9.4 C
İstanbul
9 Aralık 2021, Perşembe

Google’daki NFT Aramaları, 2017 ICO Patlamasındaki Seviyelere Ulaştı

Önemli Gelişmeler

Son güncelleme: 4 hafta önce

blank

Google’ın fungible olmayan token aramaları, 2017’deki patlama sırasında yükselen ICO aramalarıyla neredeyse aynı seviyeye ulaştı.

blank

Haberin Özeti

  • Google Trendlerdeki arama verileri, NFT’lere olan ilginin 2017’deki ICO’ patlamasıyla neredeyse aynı seviyeye ulaştığını gösteriyor.
  • ICO’lar (ilk kripto para teklifleri), SEC tarafından menkul kıymet satışları üzerine bir dizi kripto projesinin araştırılmasının ardından gözden düştü.

Bir kripto analiz web sitesi olan Unfolded tarafından paylaşılan Google Trendler verilerine göre, değiştirilebilir olmayan tokenlere (NFT) duyulan ilgi, 2017’de ICO’lara duyulan ilgi ile neredeyse aynı seviyeye ulaştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

2017’deki Bitcoin Boğa Koşusu Sırasında ICO Patlaması Yaşanmıştı

2017’nin ikinci yarısında ICO’lar, Bitcoin’in o zaman için ATH’si olan 20.000 Dolara ulaşması ile birlikte popülaritesini artırdı. Bitcoin’in fiyatı 2018’in başlarında düşerken ICO’lara duyulan ilgi de eş zamanlı olarak azalmaya başladı.

NFT’ler ise sanat eseri ve müzik gibi çeşitli medya dosyalarını temsil etmek için kullanılabilen ve geçtiğimiz yıldan bu yana popülaritesini gittikçe artıran kriptografik olarak benzersiz tokenlerdir. Dijital sanatçı Beeple, müzayedede 69 milyon Dolara rekor kıran bir NFT satışı yaptı.

İlgideki bu artış, 2021’de gözle görülür bir şekilde yükselen ve neredeyse dikey bir çizgi olan NFT’ler için Google Trendler arama verilerine de yansıdı.

ICO Nedir?

ICO, kripto parayı kullanan bir kitle fonlaması türüdür. Bitcoin’in 2017 boğa koşusu sırasında, yatırımcılar ICO’lara yaklaşık 22 milyar Dolar akıttı; ancak önemli bir kısmı başarısız oldu.

Buna ek olarak, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, kayıt dışı menkul kıymet satışları gerçekleştirdiklerini iddia ederek bir dizi ICO’yu iptal etti. O zamandan beri ICO’lar için duyulan çılgınlık bir şekilde azaldı. Şimdilerde ise onun yerine NFT’ler ilgi odağı olmuş gibi görünüyor.

İlgili Haber:  Fed Başkanı Jerome Powell: Bitcoin ve Kripto Paraları Yasaklamayacağız!

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend