1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Grayscale Fonu Yavaşça Akarken Bitcoin’in 40.000 Doları Görmesi Noktasında Şüpheler Var

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

JPMorgan Chase&Co.’ya göre, 40.000 dolar seviyesinin üzerine çıkması için Bitcoin’e güvenen kripto para meraklıları, dijital varlığı izleyen en büyük fon Grayscale’a olan talebin azalması nedeniyle bir zorlukla karşı karşıya kaldı.

Binance indirim kodu

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki JPMorgan stratejistleri cuma günü açıkladıkları bir notta, 20 milyar dolarlık Grayscale Bitcoin Trust’a akış hızının, dört haftalık ortalamalara göre “zirve yapmış gibi göründüğünü” söyledi. Fon, 22 Ocak’a kadar geçen iki hafta içinde %22 düşüş gösterdi ve aynı dönemde Bitcoin’de %17’lik bir düşüşü geride bıraktı.

Binance indirim kodu

Bitcoin konusunda fikir ayrılıkları hız kesmeden varlığını sürdürüyor

Stratejistler, şu anda Grayscale Bitcoin Trust’ın arkasındaki kurumsal akış dürtüsünün, Bitcoin’in 40.000 doların üzerine çıkması için yeterince güçlü olmadığını ve riskin, momentum tüccarlarının Bitcoin vadeli işlem pozisyonlarını gevşetmeye devam etmesi olduğunu söyledi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

En büyük kripto para 8 Ocak’ta neredeyse 42.000 dolarlık zirveye ulaştıktan sonra Bitcoin’in kızgın rallisi ivmesini kaybetti. Kripto para savunucuları, kurumsal ilginin Bitcoin’in dolar zayıflığına ve enflasyona karşı bir koruma olarak kullanılmasını desteklemeye yardımcı olduğunu savunurken şüpheciler ise son dalgalanmanın bir başka spekülasyon olduğunu ve balonun hızlı bir çöküşten önceki 2017 çılgınlığına benzediğini öne sürdü.

JPMorgan stratejistleri, yakın vadeli risk dengesinin aşağı yönde eğilmeye devam ettiğini açıkladı.

Eski usul Bitcoinciler kurumlara satış gerçekleştirmiş olabilir

Ayrı bir analizde ise OKEx Insights’tan Adam James, en azından balinalar olarak anılan bazı uzun vadeli Bitcoin sahiplerinin ve madencilerin muhtemelen 2020 rallisi sırasında kurumsal yatırımcılara satıldığını çünkü işlem gören kripto paraların ortalama yaşının ekim ayından itibaren yükseldi ve o zamandan beri de yüksek kalmaya devam ettiğini söyledi.

kripto borsası OKEx’e bağlı olan OKEx Insights’ın önemli ismi James, eski usul Bitcoincilerin eski çantalarının bir kısmını, doldurulacak son derece büyük yeni çantalarla yeni kurumsal alıcılara sattıklarını ifade etti.

İlgili Haber:  200 Milyon Dolarlık KuCoin Saldırısının Ardından, Projeler Farklı Önlemler Alıyor

Pazartesi günü Tokyo’da saat 11:43 itibariyle Bitcoin yaklaşık %2 artış göstererek 32.700 dolar seviyesine yükseldi. Dijital para, bu ayın tüm zamanların en yüksek seviyesinden 10.000 dolar civarında düşmesine rağmen geçen yıla oranla %260’lık bir kazanç üzerinde kalmaya devam etti.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar