Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Yatırımcılar her geçen gün Bitcoin‘i daha da fazla portföylerine dahil ediyor. Bunlardan biri de Grayscale. Grayscale’in Bitcoin güveni, şirket tarafından yönetilen kripto para birimi yatırımlarının aslan payını oluşturuyor.

Binance indirim kodu

Pazartesi günü şirket tarafından atılan tweet’e göre, kripto odaklı yatırım şirketi Grayscale tarafından yönetilen varlıkların toplam değeri ilk kez 6.5 milyar dolara ulaştı. Bu fonların 5.4 milyar doları Grayscale Bitcoin üzerinde (GBTC) yoğunlaşıyor. Öte yandan şirketin borsada işlem gören ürünleri, genel olarak, Ekim ayında pazarın geri kalanına kıyasla düşük performans gösterdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Kripto odaklı yatırım şirketi Grayscale tarafından yönetilen varlıkların toplam değeri ilk kez 6.5 milyar dolara ulaştı, firma bunu Pazartesi günü attığı tweet ile paylaştı. Şirket tarafından atılan tweet’de:

“10/19/20 güncellemesi: Şirket yönetimi altındaki net varlıklar, hisse başına varlıklar ve yatırım ürünlerimiz için hisse başına piyasa fiyatı toplamı 6,5 milyar dolar” ifadeleri kullanıldı.

Şirketin güvenlerinin en büyüğü olan Grayscale Bitcoin (GBTC) şu anda 5.4 milyar doları aşıyor.

Decrypt’in bildirdiği üzere, 2020 yılının 3. çeyreği, Grayscale kripto ürünler için tarihinin en iyi çeyreği oldu. Çünkü şirket 1 milyar dolardan fazla varlık çekti. Buna ek olarak, Grayscale ürün ailesinde yıllık yatırım 2,4 milyar doları aştı.

Bitcoin hazinelerine göre, Grayscale de dahil olmak üzere, halka açık şirketler şu anda yaklaşık 9.18 milyar dolar değerinde olan toplam 785,999 BTC’ye sahip. Son zamanlarda, Stone Ridge de bu akıma ekledi ve Bitcoin’de 115 milyon dolar tuttuğunu ortaya çıkardı. Aynı zamanda, şirketin kripto odaklı kolu olan New York Digital Investment Group, kriptoda 1 milyar dolardan fazla para biriktiriyor.

Özellikle, Grayscale güveni, piyasanın biraz yavaşlamasına rağmen, geçen ay büyümeye devam etti ve bu artışın öncelikle bir fiyat rallisi nedeniyle değil, yeni varlıkların girişi nedeniyle gerçekleştiğini öne sürdü.

İlgili Haber:  Bitcoin 70.000 Dolarlık Fiyat İçin Kesin Gözüyle Bakılan Büyük Direnci Kırdı

12 Ekim’de, Grayscale’in Ethereum güveni, SEC’in ikinci kripto güven fonu oldu, hemen öncesinde birinci sırada ise kendi GBTC’si yer alıyordu.

Bununla birlikte, CryptoCompare’in en son dün yayınlanan Dijital Varlık Yönetimi İnceleme raporuna göre, şirketin borsada işlem gören ürünleri, Ekim ayında pazarın geri kalanına kıyasla genel olarak düşük performans gösterdi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?