Göstergelere Göre Kurumlar ve Balinalar Bitcoin Topluyor: Yeni Bir Bitcoin Boğa Koşusu mu Geliyor?

Bazı tüccarlar, sürekli bitcoin biriktiren kurum ve balinaların kârlarını toplamak için yakın zamanda toplu satışa geçebileceklerini belirtiyor.
Bazı tüccarlar, sürekli bitcoin biriktiren kurum ve balinaların kârlarını toplamak için yakın zamanda toplu satışa geçebileceklerini belirtiyor.

Veriler, balinaların bugünlerde büyük miktarlarda Bitcoin satmadığını ve kurumların BTC biriktirdiğini gösteriyor.

Cryptoquant’tan Ki Young Ju’ya göre, az sayıda balina BTC’yi borsalara gönderiyor. Veriler, yüksek Bitcoin sahiplerinden daha az satış baskısı olduğunu göstermekte.

Aynı zamanda, Bakkt’ın kurum odaklı Bitcoin vadeli işlem piyasasının günlük hacmi de rekor seviyeye ulaştı. New York Menkul Kıymetler Borsası’nın (NYSE) ana şirketi ICE tarafından işletilen Bakkt, kurumlar için BTC işlemlerini kolaylaştırıyor.

Bitcoin balina aktivitesi ve Bakkt’ın rekor hacmi, hem balinaların hem de kurumların BTC biriktirme ihtimalini gösteriyor.

Bitcoin, 11.000 doları test etmeye devam ediyor

Balinalar ve kurumlar, işlem hacimlerinin büyüklüğü nedeniyle Bitcoin fiyatı üzerinde büyük bir etkiye sahip. Ki Young Ju’ya göre balina hareketliliği yılın en düşük seviyesine ulaştı. Daha az balina borsalara taşınıyor, bu da BTC fiyatını yükseltiyor.

CryptoQuant’ın atıfta bulunduğu bu veriler aslında balinaların borsalardaki bitcoinlerinin geniş rezervi. Daha önce bildirdiğimiz gibi, mevcut fiyatlarla satış yapan bazı balinalar var. Fakat verilere göre balinaların büyük çoğunluğu bitcoinlerini 11 bin dolardan satmak istemiyor.

Balinaların iyimser faaliyeti, Bakkt’ta Bitcoin için kurumsal talepte net bir artış ile örtüşüyor. Arcane Research ve Skew’e göre, Bakkt 15 Eylül’de tüm zamanların en yüksek günlük hacmine ulaştı. Bu hareket, Microstrategy’nin 175 milyon dolarlık ek bir BTC satın almasından sadece 24 saat sonra geldi.

Bakkt’ın Bitcoin vadeli işlem piyasasındaki hacim artışının zamanlaması, Microstrategy’nin toplu alımını yakından takip ettiği için oldukça dikkat çekici.

Bakkt’ın rekor hacim görmesinden ve borsalardaki balina aktivitesinin azalmasından dört gün sonra, BTC 10.800 dolardan 11.100 dolara yükseldi.

Sırada ne var?

Bazı tüccarlar, sürekli bitcoin biriktiren kurum ve balinaların kârlarını toplamak için yakın zamanda toplu satışa geçebileceklerini belirtiyor.

  Bitcoin Fiyatı 40 Bin Dolara %10'luk Mesafede Seyrediyor

Son aylarda, merkezi olmayan finans (DeFi) pazarı, Bitcoin ve eter (ETH) gibi büyük kripto para birimlerinden daha iyi performans gösterdi. DeFi tokenlerinin güçlü performanslarından sonra, yatırımcılar kârlarını BTC ve stabilcoin’lere geri döndürüyor olabilirler.

Bu eğilim devam ederse, DeFi tokenleri yakın vadede BTC’ye karşı düşük performans göstermeye devam edebilir. En azından öngörülebilir gelecekte, bu, son aylarda yıllık en düşük seviyelere düşen BTC’nin yükselişini destekleyebilir.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın