1 Ekim 2022, Cumartesi
22.6 C
İstanbul

Google Ethereum Aramaları Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto tarihinde her zamankinden daha fazla insanın Ethereum kelimesini internette arattığı ortaya çıkıyor.

Binance indirim kodu

Google trendleri, şu anda Ethereum için yapılan Google aramalarının sayısının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını ve son ETH boğa koşusunun zirvesinde arama ilgisini gölgede bıraktığını ortaya koyuyor.

Binance indirim kodu

Ethereum’un arama terimi popülerliğindeki bir önceki zirvesinin, ETH’nin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.432 dolara ulaştığı tarih olan 13 Ocak 2018’de görüldüğü biliniyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Tarihsel olarak bir “halk ölçütü” olarak kabul edilen ve bir kripto arama terimi için yükselen Google Analytics ilgi puanının, söz konusu coin ve proje için pozitif duyarlılıkla ilişkili olduğu düşünülüyor.

Bitcoin aramaları Ethereum’a karşılık 5’te 1’de kalıyor

Ethereum’a olan arama ilgisinin, ETH’nin tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktığ bu süreçte zirve yapması son derece mantıklı olsa da 23 Aralık 2017’de en yüksek popülaritesinin sadece %65’inde kalan “Bitcoin” aramaları için aynı şey ne yazık ki söylenemiyor.

Öte yandan birçok kişinin Google üzerinde “Ethereum” yerine yaklaşık 1/5 oranında “Bitcoin” kelimesini aradığı görülüyor.

Çeşitli kripto arama terimleri için popülaritenin artmasının, meraklı yatırımcıların satın alımlar yapmaya devam etmesi ve fiyatın yükselmesiyle birlikte daha fazla ilginin uyanmasıyla ilgili olduğu düşünülüyor. Böylelikle daha fazla sayıda aramayla sonuçlanacak şekilde kendi kendini sürdüren bir boğa koşusu yaratılabileceğine inanılıyor.

Google trendleri ayrıca bölgelere göre alakalı ilgi alanlarına karşılık gelen verileri de sağlama işlevi görüyor. Şu anda arama terimi olarak Ethereum’a en çok ilgi gösteren ülkeler arasında Kosova, Kuzey Makedonya, Slovenya, Nijerya ve Çin yer alıyor.

Kripto paralarla ilgili bazı anahtar kelimeler ve çoğu terim için Aralık 2017 veya Ocak 2018’de görülen en yüksek faiz yüzdesi olarak ifade edilen mevcut ilgi alanları şu şekilde listeleniyor:

İlgili Haber:  Ethereum için Yükseliş Daha Yeni Başlıyor

Ethereum:%100

DeFi:%90

Ethereum Classic:%87

Kripto ticareti:%84

Bitcoin:%65

DApp (merkezi olmayan finans) :%63

Dijital para birimi:%60

Vitalik Buterin:%56

Tether:%45

XRP:%42

Satoshi:%42

Akıllı sözleşme:%41

Blok zinciri:%41

Kripto para:%29

Litecoin:%14

Bitcoin Cash:%9

Yukarıdaki terimlerin çoğunun, son birkaç hafta içinde Googler üzerindeki arama sıklıklarında gözle görülür bir artış gösterdiği görülüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar