30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Grayscale, DeFi Fonunu İkinci Kez Dengeledi: Peki Bu Ne Anlama Geliyor?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Önde gelen kripto varlık yöneticisi Grayscale, Temmuz 2021’deki başlangıcından bu yana DeFi Fonu’nu ikinci kez dengeledi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Önde gelen kripto varlık yöneticisi Grayscale, Temmuz 2021’deki başlangıcından bu yana DeFi Fonu’nu ikinci kez dengeledi.
  • Firma, dengeleme ile birlikte kripto paraların piyasa hakimiyetleri ışığında fon içindeki ağırlıklarını yeniden ayarladığını duyurdu.

Kripto varlık yöneticisi Grayscale Investments, Grayscale DeFi Fonu ürününü yeniden dengeledi. Firma, dengeleme ile birlikte kripto paraların piyasa hakimiyetleri ışığında fon içindeki ağırlıklarını yeniden ayarladığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Grayscale DeFi Fonu Nedir?

3 Ocak tarihli bir duyuruda Grayscale, iki fonunda yaptığı değişiklikleri detaylandırdı. DeFi Fonu’nun ağırlıkları, Flexa ödeme ağının yerel tokeni olan AMP ile yeniden dengelenirken; Bancor (BNT) ve Universal Market Access (UMA) ise kaldırıldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Flexa, kripto ödemelerini teminat altına almak için AMP tokenini kullanır ve tüccarların kripto parayı kolayca kabul etmesini sağlayan alıcılara “fiat” para birimi olarak gönderir.

Grayscale’in DeFi Fonu, ekosistemden 9 farklı kripto parayı oluşuyor. Son dengeleme ile birlikte Uniswap (UNI) %42.33 ile fonda en yüksek ağırlığa sahipken; yeni eklenen AMP %7.39 etkiye sahip. Fonda yapılan değişiklikler, CoinDesk’in DeFi Endeksinden (DFX) yararlanılarak gerçekleştirildi.

GBTC 1 Yılda %59 Değer Kazandı

Şu dakika itibariyle Grayscale DeFi Fonu’nun hisse fiyatı 5.56 Dolar seviyesinde seyrediyor. Bu fiyat, 14 Temmuz’daki başlangıç ​​hisse fiyatı olan 5 Dolardan bu yana ise %11.2 oranında kazanç sağlandığı anlamına geliyor. Fon, yönetimi altında 11.6 milyon Dolarlık varlığa ve 2.08 milyon hisseye sahip.

Grayscale, şu anda yönetimi altında 30.1 milyar Dolarlık varlığa sahip olan ünlü Grayscale Bitcoin Trust’ı ile tanınır. GBTC hisseleri, 14 Temmuz’dan bu yana %23 ve son 12 ayda da %59.16 oranında artışla 34.27 Dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar