Block.One tarafından oluşturulan EOS blok zinciri, 21 blok üreticisinden oluşan bir ağ olan benzersiz bir yarı merkeziyetsizleştirme özelliğini kullanır. Bitcoin ve sınırsız sayıda düğümün işlemleri doğrulamasına olanak sağlayan diğer birçok ağın aksine, EOS üzerindeki 21 düğümün tamamı mevcut EOS sahipleri tarafından seçilir. Ayrıca, ilk 21’in herhangi birinin başarısız olması durumunda herhangi bir zamanda devreye girebilen yedek blok üreticileri de vardır.

Günümüzün en büyük blok üreticileri, kripto borsaları Binance, Huobi ve OKEX’in yanı sıra EOS topluluğu tarafından oluşturulan diğer veri merkezleri tarafından yönetiliyor.

Google, bir EOS blok üreticisi olmak isteyen ilk Silikon Vadisi devidir. Bu yeni iş ortaklığı sayesinde Google Cloud, açık kaynak geliştirici topluluğunun EOS üzerinde uygulamalar oluşturması ve bunlarla etkileşime girmesi için yeni yollar sağlamak üzere Block.one ile çalışacak.

Google konuyla ilgili aşağıdaki resmi açıklamayı yayınladı:

Google Cloud, Block.one ile ortaklık kurdu ve Block.one tarafından yayınlanan EOSIO blok zinciri protokolüne dayanan EOS ağını desteklemek için altyapı sağlamak için bir blok üreticisi adayı olacak. Google Cloud’un yüksek düzeyde tedarik edilmiş, düşük gecikmeli küresel fiber optik ağı, Block.one’un genel blok zinciri çalışmaları ve gelişimi için kararlılık, güvenilirlik, güvenlik ve kapsamlı küresel altyapı kapsamı sağlar.

Google Cloud, EOS ağı için dönüm noktası olacak

Block.one daha sonra konuyla ilgili kendi duyurusunu yayınladı:

Block.one, küresel bir hiper ölçekli bulut ve altyapı sağlayıcısı olan Google Cloud’un EOS topluluğuna katılacağını ve bir EOS ağ blok üreticisi olmak için adımlar atacağını bildirmekten heyecan duyuyor. EOS ağı, Block.one tarafından yayınlanan EOSIO blockchain protokolüne dayanmaktadır.

Blok üreticileri, EOS ağının temel bir bileşenidir; Google Cloud gibi büyük bir blok üreticisi adayının ağımıza katılması, ağ için bir dönüm noktasıdır. Teknolojik yenilikte dünyanın liderlerinden biri olarak Google Cloud’un planlı katılımı, iş, hükümet ve toplumun geleceği için blok zincirin öneminin altını çiziyor. Google Cloud, bir blok üreticisi olmaya çalışırken EOS ağının birinci sınıf performansından ve canlı açık kaynak topluluğundan yararlanacak.

İlgili Haber:  Seçim Kampanyası Sürecinde Olan Tether'in Kurucu Ortağına Dava Açıldı

Bu hareket Çin’e karşı bir hamle mi?

Block.one CTO’su Dan Larimer, açıklamasını şöyle sürdürdü:

Google Cloud, Block.one’a yüksek düzeyde tedarik edilmiş, düşük gecikme süreli altyapısını sağlamaya devam edecek … Güvenli oracle’lar, zincirler arası işlem raporlama, anahtar yönetimi ve yüksek bütünlüklü tam düğüm doğrulaması aracılığıyla, Google Cloud’un gizli bilgi işlem altyapısı blockchain teknolojisinin güvenliğini, ölçeklenebilirliğini ve ademi merkeziyetçiliğini arttıracak.

Çin, Blockchain Services Network (BSN) aracılığıyla küresel olarak kendi bulut bilişim ayak izini genişletmek için adımlar atmaya devam ettiği için bu gelişme özellikle önemlidir.

Facebook Yorumları

Bir Cevap Yazın