28 Mayıs 2022, Cumartesi
21.5 C
İstanbul

Grayscale, Finans Sektörünün Tanınmış Bir İsmini Küresel ETF Hizmetlerinin Başına Getirdi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Grayscale, ETF’lere adanmış şirkette önemli bir pozisyonu doldurmak adına State Street’in emektarı David LaValle ile anlaştı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • David LaValle, State Street’in kıdemli bir üyesidir ve geçmişte de finansal veri şirketlerinde CEO olarak görev yapmıştır.
  • LaValle ile anlaşılması, Grayscale’in bir ETF hizmeti için SEC onayına yakın olduğunu gösteriyor.

Dünyanın en büyük Bitcoin ve diğer kripto para arzına sahip olan Grayscale Investments, küresel ETF bölümüne liderlik etmesi için eski State Street yöneticisi David LaValle ile anlaştığını duyurdu.

Binance indirim kodu

Grayscale, Bir ETF Başvurusunun Onaylanmasını Bekliyor

Haber önemli; çünkü bu anlaşma, Grayscale’in, bir Bitcoin ETF için defalarca onay vermemiş olan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) yakın gelecekte yeşil ışık yakmasını beklediğine işaret ediyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Şu anda Grayscale, yatırımcılar adına on milyarlarca kripto parayı kontrol ediyor; ancak firma, bunları bir trust hissesi şeklinde kullanıma sunuyor.

ETF’ler ise, Grayscale trust ürünlerinin aksine, büyük borsalarda hisse olarak satılır; ve perakende yatırımcıların, bir hisse senedi satın alarak düşük bir fiyata hisse veya emtia sepetlerine yatırım yapmalarını sağlar.

LaValle ve Grayscale Anlaşması

Grayscale’deki unvanı “Kıdemli Genel Müdür ve ETF’lerin Küresel Başkanı” olan LaValle, SEC ürünü onayladıktan sonra kripto ETF’lerinin piyasaya sürülmesinin sorunsuz bir şekilde gerçekleşeceğini öngörüyor.

Grayscale’in onay alındıktan sonra ETF hisselerini satmaya hazır olduğunu da sözlerine ekleyen LaValle, şirketin gerekli teknik ve personel altyapısına halihazırda sahip olduğunu belirtti. Şirket, yalnızca Bitcoin için değil; aynı zamanda Ethereum ve diğer çeşitli kripto paraları da kapsayacak şekilde ETF hizmetleri sunmayı planlıyor.

Grayscale, kripto ETF başlatmayı planlayan tek firma değil. Mart ayı itibariyle, SEC’in masasında bekleyen en az 7 ETF başvurusu vardı ve bu sayı son aylarda daha da fazla arttı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar