Guggenheim CIO’su Bitcoin’in 20.000 Dolara Düşmesini Bekliyor

Son güncelleme: 1 ay önce

Bitcoin’e (BTC) yatırım yapmayı planlayan finansal hizmetler firması Guggenheim Partners’da çalışan üst düzey bir yönetici, BTC’nin 20.000 dolara kadar düşmeye hazır olduğunu savundu.

Guggenheim’ın baş yatırım sorumlusu Scott Minerd, CNBC’nin Closing Bell’inin 21 Ocak tarihli bölümüne göre Bitcoin‘in 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmayacağına inandığını açıkladı.

8 Ocak 2021 tarihinde 42.000 dolarlık fiyat seviyesine ulaşan Bitcoin’in 2022’ye kadar herhangi bir yükselme olasılığının oldukça düşük olduğunu belirten Minerd, şu an için önümüzdeki yıl veya daha uzun bir vadede Bitcoin’in muhtemelen zirveye çıkamayacağını ve 20.000 seviyesine doğru tam bir geri çekilme göreceğini öne sürdü.

Minerd’in tahminlerinin birbirleriyle çelişmesi yatırımcıların kafasını karıştırdı

Minerd’in düşüş eğilimi öngören kısa vadeli Bitcoin tahminine rağmen CIO, görünüşe göre Bitcoin’in bir gün 400.000 dolar değerinde olacağına dair bir duruş sergilemeyi sürdürdü. 2020’nin sonlarında Bitcoin yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesini geçmek üzereyken CIO, Bitcoin için 400.000 dolarlık uzun vadeli fiyat hedefi çağrısında bulunmuştu. Daha sonra 10 Ocak’ta “Bitcoin’in parabolik yükselişinin kısa vadede sürdürülemez olduğunu” iddia eden CIO’nun bu görüş paylaşımının ardından kısa vadede BTC’de düşüş eğilimi görüldü.

Kripto topluluğundaki bazı kişiler Minerd’in çeşitli tahminlerinden karışık sinyaller aldı. Bir Twitter kullanıcısı, Minerd’in Bitcoin fiyatı hakkındaki yorumlarıyla iki ayrı manşeti yan yana koyarak durumdan dert yandı.

Guggenheim Partners, şirketin Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na Grayscale’in Bitcoin Trust ürünü aracılığıyla Bitcoin’e yatırım yapmak için başvuruda bulunmasının ardından 2020’nin sonlarında kripto endüstrisine taşındı.

Son yedi günde %5’lik düşüş yaşansa da son bir ayda %45’lik artış kaydedildi

Minerd’in düşüş eğilimli Bitcoin tahmini, 20 Ocak’ta BTC’nin 34.000 doların altına düştüğü bir başka negatif Bitcoin düzeltmesinin ortasında geldi. Bitcoin üzerindeki satış baskısı çoğunlukla ocak ayının ilk iki haftasında Asya’dan gelmiş olsa da Amerika Birleşik Devletleri pazarı da başladığı için 19 Ocak’taki bir düzeltmenin ortasında önemli bir zayıflık görüldü.

  Şükran Günü Çöküşüne Rağmen Bitcoin İçin Yükseliş Eğilimi Bekleniyor

Cointelegraph’ın Bitcoin fiyat endeksine göre bugün itibariyle Bitcoin, son yedi günde %5’in üzerinde bir düşüş kaydederek 32.997 dolardan işlem görmeye başlamış olsa da son 30 günde yaklaşık %45 arttı.

Bu haberle ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Bir Cevap Yazın