7 Aralık 2022, Çarşamba
12.7 C
İstanbul

Grayscale, Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) Yerine İki Farklı Altcoini Fonuna Ekledi!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Grayscale Investments, her çeyrek olduğu gibi, Grayscale Digital Large Cap Fund (GDLC) portföyünü ve Grayscale DeFi Fund fonunu güncelledi. Bununla birlikte GDLC’nin içeriğinde değişikliğe giden şirket, Solana (SOL) ve UniSwap’ın (UNI) da içeriğe ekleneceğini duyurdu.

Binance indirim kodu

Grayscale, SOL ve UNI’yi Digital Large Cap Fund (GDLC) Portföyüne Ekledi

GDLC’nin her çeyrek yaşanan güncellemesi, içerikteki bazı kripto paraların nakit karşılığında satılması ve bunların yerine diğer kripto paraların satın alması şeklinde gerçekleşiyor. Yeni değişiklik ile beraber, fon içeriğinin %3.24’ünü Solana, %1.06’sını ise Uniswap oluşturacak. Bununla birlikte Grayscale, Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) varlıklarını da azaltmaya devam ediyor.

Binance indirim kodu

Geçtiğimiz çeyrekte yaşanan güncelleme ile birlikte Grayscale’in portföyü, %4.26 Cardano (ADA)’dan oluşuyordu. Bu oran ile birlikte Cardano, GDLC’de en çok payı olan üçüncü kripto para haline gelmişti. Son değişiklikte ise ADA’nın oranı %5.11’e yükseldi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Tabii ki Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH), GDLC’nin kripto para sepetinin çok büyük bir kısmını oluşturmaya devam ediyor. Bitcoin’in fondaki payı %62.19 seviyesindeyken Ethereum’unki ise %26.08 civarında bulunuyor. Chainlink (LINK), Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC) ise GDLC içeriğinin toplamda %2.32’sini temsil ediyor. Bu oran 2021 yılı Temmuz ayında %2.88’di.

Şirket, DeFi fonuna ise bu çeyrekte herhangi bir değişiklik yapmadı. Fon mevcut durumda %45.20 oranında UniSwap (UNI) ve %14.11 oranında Aave (AAVE)’den oluşuyor.

Morgan Stanley gibi finans devlerinin Grayscale’in varlık sunum hizmeti olan Bitcoin Trust’ına olan yatırımlarını iki katından daha fazlasına çıkarmasıyla beraber şirketin ürünleri finans dünyasının dikkatini çekmeye devam ediyor. Morgan Stanley’nin agresif kripto para yatırımlarına temelli hamleleri, şirketin 2021 yılının Mart ayında yatırımcılarına Bitcoin sunumu yapacağını söylemesinden bu yana yükselişe geçti.

İlgili Haber:  Bitcoin Kripto Piyasasını Sarsan Çöküşten Sonra 32.000 Dolara Yakın Sabitlendi

Grayscale ise dünyanın en büyük Bitcoin yatırımcısı olarak biliniyor. Şirketin elinde 600.000 adetten fazla BTC buluyor. Bununla birlikte şirket, bir DeFi fonuna ve aynı zamanda yüksek piyasa değerine sahip altcoinlerden oluşan ayrı bir fona da sahip.

2013 yılında kurulan şirket, yatırımcılarının çoğunun kurumsal müşteriler olduğunu belirtiyor. Kurumsal yatırımcılar özellikle 2021 yılında Bitcoin ve diğer kripto paralara yoğun ilgi göstermeye başlamışlardı. Mayıs ayındaki çöküşten sonra bu ilgi bir miktar azalsa da halen kurumsal yatırımcılar kripto para dünyasında aktif rol oynuyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar