8 Ağustos 2022, Pazartesi
26.7 C
İstanbul

Grayscale Solana Trust Piyasaya Sürüldü: İlk Gün 9.5 Milyon Dolar Değerine Ulaştı!

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Grayscale bu yıl Chainlink, Decentraland ve Basic Attention Token gibi kripto paralar ile ilgili ürünlerini piyasaya sürdükten sonra; son olarak Solana Trust’ını da başlattı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Varlık yönetimi firması Grayscale Investments, bu sabah Grayscale Solana Trust’ı piyasaya sürdü.
  • CoinGecko verilerine göre ise; bu duyurunun ardından SOL fiyatı son 24 saatte %6 oranında arttı ve mevcut 221 Dolar seviyesine yükseldi.
  • Grayscale bu yıl Basic Attention Token (BAT), Chainlink (LINK), Livepeer (LPT), Decentraland (MANA) ve Filecoin (FIL) ile ilgili Trust ürünlerini başlattı.

Ünlü varlık yönetimi firması Grayscale Investments, bu sabah Grayscale Solana Trust’ı piyasaya sürdü. Ürün, direkt olarak kripto para borsalarından Solana (SOL) satın almak ve cüzdanlarında tutmak istemeyen yatırımcılara; dolaylı yoldan SOL yatırımı yapma fırsatı sunuyor.

Binance indirim kodu

Solana Fiyatı Nasıl Etkilenir?

CoinGecko verilerine göre ise; bu duyurunun ardından SOL fiyatı son 24 saatte %6 oranında arttı ve mevcut 221 Dolar seviyesine yükseldi. Solana piyasa değeri ise Kasım ayının başında ulaştığı 77 milyar Dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinden bugün 66 milyar Dolara geriledi. Yine de SOL’un piyasa değeri, 2021 yılının başından bu yana %13000’den fazla arttı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Öte yandan Grayscale Solana Trust, bu sabah halka arz edildiğinde yönetimi altında 9.5 milyon Dolar vardı.

Grayscale, Farklı Kripto Paralara İlgi Gösteriyor

Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein, firma müşterileri arasında farklı türdeki kripto paralara yatırım yapma isteği olduğunu ve bunun da stratejilerini belirleyen temel değişken olduğunu belirtti. Grayscale bu yıl Basic Attention Token (BAT), Chainlink (LINK), Livepeer (LPT), Decentraland (MANA) ve Filecoin (FIL) ile ilgili Trust ürünlerini başlattı.

Sonnenshein son olarak verdiği röportajda ise Grayscale Decentraland Trust’ın firma müşterilerinden “güçlü bir ilgi” gördüğünü söyledi. CEO konu ile ilgili, “Kripto paraların ana akım kabulü ve benimsenmesi konusunda ön sıralarda yer aldık. Yatırımcıların ilgilerini Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paraların ötesine taşıdığını ve çeşitlendirdiğini giderek daha fazla görüyoruz.” ifadelerini kullandı.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar