Guggenheim CIO’su Bitcoin’in “Hâlâ” 400.000 Dolara Ulaşacağını Düşünüyor

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Guggenheim’a göre Bitcoin, 400 bin Dolar fiyata ulaşacak.

blank

Haberin Özeti

  • Scott Guggenheim, Bitcoin’in 400 bin Dolara ulaşacağını savunuyor.
  • Bitcoin’deki son fiyat artışlarını ‘spekülatif çılgınlık’ olarak nitelendiriyor.
  • Bitcoin’e olan kurumsal ve perakende ilgide ise artış yaşanıyor.

Bloomberg Markets and Finance tarafından paylaşılan bir videoda, Guggenheim’ın Baş Yatırım Sorumlusu Scott Minerd, Bitcoin’in 400.000 Dolarlık bir fiyata yükselebileceğine dair projeksiyonunu belirtiyor.

blank

Salgın Sonrası Bitcoin Pazarı Gelişecek

Bitcoin’in mevcut piyasa durumunun popüler bir yorumunu tekrarlayarak, “Perakendeye karşı ani ilgi gördüğümüz bir şey olduğunu düşünüyorum.” diyen Minerd, “Spekülatif bir çılgınlığa giriyoruz… Belki de artık masadan biraz para almanın zamanı gelmiştir.” ifadelerini kullandı.

Scott Minerd, Guggenheim Partners’ın kurucu ve yönetici ortağıdır. Firmanın yatırım stratejilerine rehberlik eder ve çeşitli menkul kıymetlere yatırım yapan müşteri hesaplarını denetler. Guggenheim Partners’ın yönetimi altında, şu anda, 295 milyar Dolardan fazla varlık bulunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Bitcoin ile ilgili danışmanlık sağduyusuna sahip olmasına rağmen Minerd, salgın sonrası pazarın gelişeceğine inanıyor. Salgını 1918 İspanyol gribiyle karşılaştıran Minerd, “Altın çağda olabilirdik.” diyor. Bununla birlikte, birçok araştırmanın gözler önüne serdiği gibi İspanyol gribi, yüksek ölüm oranlarına sahip ülkelerde GSYİH ve tüketim üzerinde %6’lık bir olumsuz etkiye sahipti.

Bitcoin’e İlgi Gittikçe Artıyor

Bitcoin ise son zamanlarda düşüyor; ancak MicroStrategy CEO’su Michael Saylor ve SkyBridge kurucusu Anthony Scaramucci gibi yüksek profilli destekçiler, şirketleri aracılığıyla kripto paraya yüksek meblağlar kanalize etmeye devam ediyor. Ayrıca Morgan Stanley, MicroStrategy’de büyük bir pay satın alırken, açıkça, hem perakende hem de kurumsal Bitcoin’e olan ilgi artıyor.

Guggenheim’ın Bitcoin’e yatırım yapıp yapmadığı konusuna gelince, Minerd, “Özel fonlarımızdan bazıları bunu zaten satın aldı… Eğer söylediklerimin sonunda 400.000 Dolar’a çıkacağına inanıyorsanız, portföyünüzün %2’si o zaman %20’si olacak demektir.” ifadelerini kullanıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

ETH 2.0 Yükseltmesinden Sonra Ethereum’da Neler Değişecek?

Ethereum blok zinciri, mevcut enerji yoğun iş kanıtı sisteminden hisse kanıtı algoritmasına geçtikten sonra ETH arzının azalması bekleniyor. Haberin Özeti ...
Send this to a friend