26 Mayıs 2022, Perşembe
24.3 C
İstanbul

Google Çöktü, Bitcoin Ayakta!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Geçtiğimiz saatler içerisinde Google’ın Gmail, Google Dokümanlar ve YouTube gibi en büyük hizmetleri dünya çapında kullanılamaz hale geldi. Kendisinin de dediği gibi “Bir şeyler ters gitti.”

Binance indirim kodu

Gmail, Google Dokümanlar ve YouTube da dahil olmak üzere İnternet devi Google tarafından sağlanan bir dizi hizmet, neredeyse bir saat boyunca dünya çapında kullanılamaz hale geldi. Bu kesinti ABD, İngiltere, Rusya gibi ülkelerde ve Avrupa genelinde görüldü.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

“Bir Şeyler Ters Gitti”

Kullanıcılar, Google hesaplarına giriş yapmaya çalışırken çeşitli hata mesajları alıyorlardı. Örneğin, Google Dokümanlar “bir hatayla karşılaştığını” ve kullanıcıların “bu sayfayı yeniden yüklemeyi veya birkaç dakika içinde sayfaya dönmeyi denemelerini” önerdi. Benzer şekilde, Gmail de hesapların şu anda kullanılamadığı yönünde bilgilendirme mesajı yayınladı. YouTube’un mesajı ise en kısa olanıydı: “Bir şeyler ters gitti…”

Medya platformlarında ve sağlayıcılarda zaman zaman kesintiler meydana gelse de, bugünkü kesinti dikkate değerdir çünkü bu kadar çok sayıda Google hizmeti, ilk kez bu denli bir kesinti ile karşılaştı.

Çöken web siteleri hakkında bilgiler toplayan bir web sitesi olan DownDetector tarafından yayınlanan haritaya göre, dünyanın birçok yerinde çeşitli kesintiler görüldü. En şiddetli olanların ise Avrupa’da ve özellikle Londra’da yoğunlaştığı belirtildi.

Kripto Twitter Ne Tepki Verdi?

Kripto Twitter konu ile ilgili hızlı bir şekilde tweetler paylaştı. Örneğin, Monero’nun eski yöneticisi Riccardo Spagni, “Bitcoin bunu düzeltir.” yazdı.

Bununla birlikte, diğer kullanıcıların da belirttiği gibi, Google hizmetlerinin kesintiye uğraması, iki faktörlü kimlik doğrulama sistemlerinin kullanıldığı merkezi borsalar ve blockchain hizmetlerindeki kripto varlıklarını etkilemiş olabilir. Bu tür hizmetlere erişmek isteyen kullanıcılar bir süre daha bunu yapamayabilir.

İlgili Haber:  Bitcoin'de Büyük Fiyat Artışından Sonra Yeni Bir GameStop Vakası Yaşanabilir

Çoğu kişi ise Bitcoin’in hala çalışır durumda olduğunu belirtti. Raporlara göre, Bitcoin tarihinin %99.99’unu sağlıklı bir biçimde çalışarak geçirdi; yalnızca 2010 ve 2013 yıllarında iki kez erişim sorunu yaşandı.

Şu anlarda ise Google hizmetleri aşamalı olarak tekrardan kullanılabilir hale geliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar