12 Ağustos 2022, Cuma
19.7 C
İstanbul

Güney Amerika’nın En Büyük E-Ticaret Şirketi Bitcoin İle Ödemeleri Kabul Edecek

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

MercadoLibre, Güney Amerika’nın eBay’i olarak nitelendirilebilecek bir şirket. Kıtanın en büyük perakende şirketi olan MercadoLibre, bölgede kripto para adaptasyonu sürecine büyük katkıda bulunabilecek bir adım atmaya hazırlanıyor.

Binance indirim kodu

Kripto paraların adaptasyonlarının kapsamı genişliyor. Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinde yaşanan büyük yükselişler sayesinde hem kripto paralara yatırım yapan kurumsal firma sayısı artıyor hem de kripto paraları ödeme yöntemi olarak kabul eden şirketler de çoğalıyor. MercadoLibre bunlardan ikinci kategoriye dahil olacak. 28 Nisan’da gerçekleştirilen basın toplantısında, Latin Amerika’nın en büyük e-ticaret şirketi olan MercadoLibre, emlak kategorisinde Bitcoin’i dolaylı bir şekilde ödeme yöntemi olarak kabul edeceğini duyurdu. Bu adımla birlikte Güney Amerika’da kıtasal bazda kripto para adaptasyonu için kapıların ardına kadar açıldığı düşünülüyor.

Binance indirim kodu

Hizmet İlk Başta Yalnızca Arjantin’de Sunulacak

Planlanan hizmet öncelikle Arjantin ile sınırlı olacak. Şu anda MercadoLibre Arjantin’de emlakçılar tarafından sunulan 75 adet gayrimenkul bulunuyor. Bunların arasında, Buenos Aires, Santa Fe ve Cordoba bölgelerinden apartman daireleri, villalar ve arsalar bulunuyor. Tam olarak hazır bir şekilde satışa başlayabilmek için, MercadoLibre 300’ün üzerindeki emlak şirketi ve yatırımcının katıldığı bir online seminer düzenledi. Sunulan hizmetin daha da genişleyip genişlemeyeceği henüz bilinmiyor ancak seminere katılan kişi sayısına bakıldığında önümüzdeki günlerde hizmetin kapsamının genişlemesinin muhtemel olduğu düşünülüyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Müşteriler Bitcoin ile Gayrimenkul Satın Alabilecek

Satın alma işlemleri ise şu şekilde gerçekleşecek. Sitede ABD doları üzerinden fiyatı belirlenen bir bir gayrimenkul ile ilgilenen kişi, Bitcoin ile ödeme yapmak istiyorsa emlakçı ile görüşecek ve teklifini emlakçıya bildirecek. Anlaşılması durumunda ise ödeme işlemi MercadoLibre yerine başka bir kripto para borsası üzerinden yapılacak.

Yayınlanan duyuruda, şirketin vasıta, emlak ve hizmet kategorilerinden sorumlu kişi olan Juan Manuel Carretero, MercadoLibre’nin bu adımının nedenlerini şöyle anlattı: “Piyasalarda gerçekleşen değişikliklerin her daim takipçisi oluyoruz. Bitcoin ile ödeme sistemi hem emlak sektöründeki satıcılar hem de alıcılar için birçok avantaj sağlıyor. Önümüzdeki günlerdeki gelişmeler ile birlikte de çok fazla yenilikler olacağını düşünüyoruz çünkü Bitcoin gelip geçici bir modayı değil, zamanla daha da sağlamlaşacak bir trendi temsil ediyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Furkan
Furkan
Ekonomi ve kripto paralara karşı ilgili, bilimi ve okumayı sever

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar