Grayscale, Finans Sektörünün Tanınmış Bir İsmini Küresel ETF Hizmetlerinin Başına Getirdi

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Grayscale, ETF’lere adanmış şirkette önemli bir pozisyonu doldurmak adına State Street’in emektarı David LaValle ile anlaştı.

blank

Haberin Özeti

  • David LaValle, State Street’in kıdemli bir üyesidir ve geçmişte de finansal veri şirketlerinde CEO olarak görev yapmıştır.
  • LaValle ile anlaşılması, Grayscale’in bir ETF hizmeti için SEC onayına yakın olduğunu gösteriyor.

Dünyanın en büyük Bitcoin ve diğer kripto para arzına sahip olan Grayscale Investments, küresel ETF bölümüne liderlik etmesi için eski State Street yöneticisi David LaValle ile anlaştığını duyurdu.

blank

Grayscale, Bir ETF Başvurusunun Onaylanmasını Bekliyor

Haber önemli; çünkü bu anlaşma, Grayscale’in, bir Bitcoin ETF için defalarca onay vermemiş olan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) yakın gelecekte yeşil ışık yakmasını beklediğine işaret ediyor.

Şu anda Grayscale, yatırımcılar adına on milyarlarca kripto parayı kontrol ediyor; ancak firma, bunları bir trust hissesi şeklinde kullanıma sunuyor.

ETF’ler ise, Grayscale trust ürünlerinin aksine, büyük borsalarda hisse olarak satılır; ve perakende yatırımcıların, bir hisse senedi satın alarak düşük bir fiyata hisse veya emtia sepetlerine yatırım yapmalarını sağlar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

LaValle ve Grayscale Anlaşması

Grayscale’deki unvanı “Kıdemli Genel Müdür ve ETF’lerin Küresel Başkanı” olan LaValle, SEC ürünü onayladıktan sonra kripto ETF’lerinin piyasaya sürülmesinin sorunsuz bir şekilde gerçekleşeceğini öngörüyor.

Grayscale’in onay alındıktan sonra ETF hisselerini satmaya hazır olduğunu da sözlerine ekleyen LaValle, şirketin gerekli teknik ve personel altyapısına halihazırda sahip olduğunu belirtti. Şirket, yalnızca Bitcoin için değil; aynı zamanda Ethereum ve diğer çeşitli kripto paraları da kapsayacak şekilde ETF hizmetleri sunmayı planlıyor.

Grayscale, kripto ETF başlatmayı planlayan tek firma değil. Mart ayı itibariyle, SEC’in masasında bekleyen en az 7 ETF başvurusu vardı ve bu sayı son aylarda daha da fazla arttı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

ETH 2.0 Yükseltmesinden Sonra Ethereum’da Neler Değişecek?

Ethereum blok zinciri, mevcut enerji yoğun iş kanıtı sisteminden hisse kanıtı algoritmasına geçtikten sonra ETH arzının azalması bekleniyor. Haberin Özeti ...
Send this to a friend