27 Mayıs 2022, Cuma
20 C
İstanbul

Google Cloud, EOS ile Güçlerini Birleştiriyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Block.One tarafından oluşturulan EOS blok zinciri, 21 blok üreticisinden oluşan bir ağ olan benzersiz bir yarı merkeziyetsizleştirme özelliğini kullanır. Bitcoin ve sınırsız sayıda düğümün işlemleri doğrulamasına olanak sağlayan diğer birçok ağın aksine, EOS üzerindeki 21 düğümün tamamı mevcut EOS sahipleri tarafından seçilir. Ayrıca, ilk 21’in herhangi birinin başarısız olması durumunda herhangi bir zamanda devreye girebilen yedek blok üreticileri de vardır.

Binance indirim kodu

Günümüzün en büyük blok üreticileri, kripto borsaları Binance, Huobi ve OKEX’in yanı sıra EOS topluluğu tarafından oluşturulan diğer veri merkezleri tarafından yönetiliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Google, bir EOS blok üreticisi olmak isteyen ilk Silikon Vadisi devidir. Bu yeni iş ortaklığı sayesinde Google Cloud, açık kaynak geliştirici topluluğunun EOS üzerinde uygulamalar oluşturması ve bunlarla etkileşime girmesi için yeni yollar sağlamak üzere Block.one ile çalışacak.

Google konuyla ilgili aşağıdaki resmi açıklamayı yayınladı:

Google Cloud, Block.one ile ortaklık kurdu ve Block.one tarafından yayınlanan EOSIO blok zinciri protokolüne dayanan EOS ağını desteklemek için altyapı sağlamak için bir blok üreticisi adayı olacak. Google Cloud’un yüksek düzeyde tedarik edilmiş, düşük gecikmeli küresel fiber optik ağı, Block.one’un genel blok zinciri çalışmaları ve gelişimi için kararlılık, güvenilirlik, güvenlik ve kapsamlı küresel altyapı kapsamı sağlar.

Google Cloud, EOS ağı için dönüm noktası olacak

Block.one daha sonra konuyla ilgili kendi duyurusunu yayınladı:

Block.one, küresel bir hiper ölçekli bulut ve altyapı sağlayıcısı olan Google Cloud’un EOS topluluğuna katılacağını ve bir EOS ağ blok üreticisi olmak için adımlar atacağını bildirmekten heyecan duyuyor. EOS ağı, Block.one tarafından yayınlanan EOSIO blockchain protokolüne dayanmaktadır.

Blok üreticileri, EOS ağının temel bir bileşenidir; Google Cloud gibi büyük bir blok üreticisi adayının ağımıza katılması, ağ için bir dönüm noktasıdır. Teknolojik yenilikte dünyanın liderlerinden biri olarak Google Cloud’un planlı katılımı, iş, hükümet ve toplumun geleceği için blok zincirin öneminin altını çiziyor. Google Cloud, bir blok üreticisi olmaya çalışırken EOS ağının birinci sınıf performansından ve canlı açık kaynak topluluğundan yararlanacak.

İlgili Haber:  MASAK, Binance'e 8 Milyon Lira Para Cezası Verdi: İşte Nedeni!

Bu hareket Çin’e karşı bir hamle mi?

Block.one CTO’su Dan Larimer, açıklamasını şöyle sürdürdü:

Google Cloud, Block.one’a yüksek düzeyde tedarik edilmiş, düşük gecikme süreli altyapısını sağlamaya devam edecek … Güvenli oracle’lar, zincirler arası işlem raporlama, anahtar yönetimi ve yüksek bütünlüklü tam düğüm doğrulaması aracılığıyla, Google Cloud’un gizli bilgi işlem altyapısı blockchain teknolojisinin güvenliğini, ölçeklenebilirliğini ve ademi merkeziyetçiliğini arttıracak.

Çin, Blockchain Services Network (BSN) aracılığıyla küresel olarak kendi bulut bilişim ayak izini genişletmek için adımlar atmaya devam ettiği için bu gelişme özellikle önemlidir.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar