30 Eylül 2022, Cuma
22.9 C
İstanbul

Güle Güle Bitcoin: Elon Musk, Tesla’nın Elindeki Bitcoin’leri Satabileceğinin Sinyalini Verdi

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Elon Musk Bitcoin’in çevreye etkileri hakkındaki eleştirilerinin peşini bırakmadı ve Twitter üzerinden Bitcoin’lerini satabileceğinin sinyalini verdi. Bunun üzerine kripto para piyasalarında daha da şiddetli düşüşler gözlendi.

Binance indirim kodu

Kripto para piyasaları yeni haftaya hiç de iyi başlamadı. Sadece 24 saat içerisinde neredeyse 250 milyar dolar piyasadan dışarı aktı. Toplam kripto para piyasa değeri ise %10 kadar düşerek 2.1 trilyon dolar seviyesine geriledi. Yaşanan satışların yaklaşık üçte biri ise, Tesla’dan gelen haberler ile beraber Bitcoin’den yaşandı.

Binance indirim kodu

Elon Musk Yeni Bir Tweet Attı ve Bitcoin’den Çıkışının Sinyalini Verdi

Elektrikli otomobil şirketi Tesla’nın Bitcoin ile ödemeleri durdurduğunu açıklamasından sonra, yeni yaşanan gelişmeler ile beraber Tesla’a Bitcoin’e yavaş yavaş “güle güle” diyor olabilir. Tesla CEO’su Elon Musk, dün (16 Mayıs) Twitter üzerinden bir açıklama yaptı. Bir Twitter kullanıcısının şu tweet’ine: “Bitcoin’ciler, bir sonraki çeyrekte, Tesla kalan Bitcoin’lerini de elden çıkardığında kendilerini tokatlayacak, Elon Musk’ın son açıklamaları yüzünden linç edilmesinden sonra onu suçlayabileceğimi de sanmıyorum.”, Elon Musk “Aynen öyle.” cevabını verdi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Tweet ile beraber piyasalarda daha güçlü bir düşüş meydana geldi. Bitcoin fiyatı bu gelişmeyle beraber 5.000 dolar geriledi ve geçen haftaya göre yaklaşık -%23 daha düşük seviyeden işlem görüyor. 830 milyar dolarlık toplam piyasa değeriyle Bitcoin şu anda, Tesla’nın Şubat ayının başlangıcında Bitcoin satın aldığı seviyeye geri döndü.

Musk’ın Bitcoin ile Karmaşık Oyunu

Musk’ın fikir değişikliği yine bir gece yarısı meydana geldi. Bu olaydan sadece birkaç gün önce Tesla CEO’su Elon Musk, şirketin, Bitcoin’e olan çevre eleştirilerine rağmen Bitcoin yatırımlarını satmayacağını açıklamıştı. Bu iki açıklama birbiriyle çelişiyor gibi görünüyor. Buna rağmen Tesla’nın Bitcoin rezervlerini halen elinde tuttuğu da Musk tarafından açıklanmıştı. Ancak bunun daha ne kadar süreceği ise bir muamma gibi görünüyor.

İlgili Haber:  Pandemi Süreci, Ülkeler Arasındaki Merkez Bankası Dijital Para Yarışını Kızıştırdı

Şu anda elinde 43.200 adet Bitcoin bulunduran Tesla şirketi, MicroStrategy’nin ardından en çok Bitcoin’e sahip olan ikinci şirket olarak biliniyor. Şirketin son çeyrek raporunda Bitcoin rezervlerinin %10’unu sattığı ortaya çıkmış böylece bilançosu da belirgin bir şekilde yükselmişti. Şirketin piyasalar düşerken Bitcoin’lerinden daha fazlasını satıp satmayacağı ise halen belli değil. Ancak şirketin imajı için daha temiz bir son faydalı olabilir. Ayrıca yatırımcılar artık, Elon Musk’ın tweet “yaramazlıklarının” da son ermesini arzuluyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar