GRT Tokenin Piyasa Değeri Sadece Üç Günde 756 Milyon Dolara Ulaştı

Bir DeFi Coin’in piyasa değeri sadece üç gün içerisinde 0’dan 750 Milyon Dolar’a yükseldi.

Haberin Özeti

  • Blockchain ağından gelen token The Graph’in piyasa değeri, üç günde 0’dan 756 milyon Dolar’a yükseldi.
  • The Graph, blockchain firmalarının verileri bulmasına ve sıralamasına yardımcı olur.
  • Ağ, tokeni (GRT) bu işlemlerin yapılmasına yardımcı olan herkese dağıtıyor.

Merkezi olmayan uygulamaların (dapps) blockchain verilerini bulmasına ve sıralamasına yardımcı olan The Graph şirketinin tokeni, piyasaya sürüldükten sadece üç gün sonra 756 milyon Dolarlık bir piyasa değerine ulaştı.

GRT Tokenin Fiyatı 0.26 Dolardan 0.61 Dolara Yükseldi

The Graph tokenlerinin (GRT) fiyatı, Cuma günü 0.26 Dolardan, bugün 0.61 Dolara yükseldi. Hacimler de Cuma günü 880 milyon Dolardan bugün 2.8 milyar Dolara yükseldi.

Bu, The Graph’i piyasa değeri açısından en büyük 39. kripto para birimi yapıyor.

Graph, Ekim ayında The Graph (GRT) token satışında 12 milyon Dolar topladı. Haziran ayında 5 milyon Dolar daha toplayan şirket; katılımcı olarak Coinbase Ventures, Framework Ventures ve ParaFi Capital’i içeriyordu.

Graph Ağı Nasıl Çalışır?

Graph, bir “dağıtılmış sorgu işleme protokolü”dür. Protokol, sorguların güvenli bir şekilde dapp’lara ulaşmasını sağlar. Örneğin, merkezi olmayan bir uygulama, Ethereum’da yer alan bazı verileri sorgulayabilir ve bu verileri üçüncü bir tarafla etkileşime girmeden toplayabilir.

Graph bunu, blockchain şirketlerinin alt grafikler olarak bilinen kendi API’lerini oluşturmasına ve kullanmasına izin vererek yapar. Merkezi olmayan borsa Uniswap ve kripto fiyat sağlayıcısı CoinGecko bunu kullanan firmalar arasında yer alıyor.

Ağ, üç oyuncudan meydana gelir. Birincisi, ağın düğümlerini işleten ve GRT’yi hisseden ve bir sorgu işlendiğinde para kazanan dizinleyiciler; ikincisi, hangi Ethereum verilerinin indeksleneceğine ve nasıl saklanacağına karar veren küratörler; üçüncüsü, GRT’lerini ücretlerinde bir kesinti için endekslere veren delegatörlerdir.

Facebook Yorumları
  Ethereum Data Şirketi The Graph Kendi Tokenini Satıyor
KAYNAKDecrypt
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bir Cevap Yazın