Grayscale Chainlink Trust (LINK) Nedir?

“Grayscale Chainlink Trust (LINK)” adlı bir varlık, geçen ay Delaware’de kuruldu. Peki bunun arkasında varlık yönetimi firması Grayscale mi var?

Haberin Özeti

  • “Grayscale Chainlink Trust (LINK)” geçen ay Delaware’de kuruldu.
  • Bazıları, kriptoda 27 milyar Dolardan fazla varlığı yöneten Grayscale’in yeni bir ürünü olduğunu dile getiriyor.
  • İşte şimdiye kadar bilinenler…

Delaware merkezli bir şirket kuruluşu için yapılan gizemli dosyalama, kripto yatırım yöneticisi Grayscale’in, merkezi olmayan bilgi işlem ağı Chainlink tokeni LINK’e yönelik bir projesi olabileceğine dair şüpheler uyandırdı.

Grayscale Bünyesinde Bir Varlık Olup Olmadığı Net Değil

Eyaletin Division of Companies sitesine göre, geçen ay Delaware’de “Grayscale Chainlink Trust (LINK)” adı verilen bir varlık üretildi. Ve ismi kesinlikle Grayscale’in kayıtlı olan diğer büyük tröstlerine benziyor: Grayscale Bitcoin Trust (BTC), Grayscale Ethereum Trust (ETH)

Division of Companies web sitesinde “Grayscale” için yapılan hızlı bir arama, diğer birkaç benzer varlığı gözler önüne seriyor: Metaverse platformu Decentraland ve onun tokeni olan Grayscale Decentraland Trust (MANA) ve Brave Browser’ın aynı adı taşıyan tokenine bağlı olduğu düşünülen Grayscale Basic Attention Token Trust (BAT) gibi.

Grayscale yöneticileri konu ile ilgili herhangi bir yorumda bulunmadı. Aynı şekilde Chainlink’ten de herhangi bir açıklama gelmedi.

Grayscale Bitcoin Trust’da 27 Milyar Dolar Değerinde Varlık Yönetiyor

Grayscale, çoğu Bitcoin fiyatını izleyen yatırım aracı Grayscale Bitcoin Trust’ta 27 milyar Dolardan fazla varlığı yönetiyor. Şirketin Stellar, Ethereum ve Litecoin gibi varlıklara odaklanan sekiz farklı Trust’ı bulunuyor. Ayrıca, büyük piyasa değerine sahip kripto paralara yatırım yapan Large Cap Trust adında dokuzuncu bir Trust da hizmet veriyor.

Grayscale, XRP’ye yönelik de bir projeye sahipti; ancak SEC’in XRP ihraççısı Ripple Labs’e karşı açtığı davanın ardından varlığı terk ettiğini açıkladı.

  Kripto ETP Pazarı Aralık Ayından Bu Yana %95 Oranında Büyüdü

Şirket, 2020’ye sadece 2 milyar Dolarlık bir varlık yönetimi ile başlamıştı; son birkaç ayda ise katlanarak büyüdüğü gözlendi.

Chainlink, zincir dışı verileri blok zincirinde kullanılabilir hale getiren merkezi olmayan bir oracle sağlayıcısıdır. Grayscale, bir Chainlink Trust’ı başlatmışsa, şu anda piyasa değerine göre dokuzuncu en büyük kripto para olan LINK tokeninin değerini artırabilir.

Ancak bunun şimdilik kesin bir cevabı yok.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın