30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Grayscale, Kripto Para Yatırım Fonuna Cardano’yu da Ekledi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Piyasa değerine göre en değerli beşinci kripto olan Cardano, Grayscale’in Dijital Büyük Sermaye Fonu’nun %4.26’sını oluşturacak.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Yatırım şirketi Grayscale, Dijital Büyük Sermaye Fonunu yeniden çeşitlendirdi.
  • Piyasa değerine göre beşinci en büyük kripto para olan Cardano’nun, fonun %4.26’sını oluşturacağı açıklandı.
  • Firma, Nisan ayında da Chainlink’i fona eklemişti.

Kripto yatırım şirketi Grayscale, Dijital Büyük Sermaye Fonuna Cardano’yu (ADA) da eklediğini duyurdu. New York City merkezli şirket, ADA’nın fonun %4.26’sını oluşturacağını söyledi.

Binance indirim kodu

Grayscale Dijital Büyük Sermaye Fonu Nedir?

Grayscale’in Dijital Büyük Sermaye Fonunun büyük kısmı hâlâ Bitcoin (%67.47) ve Ethereum’da (%25.39) yer alıyor. Ama şirket, her fırsatta portföyünü daha da çeşitlendirmek istediğini dile getiriyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Grayscale, Nisan ayında yatırım fonuna Chainlink’i (LINK) eklemişti. LINK şimdilerde ise fonun yaklaşık %0.86’sını oluşturuyor.

Grayscale Finans Başkan Yardımcısı Edward McGee konu ile ilgili, “her fırsatta çeşitlendirdiğimiz yatırım fonumuza Cardano’yu da eklemekten büyük heyecan duyuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Cardano’nun Son Bir Yıldaki Gelişimi

Cardano, Ethereum ile rekabet etmeyi amaçlayan bir blockchain platformudur. Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson ayrıca Ethereum ağının kurucuları arasında da yer alır. Proje kendisini “ilk üçüncü nesil kripto para” olarak tanımlıyor ve tıpkı Ethereum gibi, insanların akıllı sözleşmeler oluşturabilecekleri bir platform olmayı hedefliyor.

Cardano’nun yerel kripto parası olan ADA ise geçtiğimiz bir senede önemli yükseliş yaşadı. Şu anda 43 milyar Dolarlık piyasa değeri ile en büyük beşinci kripto para olan ADA, CoinGecko verilerine göre son 24 saatte yaklaşık %1 artış yaşadı ve şu dakikalarda 1.35 Dolardan işlem görüyor.

Grayscale’in Dijital Büyük Sermaye Fonunun geri kalanı ise piyasa değerine göre en büyük 20 kripto para arasında yer alan diğer iki varlık Bitcoin Cash (%1.03) ve Litecoin’den (%0.99) oluşuyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar