Grayscale, Bir Haftada 1.2 Milyar Dolarlık Bitcoin Fonu Topladı

Dijital varlık yöneticisi Grayscale Investment’ın Bitcoin Trust’ı geçen hafta 1.2 milyar Dolar değerinde fon topladı.

Haberin Özeti

  • Grayscale Bitcoin Trust’a geçtiğimiz hafta 1.2 milyar Dolar değerinde fon girişi gerçekleştirildi.
  • Şirket, 2020’nin 4. çeyreğinde rekor fon seviyesine ulaştı.
  • Bitcoin fiyatının bu ay 40 Bin Doları aşmasının altındaki temel nedenin söz konusu kurumsal yatırımcı girişleri olduğu dile getiriliyor.

SEC’e yaptığı son dosyalamaya göre Grayscale’in Bitcoin Trust’ı (GBTC), 15 Ocak’tan bu yana yatırımcılardan 1.2 milyar Dolarlık yeni fon akışı gördü.

Bu ayın başlarında şirketin yeni CEO’su olarak atanan Michael Sonnenshein, toplam tutarı 1.276.147.151 Dolar olarak tweetledi.

2020’nin Son Çeyreğinde Rekor Seviyeye Ulaşıldı

Bu, 2020’nin 4. çeyreğinde haftalık bazda ortalama 217 milyon Dolar GBTC fonu toplandığı anlamına geliyor; ve gerçekten de rekor bir rakam olarak tarihteki yerini alıyor.

Grayscale Bitcoin Trust, kurumsal yatırımcıların varlığı elinde tutmak zorunda kalmadan Bitcoin dünyasına giriş yapmasının birkaç yolundan biridir. Her hisse, Bitcoin’in bir parçasını temsil eder ve Grayscale de temel varlıktan sorumludur.

15 Ocak’ta Grayscale, yönetimi altındaki varlıklarda 27.1 milyar Dolarlık rekor bir rakama sahip olduğunu açıkladı ve bir kez daha hedge fonları, bağışçılar ve emeklilik fonları gibi kurumsal yatırımcılardan artan talebin sinyalini verdi.

Bitcoin Fiyat Artışının Temel Sebebi: Kurumsal Yatırımcılar

Kurumsal talep, bu ay Bitcoin fiyatının 40.000 Doların üzerine çıkmasının altındaki temel neden olarak gösteriliyor. Benzer şekilde, fiyatlar o zamandan beri düşmüş olsa da Bitcoin balinalarının sayısı giderek artıyor.

Grayscale en son raporunda, kurumların tarihsel olarak firma girişlerinin çoğunluğunu teşkil ettiğini dile getiriyor. Kurumsal yatırımların, tüm sermaye girişlerinin %93’üne denk geldiği belirtiliyor.

  SoftBank CEO'su Bitcoin Satışında Büyük Kayıp Yaşadığını İtiraf Etti

Raporun yazıldığı 20 Ocak 2021 tarihi itibariyle, tedavülde 675.942.800 GBTC hissesi bulunduğu kaydediliyor.

Şirketin en popüler ürünü olan Grayscale Bitcoin fonu, yeni yıldan önce yeni yatırımcı almayı geçici olarak durdurmuş ve geçtiğimiz hafta kapılarını yeniden açmıştı. Ve açıkçası, tüm kurumlar da bunu bekliyordu.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın