1 Temmuz 2022, Cuma
25.7 C
İstanbul

Grayscale Bitcoin Trust, Son 1 Aydır İndirimle İşlem Görüyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Grayscale Bitcoin Trust, son 30 gündür Bitcoin fiyatına göre önemli bir indirimle işlem görüyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Grayscale Bitcoin Trust, son 30 gündür net varlık değerine göre indirimli işlem görüyor.
  • Bir ABD ETF’sinin yokluğunda Grayscale Trust’ı, borsada Bitcoin ticareti yapmak isteyenler için tek alternatif olmaya devam ediyor.

Kullanıcıların borsada Bitcoin’e yatırım yapmalarına izin veren kapalı uçlu fon Grayscale Bitcoin Trust’taki (GBTC) hisse senetleri, son 30 gündür Bitcoin fiyatının altında işlem görüyor. Trust, Eylül 2013’teki lansmanından bu yana benzeri görülmemiş bir şekilde Bitcoin fiyatına göre yüksek bir primle işlem gördü.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Grayscale Yatırımlarının %80’i Kurumsal Yatırımcılardan Geliyor

Grayscale, geçtiğimiz yılın üçüncü çeyreğinin sonunda yaptığı açıklamada, Trust’ın 38.5 milyar Doları yönettiğini ve yapılan yatırımların yaklaşık %80’inin kurumsal yatırımcılardan geldiğini belirtti.

Trusttaki indirimli hisseler ise kurumsal yatırımcıların hisse satmak için acele ettiklerini ve belki de Bitcoin’lerini Grayscale gibi %2 yönetim ücreti almayan araçlara transfer etmeyi seçtiklerini gösteriyor.

Kurumsal yatırımcılar, kârlarını maksimize etmek için genellikle büyük krediler alırlar. Ocak ayında yapılan açıklamaya göre bu yöntem, 3 Arrows’un fona 1.2 milyar Dolar yatırım yapmasına izin verdi. Umut edilen şey, primin artması ve böylece kurumsal yatırımcıların hisselerini sattıklarında kârlarını gerçekleştirebilmeleridir.

Bitcoin ETF’lerin Yükselişi Trust’ları Zor Duruma Düşürebilir

Ancak Mart başından bu yana, bu yatırım karşılığını almadı. Her bir GBTC hissesinin fiyatı, temsil ettiği karşılık gelen Bitcoin miktarının altında kaldı. “Bu sistematik bir sorun değil.” diyen Singapurlu kripto yatırım şirketi QCP Capital’in kurucu ortağı Darius Sit, “Bu bir GBTC sorunu. Kanada’nın Bitcoin ETF sahnesi aydınlanırken ve ABD’de Bitcoin ETF’lerine yönelik başvurular hızlı bir şekilde artarken; GBTC artık sahnedeki tek oyuncu değil.” diye ekledi.

İlgili Haber:  Lightning Network

Öte yandan, ABD’de bir Bitcoin ETF’sinin yokluğunda, Grayscale Trust’ı düzenlenmiş bir yatırım ürünü aracılığıyla Bitcoin’e yatırım yapmanın tek yolu olmaya devam ediyor. Tüccar Kushagra Singh, konu ile ilgili “Fiyatlar bir gün kesinlikle yeniden yükselecek.” yorumunu yapıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar