10.5 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Google Cloud, EOS ile İşbirliğine Hazır Olduğunu Açıklamasından Sonra Altcoinin Fiyatı Fırladı!

Önemli Gelişmeler

EOS fiyatı, yükseliş göstermemesi ve diğer altcoinler gibi yeni rekorlar kırmaması nedeniyle zor günler yaşıyormuş gibi gözükse de aslına bakılırsa altcoinin sessiz bir şekilde büyüdüğünü söyleyebiliriz. EOSGo’ya göre, Google Cloud EOS üzerinde oylamaları kabul edecek ve altcoin ekosisteminde daha fazla aktivite uygulayacak. Bu yazının yazıldığı anlarda altcoinin fiyatı 5.42 dolar seviyelerindeydi.

blank
eos
EOS/USD, 4 saatlik grafik

Google Cloud EOS’un Yönetiminde Yer Alacak

Bu altcoin ilk defa, coinin üst şirketi olan Block.one’ın, EOSIO adlı yazılımı geliştirebilmek adına, 2018’deki ICO’sunda 4 milyar dolar yatırım toplamasıyla manşetleri süslemişti. Bunun ardından EOS, teknolojisini ilerletmeye devam etti ve piyasadaki pump’ların birçoğuna da mesafe koydu.

blank

2 Nisan tarihinde Google Cloud’ın, EOSIO ile bir işbirliği hakkında Tweet atmasıyla birlikte altcoinin fiyatında bir hareketlenme yaşanmıştı. Google, Tweet’inde EOSIO’nun bulut bilişim ile birlikte dağıtılmış defter teknolojisi entegrasyonu alanında devrim yapmasından bahsetmişti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bundan birkaç ay sonra ise Google Cloud, EOS ekosistemine bir Block Producer (Blok Üreticisi) olarak katılacağını duyurmuştu. Bu gelişme, dünyanın en büyük ve en yenilikçi teknoloji şirketlerinden birinin altcoin yönetimine katılacağı anlamına geldiğinden önem taşıyordu.

Bu açıklamadan birkaç ay sonra ise nihayet Google Cloud, eosgcpbpacct adlı hesap adı altında tam kapsamlı bir Blok Üreticisi olarak işe başladı. Google şu anda 520.000 adet oya sahip ve bununla birlikte Blok Üreticileri arasında 81. sırada yer alıyor.

EOS CEO’su, Yeni Gelişme Hakkındaki Düşüncelerini Paylaştı

Block.one CEO’su Brendan Blumer konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Küresel Blockchain aktivitesinin çoğunluğu ile birlikte EOS, merkezsiz ekosistemlerden yararlanmak isteyen herkese kolay bir çözüm sunuyor. Google Cloud ekibi, gün geçtikçe büyüyen EOS topluluğunu ve altcoinimizin yarattığı, Blockchain endüstrisine en iyi giriş noktasını oluşturan, çok yüksek performans gösteren EOSIO teknolojisini anlıyor. Google Cloud’a, EOS topluluğuna hoş geldin diyor ve ağımıza olan katkılarını sabırsızlıkla beklediğimizi bildiriyorum.”

İlgili Haber:  Bitcoin Patlama Yaşarken DeFi Düşüyor

Söylentilere göre, Google Cloud ekibi, EOS topluluğu ile direkt olarak iletişime geçebilmek adına bir grup oluşturdu. Grupta herkes, topluluk içerisindeki gelişmeler ile ilgili soru sorabiliyor ya da geri bildirim gönderebiliyor.

Dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Google, Blockchain teknolojisine de sıcak yaklaşıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend