3 Aralık 2022, Cumartesi
9.6 C
İstanbul

Grayscale’in Duyurusunun Ardından Bazı Metaverse ve Layer-1 Tokenlerin Fiyatı Arttı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 10 ay önce

Binance indirim kodu

Dijital varlık yöneticisi Grayscale, bazı yüksek profilli Layer-1 ve Metaverse tokenleri de dahil olmak üzere 25 yeni kripto parayı gözden geçirdiğini duyurdu.

Binance indirim kodu

Bu tokenlerin seçilmesi durumunda, firma, örneğin Grayscale Bitcoin Trust veya Grayscale Chainlink Trust gibi belirli kripto para birimine odaklanan bir fon başlatacak.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Değerlendirmeye alınan tokenler arasında ALGO, ATOM, AXS, DCR, EGLD, ENJ, FTM, GALA, SCRT, SAND, STX, VET ve YGG bulunuyor.

Grayscale, değerlendirmeye alınan her varlığın yatırım ürünlerinden birine dönüştürülme garantisinin olmadığını da belirtti. Firma ayrıca başka dijital varlıkları da araştırdıklarını söyledi.

Grayscale yaptığı açıklamada, bir yatırım ürünü tespit etmenin karmaşık ve çok yönlü bir süreç olduğunu vurguladı. Bu sürecin önemli bir inceleme ve değerlendirme gerektirdiğinin altı çizildi.

Grayscale hiçbir garanti vermemesine rağmen, ismi zikredilen bazı altcoinler haberlere olumlu tepki vererek fiyat artışı gösterdi.

Cosmos ve Fantom

Cosmos (ATOM) ve Fantom (FTM), son 24 saatte sırasıyla %15.3 ve %19 artışla günün en çok kazananları arasında yer alıyor. Ancak, bu yükseliş hareketinin tamamı özellikle Grayscale’in duyurusu ile ilgili değil.

Bu konuyla ilgili bugün ayrı bir haber daha yapmıştık.

Geçen hafta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 44.45 dolara ulaşan ATOM, Cosmos ekosistemine artan ilginin ortasında son birkaç gündür yükselişte.

Bunun olası bir nedeni, EVMOS’un yakın zamanda piyasaya sürülecek olması olabilir. EVM uyumlu bu protokol, Ethereum blok zincirinde çalışan varlıkların ve projelerin Cosmos ekosistemine geçmesine olanak sağlayacak.

Yakın zamanda Binance Smart Chain’i (BSC) geçerek merkezi olmayan finansta (DeFi) üçüncü en büyük kripto protokolü haline gelen Fantom ekosisteminde de yüksek getiri ödülleri ağın büyümesini körükledikçe fiyat patlaması yaşıyor.

İlgili Haber:  Fidelity, Bitcoin ETF Başvurusunda Bulundu

Radial, veDAO ve 0xDAO gibi birçok proje, tabiri caizse diğer zincirlerden TVL çalmak için diğer protokollere saldırma anlamına gelen vampir saldırısı ya da likidite madenciliği lansmanları yaptı.

DeFi terminolojisinde vampir saldırısı, bir protokolün kullanıcıların mevduatlarını bir platformdan diğerine taşımasını sağlamak için çok fazla teşvikler sunduğu bir olayı tanımlayan yaygın bir terimdir. Örneğin geçmişte SushiSwap böyle bir teşvikle Uniswap’tan kendi platformuna baya bir likidite taşımıştı.

Metaverse tokenleri olarak bilinen SAND, AXS ve YGG gibi tokenlerin de fiyatlarında artış gözlendi.

SAND son 24 saatte %8.6 arttı, AXS %9.2 arttı, YGG ise %8.3 arttı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar