10 Ağustos 2022, Çarşamba
24.3 C
İstanbul

Google’dan Uyarı: Hackerlar Bitcoin Madenciliği Yapmak İçin Cloud Hesaplara Saldırıyor!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Google, Bitcoin madenciliği için kullanılan ve saldırıya uğramış bulut hesapları ile ilgili bir rapor yayınladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Google, Bitcoin madenciliği için kullanılan ve saldırıya uğramış bulut hesapları ile ilgili bir rapor yayınladı.
  • Raporda, “Bulut hesaplarına yönelik son saldırı örneklerinin %86’sında bilgisayar korsanlarının bu hesaplarla Bitcoin başta olmak üzere çeşitli kripto para madenciliği faaliyetleri yürüttüğü tespit edildi.” ifadeleri kullanıldı.

Geçtiğimiz gün yayınlanan bir Google Raporu, Bitcoin madenciliği için kullanılan saldırıya uğramış bulut hesaplarıyla ilgili çeşitli endişelerin altını çiziyor.

Binance indirim kodu

Google’da Bitcoin Madenciliği Saldırıları

Raporda, “Kötü niyetli aktörlerin, bazı bulut hesaplarına saldırarak Bitcoin madenciliği yapmayı amaçladıkları gözlemlendi. Bulut hesaplarına yönelik son 50 saldırı örneğinin %86’sında bilgisayar korsanlarının bu hesaplarla Bitcoin başta olmak üzere çeşitli kripto para madenciliği faaliyetleri yürüttüğü tespit edildi.” ifadeleri kullanıldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Google Siber Güvenlik Eylem Ekibi tarafından yayınlanan raporun, “kuruluşların bulut ortamlarının en iyi şekilde korunmasını ve bu anlamda gerekli istihbaratın sağlanmasını” amaçladığı dile getirildi.

Madencilik amaçlı olanların dışında; tespit edilen diğer siber saldırı örnekleri arasında kötü amaçlı yazılım, internette yetkisiz içerik barındırma, spam ve DDoS botları olduğu belirtildi.

Google ve Kripto Para Uyarıları

Google Tehdit Analizi Grubu, geçen ay bilgisayar korsanlarının kripto para dolandırıcılığını yaymak için bazı YouTube hesaplarını ele geçirdiği konusunda da benzer bir uyarı yayınlamıştı.

Google o zaman konu ile ilgili yaptığı açıklamada, saldırganların “kanal ismi, profil resmi ve içerikler açısından önde gelen kripto para şirketlerini ve analistlerini taklit edebildiğini” ve bu anlamda kullanıcıların YouTube özelinde dikkatli olması gerektiğini ifade etmişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar