19 Ocak 2022, Çarşamba
2.9 C
İstanbul

Google’dan Uyarı: Hackerlar Bitcoin Madenciliği Yapmak İçin Cloud Hesaplara Saldırıyor!

Yorum

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Aradığınız Blok Zincire Şu An Ulaşılamıyor

Tether istediği adresleri kara listeye ekleyip bloklayabiliyor. Centre adlı konsorsiyum yine Tether gibi USDC üzerinde istediği adresleri kara listeye alabiliyor,...

Google, Bitcoin madenciliği için kullanılan ve saldırıya uğramış bulut hesapları ile ilgili bir rapor yayınladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Google, Bitcoin madenciliği için kullanılan ve saldırıya uğramış bulut hesapları ile ilgili bir rapor yayınladı.
  • Raporda, “Bulut hesaplarına yönelik son saldırı örneklerinin %86’sında bilgisayar korsanlarının bu hesaplarla Bitcoin başta olmak üzere çeşitli kripto para madenciliği faaliyetleri yürüttüğü tespit edildi.” ifadeleri kullanıldı.

Geçtiğimiz gün yayınlanan bir Google Raporu, Bitcoin madenciliği için kullanılan saldırıya uğramış bulut hesaplarıyla ilgili çeşitli endişelerin altını çiziyor.

Binance indirim kodu

Google’da Bitcoin Madenciliği Saldırıları

Raporda, “Kötü niyetli aktörlerin, bazı bulut hesaplarına saldırarak Bitcoin madenciliği yapmayı amaçladıkları gözlemlendi. Bulut hesaplarına yönelik son 50 saldırı örneğinin %86’sında bilgisayar korsanlarının bu hesaplarla Bitcoin başta olmak üzere çeşitli kripto para madenciliği faaliyetleri yürüttüğü tespit edildi.” ifadeleri kullanıldı.

Google Siber Güvenlik Eylem Ekibi tarafından yayınlanan raporun, “kuruluşların bulut ortamlarının en iyi şekilde korunmasını ve bu anlamda gerekli istihbaratın sağlanmasını” amaçladığı dile getirildi.

Madencilik amaçlı olanların dışında; tespit edilen diğer siber saldırı örnekleri arasında kötü amaçlı yazılım, internette yetkisiz içerik barındırma, spam ve DDoS botları olduğu belirtildi.

Google ve Kripto Para Uyarıları

Google Tehdit Analizi Grubu, geçen ay bilgisayar korsanlarının kripto para dolandırıcılığını yaymak için bazı YouTube hesaplarını ele geçirdiği konusunda da benzer bir uyarı yayınlamıştı.

Google o zaman konu ile ilgili yaptığı açıklamada, saldırganların “kanal ismi, profil resmi ve içerikler açısından önde gelen kripto para şirketlerini ve analistlerini taklit edebildiğini” ve bu anlamda kullanıcıların YouTube özelinde dikkatli olması gerektiğini ifade etmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend