28 Mayıs 2022, Cumartesi
27 C
İstanbul

Google, Kripto Para ile İlgili Reklam Politikasını Güncelledi: İşte Detaylar

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 12 ay önce

Binance indirim kodu

Kripto para borsaları, Google sertifikasyonu için tekrar başvurmak zorunda kalacak.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Google, kripto para ile ilgili hizmetler için reklam politikasını güncelledi.
  • Özellikle ABD merkezli kripto borsalarının ve cüzdanlarının sertifikasyon için daha katı kriterleri karşılaması gerekecek.

Google, Bitcoin ve diğer kripto paralar ile ilgili hizmetler için reklam politikasını güncellediğini açıkladı. Yeni kurallar, 3 Ağustos tarihinde yürürlüğe girecek. O tarihe kadar kripto borsalarının ve kripto ile ilgili reklam veren kuruluşların, Google reklam sertifikasyonu için tekrar başvuru yapması gerekiyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Google, Online Reklam Piyasasının Lideri

Google ve Facebook, son 10 yıldır online reklam piyasasına hükmediyor. Her iki site de 2018 yılında kripto para reklamlarını yasakladı; ancak o zamandan bu yana kripto ile ilgili pek çok kısıtlama kaldırıldı. İşletmeler, ürünler ve reklamlar yerel yasalara ve endüstri standartlarına uygun olduğu ve hesap Google tarafından onaylandığı sürece, ABD ve Japonya’da kripto para reklamları yayınlayabilir.

Son olarak ise teknoloji devi Google, bu sertifikasyon kriterlerini daha da detaylandırdı. Google’da bir kripto borsası veya cüzdan reklamı vermek için, o şirketin FinCEN’e bir “Para Hizmeti İşletmesi” veya “federal yetkili banka kuruluşu” olarak kayıtlı olması gerekir.

DeFi ile İlgili Hizmetler Yasaklanacak

Google, ayrıca, işletmelerin ister eyalet ister federal düzeyde yerel yasal gereklilikler de dahil olmak üzere ilgili tüm yasalara uyması ve reklamlarının Google Ads politikalarına uygun olması şartını getirdi.

Teknoloji devi, öte yandan, DeFi protokolleri ve ICO’lar için verilen tüm reklamların yanı sıra kripto kredileri, token likidite havuzları, düzenlenmemiş DApp’ler ve kullanıcılardan kendi özel anahtarlarını tutmalarını isteyen cüzdanlar gibi DeFi ile ilgili çeşitli hizmetleri açıkça yasakladı.

İlgili Haber:  Google’daki NFT Aramaları, 2017 ICO Patlamasındaki Seviyelere Ulaştı

Mevcut kurallar çerçevesinde Google ile sertifikalandırılmış kripto borsalarının Temmuz ayında tekrar başvuru yapması gerekecek. Yeni kurallar 3 Ağustos’ta yürürlüğe girecek.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar