25 Ocak 2022, Salı
-0.2 C
İstanbul

Güney Kore Başkan Adayı, Seçim Kampanyasında NFT’leri Kullanıyor

Yorum

2022’ye Dair Bir Takım Öngörüler

2022'ye kripto para piyasası kötü bir başlangıç yaptı. Her sene bir önceki yıl kendini yenileyemeyen, uzun vadede kullanıcıları ekosisteminde...

Hiperenflasyon ve Bitcoin

Twitter CEO'su Jack Dorsey Ekim 2021'de ilginç bir tweet atmış ve dünya geneli hiperenflasyonun her şeyi değiştireceğini ve kısa...

Arbitrum Faciası

Yazmasam olmazdı. Geçtiğimiz günlerde Ethereum'un katman 2 çözümü Arbitrum tam tamına 19 saatlik bir kesinti yaşadı. Bu 19 saat...

Kim Bu Web 3.0’ın Sahibi?

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim; sahibi sen, ben ve halk değil. Yani en azından şimdilik. Web 3.0 ile ilgili Twitter başta...

Güney Kore’de Demokrat Parti başkan adayı Lee Jae-myung, Y ve Z kuşağına hitap etmek amacıyla seçim kampanyasında NFT’leri kullanmaya hazırlanıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Güney Kore’de Demokrat Parti başkan adayı Lee Jae-myung, Y ve Z kuşağına hitap etmek amacıyla seçim kampanyasında NFT’leri kullanmaya hazırlanıyor.
  • Parti, yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçim kampanyası için bağış yapanlara NFT’ler verecek.
  • NFT’ler, adayın ve vaatlerinin çeşitli resimlerini içerecek.

Demokrat Parti (DP) başkan adayı Lee Jae-myung, seçim kampanyası için para toplamak adına NFT teknolojisini kullanmaya hazırlanıyor.

Binance indirim kodu

Başkan Adayından NFT Kampanyası

Parti, yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçim kampanyası için bağış yapanlara NFT’ler verecek. NFT’ler, adayın ve vaatlerinin resimlerini içerecek.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank

Kampanya yetkilisi Kim Nam-kook, Yonhap News ile yaptığı röportajda, partinin bunu genç kuşağa hitap etmek için hayata geçirdiğini söyledi.

Nam-kook konu ile ilgili, “20’li ve 30’lu yaşlarındaki genç nesil, sanal varlıklar, NFT’ler ve metaverse de dahil olmak üzere gelişen teknolojilerle çok yakından ilgilendiğinden, bu tür bir bağış toplama etkinliği onlara çekici gelebilir.” ifadelerini kullandı.

DP ayrıca kampanyalarda NFT’leri kullanmak ve kripto para bağışlarını kabul etmek de dahil olmak üzere yeni teknolojileri politikaya entegre etmenin yeni yollarını araştırdığına dikkat çekti.

“Politikacılar, Dijital Dönüşümde Lider Olmalı”

Kısa süre önce, DP’nin başka bir üyesi de kripto para bağışları kabul edeceğini açıkladı. Milletvekili Lee Kwang-jae, Ocak ayı ortasında kripto para bağışları almaya başlayacağını belirtti.

Lee, “Geleceğin teknolojileri hakkındaki anlayışımızı geliştirmek, kripto para ve NFT’lere ilişkin algıları değiştirmek için yenilikçi deneyler gerçekleştirmenin tam zamanı.” ifadelerini kullandı.

Bunun yanı sıra Lee, politikacıların dijital dönüşümü benimsemede lider olması gerektiğinin de altını çizdi.

Son olarak Güney Kore Finansal Hizmetler Komisyonu Kasım ayı başlarında yaptığı bir açıklamada NFT’lerin “düzenlenmeyeceğini” duyurmuştu. Bununla birlikte, birkaç hafta sonra FSC, NFT’lerin Ocak 2022’de vergilendirileceğini açıklayarak geri adım attı.

İlgili Haber:  NFT, 2021’de Yılın Kelimesi Seçildi: İşte NFT Piyasasının Bir Yılı

Kanun değişikliği ile birlikte 2.5 milyon Won (2.100 Dolar) üzerine çıkan dijital varlık gelirleri için %20 vergi ödenmesi gerekecek. Ancak aksaklıklar nedeniyle verginin uygulanmasının 1 yıl ertelenebileceği belirtiliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar
Send this to a friend