları büyük ilgi görmeye başlamışlardı. Bunların en ünlüleri arasında UniSwap borsası bulunuyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar