30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Grayscale Bitcoin Trust, BTC Fiyatına Göre %21 İndirimle İşlem Görüyor: Peki Bu Ne Anlama Geliyor?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Grayscale’in amiral gemisi Bitcoin ürünü şu anda 8 yıllık tarihindeki en büyük indirim seviyesi olan %21.36 ile işlem görüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Glassnode verilerine göre Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), önceki haftayı %21.36’lık rekor bir indirimle kapattı.
  • Bu, yeni yatırımcıların GBTC hisselerini Bitcoin’in gerçek piyasa değerinden önemli ölçüde daha düşük fiyatla satın alabilecekleri anlamına geliyor.
  • Ancak aynı zamanda mevcut GBTC yatırımcıları da satış yaparken ciddi kayıplarla karşı karşıya kalabilir.

Glassnode verilerine göre Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), önceki haftayı %21.36’lık rekor bir indirimle kapattı.

Binance indirim kodu

GBTC’de %21 İndirim Ne Anlama Geliyor?

Bu, yeni yatırımcıların GBTC hisselerini Bitcoin’in gerçek piyasa değerinden önemli ölçüde daha düşük fiyatla satın alabilecekleri ve mevcut yatırımcıların da ilk yatırım için 6 aylık bir “kilitlenme süresi” belirlenmesi nedeniyle satış yaparken muhtemel kayıplarla karşı karşıya kalabilecekleri anlamına geliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Grayscale’e göre, GBTC hisselerinin fiyatı geçen Cuma günü %3.46 oranında düşerek 43.77 Dolar seviyesine geriledi.

Bununla birlikte, şu anda 0.00093202 BTC tutarındaki her bir GBTC hissesiyle, hisse senedinin gerçek fiyatı Bitcoin’de önceki işlem seansına göre %5.21 düşüşle 34.42 Dolar olarak kaydedildi.

Bu iki fiyat değişikliği arasındaki tutarsızlığın, GBTC indiriminin etkilerini daha da net bir şekilde ortaya koyduğu belirtiliyor.

Grayscale Bitcoin Trust Nedir?

2013 yılında piyasaya sürülen Grayscale Bitcoin Trust, dijital varlık yöneticisi Grayscale Investments’ın en popüler ürünüdür ve yatırımcıların büyük Bitcoin havuzlarına sahip trustlar aracılığıyla hisse senedi ticareti yapmalarına olanak tanır. Şu anda GBTC, yönetimi altında 30 milyar Doların üzerinde bir varlığa sahip.

Tarihsel olarak, GBTC hisseleri Bitcoin’in piyasa fiyatına göre önemli ölçüde daha yüksek bir seviyeden işlem gördü; ancak GBTC hisse senedinin fiyatı, Kanada’da birkaç Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) piyasaya sürülmesinin ardından bu yılın Şubat ayından itibaren ciddi seviyede düşmeye başladı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar