Google, Kripto Para ile İlgili Reklam Politikasını Güncelledi: İşte Detaylar

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Son güncelleme: 3 hafta önce

blank

Kripto para borsaları, Google sertifikasyonu için tekrar başvurmak zorunda kalacak.

blank

Haberin Özeti

  • Google, kripto para ile ilgili hizmetler için reklam politikasını güncelledi.
  • Özellikle ABD merkezli kripto borsalarının ve cüzdanlarının sertifikasyon için daha katı kriterleri karşılaması gerekecek.

Google, Bitcoin ve diğer kripto paralar ile ilgili hizmetler için reklam politikasını güncellediğini açıkladı. Yeni kurallar, 3 Ağustos tarihinde yürürlüğe girecek. O tarihe kadar kripto borsalarının ve kripto ile ilgili reklam veren kuruluşların, Google reklam sertifikasyonu için tekrar başvuru yapması gerekiyor.

Google, Online Reklam Piyasasının Lideri

Google ve Facebook, son 10 yıldır online reklam piyasasına hükmediyor. Her iki site de 2018 yılında kripto para reklamlarını yasakladı; ancak o zamandan bu yana kripto ile ilgili pek çok kısıtlama kaldırıldı. İşletmeler, ürünler ve reklamlar yerel yasalara ve endüstri standartlarına uygun olduğu ve hesap Google tarafından onaylandığı sürece, ABD ve Japonya’da kripto para reklamları yayınlayabilir.

Son olarak ise teknoloji devi Google, bu sertifikasyon kriterlerini daha da detaylandırdı. Google’da bir kripto borsası veya cüzdan reklamı vermek için, o şirketin FinCEN’e bir “Para Hizmeti İşletmesi” veya “federal yetkili banka kuruluşu” olarak kayıtlı olması gerekir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

DeFi ile İlgili Hizmetler Yasaklanacak

Google, ayrıca, işletmelerin ister eyalet ister federal düzeyde yerel yasal gereklilikler de dahil olmak üzere ilgili tüm yasalara uyması ve reklamlarının Google Ads politikalarına uygun olması şartını getirdi.

Teknoloji devi, öte yandan, DeFi protokolleri ve ICO’lar için verilen tüm reklamların yanı sıra kripto kredileri, token likidite havuzları, düzenlenmemiş DApp’ler ve kullanıcılardan kendi özel anahtarlarını tutmalarını isteyen cüzdanlar gibi DeFi ile ilgili çeşitli hizmetleri açıkça yasakladı.

Mevcut kurallar çerçevesinde Google ile sertifikalandırılmış kripto borsalarının Temmuz ayında tekrar başvuru yapması gerekecek. Yeni kurallar 3 Ağustos’ta yürürlüğe girecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Dogecoin (DOGE) Furyası Nihayet Sona mı Erdi?

Heyecan verici yükselişlerin ardından sonunda düşüş gerçekleşti. Dogecoin furyasının sonunun mutlu bir şekilde olmayacağı aslında pek çok kişi tarafından...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend