5 Ağustos 2022, Cuma
30.6 C
İstanbul

Grayscale, Bitcoin Trust Uygulamasını Bir Bitcoin ETF’ye Dönüştürmeyi Planlıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Grayscale Investments, firmanın amiral gemisi uygulaması Bitcoin Trust’ı, bir ETF’ye dönüştürmek için başvuru yapmaya hazırlanıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Grayscale Investments, amiral gemisi uygulaması Bitcoin Trust’ı, bir ETF’ye dönüştürmek için başvuru yapmaya hazırlanıyor.
  • 15 Ekim itibariyle Grayscale 52.6 milyar Dolar değerinde varlığı yönetiyor ve bunun 38.6 milyar Doları (tüm fonların %73’ü) Grayscale Bitcoin Trust’a (GBTC) tahsis edilmiş durumda.
  • Grayscale, SEC’in geçen Cuma günü ProShares’in Bitcoin vadeli işlemler ETF’sini onaylamasının hemen ardından Bitcoin ETF başvurusu yapmak için harekete geçme kararı aldı.

Grayscale Investments, firmanın amiral gemisi uygulaması Bitcoin Trust’ı, bir Bitcoin ETF’ye dönüştürmek için başvuru yapmaya hazırlanıyor. CNBC’nin haberine göre firma, bu hafta içinde ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) konu ile ilgili bir dosya sunacak.

Binance indirim kodu

Grayscale ve Bitcoin ETF Planları

15 Ekim itibariyle Grayscale 52.6 milyar Dolar değerinde varlığı yönetiyor ve bunun 38.6 milyar Doları (tüm fonların %73’ü) Grayscale Bitcoin Trust’a (GBTC) tahsis edilmiş durumda.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bununla birlikte GBTC, bu yılın Şubat ayından bu yana Bitcoin fiyatına nazaran indirimli olarak işlem görüyor. Bugün GBTC indirimi %15.15 oranında seyrediyor.

CNBC haberine göre Grayscale, SEC’in geçen Cuma günü ProShares’in Bitcoin vadeli işlemler ETF’sini onaylamasının hemen ardından spot Bitcoin ETF başvurusu yapmak için harekete geçme kararı aldı.

SEC, Bitcoin Fiyatındaki Artışı Tetikledi

Öte yandan SEC’in ProShares’in Bitcoin vadeli işlemleri ETF’sine yeşil ışık yakması, büyük ölçüde Bitcoin’in 62.000 Doların üzerindeki son fiyat artışının da ana nedeni olarak kabul ediliyor.

SEC, kripto para ile ilgili bu denli önemli bir adım atmışken Grayscale’in de GBTC’sini bir Bitcoin ETF’ye dönüştürmek istemesi sürpriz değil.

İlgili Haber:  Grayscale, Kripto Para Yatırım Fonuna Cardano'yu da Ekledi

Son olarak Grayscale, bu tür bir niyetini ilk olarak Nisan 2021’de açıklamış ve firmanın “GBTC’yi bir ETF’ye dönüştürme konusunda %100 kararlı olduğunu; zamanlamanın ise düzenleyici ortama göre belirleneceğini” dile getirmişti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar