1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Grayscale, Bir Haftada 1.2 Milyar Dolarlık Bitcoin Fonu Topladı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Dijital varlık yöneticisi Grayscale Investment’ın Bitcoin Trust’ı geçen hafta 1.2 milyar Dolar değerinde fon topladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Grayscale Bitcoin Trust’a geçtiğimiz hafta 1.2 milyar Dolar değerinde fon girişi gerçekleştirildi.
  • Şirket, 2020’nin 4. çeyreğinde rekor fon seviyesine ulaştı.
  • Bitcoin fiyatının bu ay 40 Bin Doları aşmasının altındaki temel nedenin söz konusu kurumsal yatırımcı girişleri olduğu dile getiriliyor.

SEC’e yaptığı son dosyalamaya göre Grayscale’in Bitcoin Trust’ı (GBTC), 15 Ocak’tan bu yana yatırımcılardan 1.2 milyar Dolarlık yeni fon akışı gördü.

Binance indirim kodu

Bu ayın başlarında şirketin yeni CEO’su olarak atanan Michael Sonnenshein, toplam tutarı 1.276.147.151 Dolar olarak tweetledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

2020’nin Son Çeyreğinde Rekor Seviyeye Ulaşıldı

Bu, 2020’nin 4. çeyreğinde haftalık bazda ortalama 217 milyon Dolar GBTC fonu toplandığı anlamına geliyor; ve gerçekten de rekor bir rakam olarak tarihteki yerini alıyor.

Grayscale Bitcoin Trust, kurumsal yatırımcıların varlığı elinde tutmak zorunda kalmadan Bitcoin dünyasına giriş yapmasının birkaç yolundan biridir. Her hisse, Bitcoin’in bir parçasını temsil eder ve Grayscale de temel varlıktan sorumludur.

15 Ocak’ta Grayscale, yönetimi altındaki varlıklarda 27.1 milyar Dolarlık rekor bir rakama sahip olduğunu açıkladı ve bir kez daha hedge fonları, bağışçılar ve emeklilik fonları gibi kurumsal yatırımcılardan artan talebin sinyalini verdi.

Bitcoin Fiyat Artışının Temel Sebebi: Kurumsal Yatırımcılar

Kurumsal talep, bu ay Bitcoin fiyatının 40.000 Doların üzerine çıkmasının altındaki temel neden olarak gösteriliyor. Benzer şekilde, fiyatlar o zamandan beri düşmüş olsa da Bitcoin balinalarının sayısı giderek artıyor.

Grayscale en son raporunda, kurumların tarihsel olarak firma girişlerinin çoğunluğunu teşkil ettiğini dile getiriyor. Kurumsal yatırımların, tüm sermaye girişlerinin %93’üne denk geldiği belirtiliyor.

İlgili Haber:  Bitcoin, En Değerli 10 Küresel Varlık Arasında Yer Alıyor

Raporun yazıldığı 20 Ocak 2021 tarihi itibariyle, tedavülde 675.942.800 GBTC hissesi bulunduğu kaydediliyor.

Şirketin en popüler ürünü olan Grayscale Bitcoin fonu, yeni yıldan önce yeni yatırımcı almayı geçici olarak durdurmuş ve geçtiğimiz hafta kapılarını yeniden açmıştı. Ve açıkçası, tüm kurumlar da bunu bekliyordu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar