1 Temmuz 2022, Cuma
30.7 C
İstanbul

Google Cloud, EOS ile İşbirliğine Hazır Olduğunu Açıklamasından Sonra Altcoinin Fiyatı Fırladı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

EOS fiyatı, yükseliş göstermemesi ve diğer altcoinler gibi yeni rekorlar kırmaması nedeniyle zor günler yaşıyormuş gibi gözükse de aslına bakılırsa altcoinin sessiz bir şekilde büyüdüğünü söyleyebiliriz. EOSGo’ya göre, Google Cloud EOS üzerinde oylamaları kabul edecek ve altcoin ekosisteminde daha fazla aktivite uygulayacak. Bu yazının yazıldığı anlarda altcoinin fiyatı 5.42 dolar seviyelerindeydi.

Binance indirim kodu
eos
EOS/USD, 4 saatlik grafik

Google Cloud EOS’un Yönetiminde Yer Alacak

Bu altcoin ilk defa, coinin üst şirketi olan Block.one’ın, EOSIO adlı yazılımı geliştirebilmek adına, 2018’deki ICO’sunda 4 milyar dolar yatırım toplamasıyla manşetleri süslemişti. Bunun ardından EOS, teknolojisini ilerletmeye devam etti ve piyasadaki pump’ların birçoğuna da mesafe koydu.

Binance indirim kodu

2 Nisan tarihinde Google Cloud’ın, EOSIO ile bir işbirliği hakkında Tweet atmasıyla birlikte altcoinin fiyatında bir hareketlenme yaşanmıştı. Google, Tweet’inde EOSIO’nun bulut bilişim ile birlikte dağıtılmış defter teknolojisi entegrasyonu alanında devrim yapmasından bahsetmişti.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bundan birkaç ay sonra ise Google Cloud, EOS ekosistemine bir Block Producer (Blok Üreticisi) olarak katılacağını duyurmuştu. Bu gelişme, dünyanın en büyük ve en yenilikçi teknoloji şirketlerinden birinin altcoin yönetimine katılacağı anlamına geldiğinden önem taşıyordu.

Bu açıklamadan birkaç ay sonra ise nihayet Google Cloud, eosgcpbpacct adlı hesap adı altında tam kapsamlı bir Blok Üreticisi olarak işe başladı. Google şu anda 520.000 adet oya sahip ve bununla birlikte Blok Üreticileri arasında 81. sırada yer alıyor.

EOS CEO’su, Yeni Gelişme Hakkındaki Düşüncelerini Paylaştı

Block.one CEO’su Brendan Blumer konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Küresel Blockchain aktivitesinin çoğunluğu ile birlikte EOS, merkezsiz ekosistemlerden yararlanmak isteyen herkese kolay bir çözüm sunuyor. Google Cloud ekibi, gün geçtikçe büyüyen EOS topluluğunu ve altcoinimizin yarattığı, Blockchain endüstrisine en iyi giriş noktasını oluşturan, çok yüksek performans gösteren EOSIO teknolojisini anlıyor. Google Cloud’a, EOS topluluğuna hoş geldin diyor ve ağımıza olan katkılarını sabırsızlıkla beklediğimizi bildiriyorum.”

İlgili Haber:  Brave, Google'ı Tahtından Etmeyi Hedefliyor

Söylentilere göre, Google Cloud ekibi, EOS topluluğu ile direkt olarak iletişime geçebilmek adına bir grup oluşturdu. Grupta herkes, topluluk içerisindeki gelişmeler ile ilgili soru sorabiliyor ya da geri bildirim gönderebiliyor.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Google, Blockchain teknolojisine de sıcak yaklaşıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar