17 Ağustos 2022, Çarşamba
21.9 C
İstanbul

Fantom Tabanlı Grim Finance, 30 Milyon Dolarlık Bir Hack Saldırısının Kurbanı Oldu

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Kripto paralar ile para kazananlar yalnızca şanslı yatırımcılar değiller. Hacker’lar da, geçtiğimiz sene boyunca kripto para borsalarına saldırılar düzenleyerek haksız bir şekilde milyarlarca doları kendi cüzdanlarına aktardılar. Bu milyarlarca dolar, tabii ki yalnızca kamuoyuna bildirilen hacker saldırısı vakalarından oluşuyor.

Binance indirim kodu

Fantom ile İlişkili Grim Finance, 30 Milyon Dolarlık Bir Kayba Uğradı

Fantom Opera üzerine inşa edilmiş bir Smart Yield Optimizer platformu olan Grim Finance, şu anda tüm manşetleri süslüyor. Söz konusu kripto para ağı, 30 milyon dolarlık bir vurgunla sonuçlanan bir hacker saldırısının kurbanı oldu. Projenin geliştirici ekibi de bir dizi Tweet atarak saldırı hakkında iddiaları doğruladı. Proje geliştiricilerine göre söz konusu saldırı, oldukça gelişmiş imkanlarla düzenlendi. Ekip, konuyla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı: “Saldırganlar beforeDeposit() adını verdikleri bir fonksiyonu kullanarak kötü amaçlı bir token sözleşmesini ağa sızdırdılar.”

Binance indirim kodu

Bununla birlikte projenin geliştirici ekibi, saldırının detaylı bir analizini de Twitter üzerinden paylaştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Bununla birlikte, Twitter üzerinden analizler yayınlayan bir güvenlik araştırmacısı olan Vake Karapetyan, yukarıda belirtilen analizi kısa ve anlaşılır bir şekilde yeniden düzenledi.

Geliştiriciler, sonraki muhtemel saldırıları engelleyebilmek için tüm Vault’ların durdurulduğunu duyurdu. Bununla birlikte ekip, yatırımcıların kendi fonlarını çekebilmeleri için birkaç Vault’un açık bırakılacağını belirtti. Ancak asıl endişe veri olan şey ise, kripto para projesindeki açığın, Vault kontratında olmasıydı. Bu yüzden tüm Vault’lar ve yatırılan fonlar risk altındaydı. Konuyla ilgili olarak geliştirici ekibi, birtakım adımlar attıklarını duyurdu: “Circle (USDC), DAI ve Anyswap’a ulaştık ve konu ile ilgili olarak bilgilendirdik. Saldırganın adresine yapılacak tüm transferler durdurulacak.”

Bununla birlikte Beefy, Tomb, Spirit Swap ve FTM Alerts, yara alan Grim Finance’a desteklerini aktardı. Geliştiriciler, yakında ağa verilen zararlar ile ilgili bir rapor yayınlayacaklarını da bildirdi. Ancak ağa verilen zarar hali hazırda ortadaydı. Grim Finance ve platformun tokeni, son 24 saatte %74.09 değer kaybetti.

İlgili Haber:  ABD Adalet Bakanlığı Milyonlarca Dolar Kripto Parayı Elinden Kaçırdı

Kripto para piyasasındaki hacker saldırıları özellikle 2021 yılında zirve yapmıştı. Bununla birlikte, kripto para borsalarının yanı sıra, ABD’deki bazı kurumlar da kripto para hacker’larının kurbanı olmuştu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar