30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Guggenheim CIO’su Bitcoin’in “Hâlâ” 400.000 Dolara Ulaşacağını Düşünüyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Guggenheim’a göre Bitcoin, 400 bin Dolar fiyata ulaşacak.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Scott Guggenheim, Bitcoin’in 400 bin Dolara ulaşacağını savunuyor.
  • Bitcoin’deki son fiyat artışlarını ‘spekülatif çılgınlık’ olarak nitelendiriyor.
  • Bitcoin’e olan kurumsal ve perakende ilgide ise artış yaşanıyor.

Bloomberg Markets and Finance tarafından paylaşılan bir videoda, Guggenheim’ın Baş Yatırım Sorumlusu Scott Minerd, Bitcoin’in 400.000 Dolarlık bir fiyata yükselebileceğine dair projeksiyonunu belirtiyor.

Binance indirim kodu

Salgın Sonrası Bitcoin Pazarı Gelişecek

Bitcoin’in mevcut piyasa durumunun popüler bir yorumunu tekrarlayarak, “Perakendeye karşı ani ilgi gördüğümüz bir şey olduğunu düşünüyorum.” diyen Minerd, “Spekülatif bir çılgınlığa giriyoruz… Belki de artık masadan biraz para almanın zamanı gelmiştir.” ifadelerini kullandı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Scott Minerd, Guggenheim Partners’ın kurucu ve yönetici ortağıdır. Firmanın yatırım stratejilerine rehberlik eder ve çeşitli menkul kıymetlere yatırım yapan müşteri hesaplarını denetler. Guggenheim Partners’ın yönetimi altında, şu anda, 295 milyar Dolardan fazla varlık bulunuyor.

Bitcoin ile ilgili danışmanlık sağduyusuna sahip olmasına rağmen Minerd, salgın sonrası pazarın gelişeceğine inanıyor. Salgını 1918 İspanyol gribiyle karşılaştıran Minerd, “Altın çağda olabilirdik.” diyor. Bununla birlikte, birçok araştırmanın gözler önüne serdiği gibi İspanyol gribi, yüksek ölüm oranlarına sahip ülkelerde GSYİH ve tüketim üzerinde %6’lık bir olumsuz etkiye sahipti.

Bitcoin’e İlgi Gittikçe Artıyor

Bitcoin ise son zamanlarda düşüyor; ancak MicroStrategy CEO’su Michael Saylor ve SkyBridge kurucusu Anthony Scaramucci gibi yüksek profilli destekçiler, şirketleri aracılığıyla kripto paraya yüksek meblağlar kanalize etmeye devam ediyor. Ayrıca Morgan Stanley, MicroStrategy’de büyük bir pay satın alırken, açıkça, hem perakende hem de kurumsal Bitcoin’e olan ilgi artıyor.

Guggenheim’ın Bitcoin’e yatırım yapıp yapmadığı konusuna gelince, Minerd, “Özel fonlarımızdan bazıları bunu zaten satın aldı… Eğer söylediklerimin sonunda 400.000 Dolar’a çıkacağına inanıyorsanız, portföyünüzün %2’si o zaman %20’si olacak demektir.” ifadelerini kullanıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar