26 Ocak 2022, Çarşamba
0.9 C
İstanbul

Grayscale, DeFi Fonunu İkinci Kez Dengeledi: Peki Bu Ne Anlama Geliyor?

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Önde gelen kripto varlık yöneticisi Grayscale, Temmuz 2021’deki başlangıcından bu yana DeFi Fonu’nu ikinci kez dengeledi.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Önde gelen kripto varlık yöneticisi Grayscale, Temmuz 2021’deki başlangıcından bu yana DeFi Fonu’nu ikinci kez dengeledi.
  • Firma, dengeleme ile birlikte kripto paraların piyasa hakimiyetleri ışığında fon içindeki ağırlıklarını yeniden ayarladığını duyurdu.

Kripto varlık yöneticisi Grayscale Investments, Grayscale DeFi Fonu ürününü yeniden dengeledi. Firma, dengeleme ile birlikte kripto paraların piyasa hakimiyetleri ışığında fon içindeki ağırlıklarını yeniden ayarladığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Grayscale DeFi Fonu Nedir?

3 Ocak tarihli bir duyuruda Grayscale, iki fonunda yaptığı değişiklikleri detaylandırdı. DeFi Fonu’nun ağırlıkları, Flexa ödeme ağının yerel tokeni olan AMP ile yeniden dengelenirken; Bancor (BNT) ve Universal Market Access (UMA) ise kaldırıldı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Flexa, kripto ödemelerini teminat altına almak için AMP tokenini kullanır ve tüccarların kripto parayı kolayca kabul etmesini sağlayan alıcılara “fiat” para birimi olarak gönderir.

Grayscale’in DeFi Fonu, ekosistemden 9 farklı kripto parayı oluşuyor. Son dengeleme ile birlikte Uniswap (UNI) %42.33 ile fonda en yüksek ağırlığa sahipken; yeni eklenen AMP %7.39 etkiye sahip. Fonda yapılan değişiklikler, CoinDesk’in DeFi Endeksinden (DFX) yararlanılarak gerçekleştirildi.

GBTC 1 Yılda %59 Değer Kazandı

Şu dakika itibariyle Grayscale DeFi Fonu’nun hisse fiyatı 5.56 Dolar seviyesinde seyrediyor. Bu fiyat, 14 Temmuz’daki başlangıç ​​hisse fiyatı olan 5 Dolardan bu yana ise %11.2 oranında kazanç sağlandığı anlamına geliyor. Fon, yönetimi altında 11.6 milyon Dolarlık varlığa ve 2.08 milyon hisseye sahip.

Grayscale, şu anda yönetimi altında 30.1 milyar Dolarlık varlığa sahip olan ünlü Grayscale Bitcoin Trust’ı ile tanınır. GBTC hisseleri, 14 Temmuz’dan bu yana %23 ve son 12 ayda da %59.16 oranında artışla 34.27 Dolardan işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend