12 Ağustos 2022, Cuma
24.7 C
İstanbul

Google’daki NFT Aramaları, 2017 ICO Patlamasındaki Seviyelere Ulaştı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 9 ay önce

Binance indirim kodu

Google’ın fungible olmayan token aramaları, 2017’deki patlama sırasında yükselen ICO aramalarıyla neredeyse aynı seviyeye ulaştı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Google Trendlerdeki arama verileri, NFT’lere olan ilginin 2017’deki ICO’ patlamasıyla neredeyse aynı seviyeye ulaştığını gösteriyor.
  • ICO’lar (ilk kripto para teklifleri), SEC tarafından menkul kıymet satışları üzerine bir dizi kripto projesinin araştırılmasının ardından gözden düştü.

Bir kripto analiz web sitesi olan Unfolded tarafından paylaşılan Google Trendler verilerine göre, değiştirilebilir olmayan tokenlere (NFT) duyulan ilgi, 2017’de ICO’lara duyulan ilgi ile neredeyse aynı seviyeye ulaştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

2017’deki Bitcoin Boğa Koşusu Sırasında ICO Patlaması Yaşanmıştı

2017’nin ikinci yarısında ICO’lar, Bitcoin’in o zaman için ATH’si olan 20.000 Dolara ulaşması ile birlikte popülaritesini artırdı. Bitcoin’in fiyatı 2018’in başlarında düşerken ICO’lara duyulan ilgi de eş zamanlı olarak azalmaya başladı.

NFT’ler ise sanat eseri ve müzik gibi çeşitli medya dosyalarını temsil etmek için kullanılabilen ve geçtiğimiz yıldan bu yana popülaritesini gittikçe artıran kriptografik olarak benzersiz tokenlerdir. Dijital sanatçı Beeple, müzayedede 69 milyon Dolara rekor kıran bir NFT satışı yaptı.

İlgideki bu artış, 2021’de gözle görülür bir şekilde yükselen ve neredeyse dikey bir çizgi olan NFT’ler için Google Trendler arama verilerine de yansıdı.

ICO Nedir?

ICO, kripto parayı kullanan bir kitle fonlaması türüdür. Bitcoin’in 2017 boğa koşusu sırasında, yatırımcılar ICO’lara yaklaşık 22 milyar Dolar akıttı; ancak önemli bir kısmı başarısız oldu.

Buna ek olarak, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, kayıt dışı menkul kıymet satışları gerçekleştirdiklerini iddia ederek bir dizi ICO’yu iptal etti. O zamandan beri ICO’lar için duyulan çılgınlık bir şekilde azaldı. Şimdilerde ise onun yerine NFT’ler ilgi odağı olmuş gibi görünüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar