30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Grayscale, Şubat Ayında Çıkarılan Tüm Litecoin’in %80’ini Satın Aldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Görünüşe göre Litecoin, destekçilerini Grayscale’in akredite ve kurumsal yatırımcıları arasında buldu.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Grayscale geçen ay 174.000’den fazla Litecoin satın aldı.
  • Şirket, şu anda 244 milyon Dolar değerinde Litecoin tutuyor.
  • Litecoin Trust, Bitcoin ve Ethereum’un ardından Grayscale’in elindeki üçüncü en büyük kripto varlığı oldu.

Piyasa aracı Bybt’tan alınan verilere göre, kripto fon yöneticisi Grayscale Investments geçen ay çıkarılan Litecoin’in %80’ini satın aldı. Grayscale şu anda 1.44 milyon Litecoin’i (248.33 milyon Dolar değerin) elinde tutuyor. Bu da onu, Bitcoin ve Ethereum’dan sonra şirketin üçüncü en büyük kripto varlığı yapıyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Grayscale Litecoin Trust Müşteri Kazanmaya Devam Ediyor

Firma, ABD’deki akredite ve kurumsal yatırımcıların kripto para satın almalarına izin veren birkaç hizmetten biridir. Grayscale, OTC piyasasında hem abonelik hem de alınıp satılabilir hisse olarak bulunan dokuzdan fazla kripto tabanlı “trust” sunuyor. Grayscale Bitcoin Trust yatırımcılardan en büyük sermayeyi getirirken, Litecoin de kendi takipçilerini çekmeye başlıyor.

Madenciler son 28 günde 201.600’den fazla Litecoin üretti. Ancak arz arttıkça, Grayscale müşterileri yeni kripto paraların çoğunu topluyor. Son 30 günde, Grayscale’in Litecoin Trust’ı (LTCN) 174.900 Litecoin satın aldı.

Grayscale, Şubat Ayında 174 Bin’den Fazla Litecoin Satın Aldı

Öte yandan mevcut rakamlar, kripto madencilerin “ödül” olarak 12,5 Litecoin kazandığını gösteriyor. Bu rakamlar, saatte 300 ve günde 7.200 Litecoin çıkarıldığı anlamına geliyor. Bu da Şubat ayı tamamında 201.600 Litecoin üretildiğini gözler önüne seriyor.

174.900 Litecoin LTCN çatısı altına girerken, fon geçen ay çıkarılan tüm yeni Litecoin’in yaklaşık %80’ini satın aldığının altını çiziyor.

Firma tarafından yapılan açıklamaya göre, her LTCN hissesi 15.70 Dolar değerinde kripto para içeriyor ve hisse açık piyasada 304.99 Dolardan işlem görüyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar