30 Kasım 2022, Çarşamba
12.6 C
İstanbul

Guggenheim CIO’sundan Flaş Bitcoin Fiyat Tahmini: “Bitcoin Fiyatı Bu Bölgeye Gelecek!”

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Guggenheim CIO’su Scott Minerd, Bitcoin (BTC)’nin kısa bir süre önce yaşadığı %50’lik kaybın ardından düşüşü için halen uygun alan bulunduğunu iddia etti.

Binance indirim kodu

Guggenheim CIO’su Scott Minerd: “15.000 Dolarda Yatay Hareket Başlayabilir”

CNBC ile Cuma günü gerçekleştirdiği söyleşide Minerd, Bitcoin’in bu son satış dalgasının sonunda nihayet kayıplarını durduracağı ve destek bulacağını düşündüğü noktayı açıkladı: 15.000 dolar. Bu seviye şu anki Bitcoin fiyatından %55’lik bir değer kaybı anlamına geliyor: “Teknik detaylara baktığınızda 10.000 doların gerçek dip noktası olduğunu görebilirsiniz ancak bu biraz aşırıya kaçmak anlamına gelebilir o yüzden benim tahminim 15.000 dolar seviyesi olacaktır.” Minerd’ın bu tahmini, 20.000 dolar seviyesini Bitcoin için destek noktası olarak gören bazı analizcilere kıyasla daha düşük bir seviyede kalıyor.

Binance indirim kodu

Minerd Bitcoin’in son bir senedir fiyatında patlama yaşamasını merkez bankası likiditelerindeki yükselişe bağladı ve bu likiditenin azalmaya başladığını, bununla birlikte BTC fiyatının da düşüş göstereceğini söyledi. Fed, Covid-19 pandemisi sırasında başlatıığı bazı fon satış programlarını da yavaş yavaş geri almaya başlayacağını ima eden konuşmalar yapmıştı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Bitcoin’in yaşadığı düşüş dalgasının potansiyeli ve Bitcoin tarihindeki büyük fiyat yükselişlerinin uzun bir süre sindirilmesi göz önüne alındığında Minerd yatırımcıların tekrardan Bitcoin piyasasına giriş yapmaları için acele etmelerine gerek olmadığını söyledi: “İnsanların şu anda Bitcoin’e para yatırmak için strese girmelerine gerek olduğunu düşünmüyorum.” Minerd BTC fiyatlarının tekrardan yükselişe geçmeden önce birkaç yıl boyunca yatay konsolidasyon hareketleri yapacağını düşündüğünü söyledi.

Bitcoin 2017 yılında 20.000 dolar ile zirve yapmasının ardından %80’in üzerinde değer kaybetmiş ve yeni rekorlara imza atmadan önce üç yıl boyunca konsolidasyon hareketleri gerçekleştirmişti.

Guggenheim: Bitcoin Uzun Vadede 600.000 Dolara Çıkabilir

Minerd Bitcoin fiyatı için orta vadede negatif düşünse de uzun vadeli bir zaman diliminde Bitcoin’in çok daha yüksek fiyatlarda işlem görebileceğini düşünüyor. Guggenheim’ın gerçekleştirdiği bir araştırmaya göre Bitcoin eğer yatırımcılar arasında altın gibi alternatif bir varlık sınıf olarak yer edinebilirse BTC fiyatının 400.000 dolar ila 600.000 dolara yükselmesi mümkün olabilir.

İlgili Haber:  JPMorgan CEO'su: "Bitcoin Fiyatı 10 Katına Çıkabilir!"

Bitcoin fiyatı bu yazının yazıldığı anlarda günlük bazda yaklaşık %8’lik bir kayıp ile 31.775 dolardan işlem görüyor.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar