8 Ağustos 2022, Pazartesi
26.7 C
İstanbul

Güney Kore Başkan Adayı, Seçim Kampanyasında NFT’leri Kullanıyor

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Güney Kore’de Demokrat Parti başkan adayı Lee Jae-myung, Y ve Z kuşağına hitap etmek amacıyla seçim kampanyasında NFT’leri kullanmaya hazırlanıyor.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Güney Kore’de Demokrat Parti başkan adayı Lee Jae-myung, Y ve Z kuşağına hitap etmek amacıyla seçim kampanyasında NFT’leri kullanmaya hazırlanıyor.
  • Parti, yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçim kampanyası için bağış yapanlara NFT’ler verecek.
  • NFT’ler, adayın ve vaatlerinin çeşitli resimlerini içerecek.

Demokrat Parti (DP) başkan adayı Lee Jae-myung, seçim kampanyası için para toplamak adına NFT teknolojisini kullanmaya hazırlanıyor.

Binance indirim kodu

Başkan Adayından NFT Kampanyası

Parti, yaklaşan cumhurbaşkanlığı seçim kampanyası için bağış yapanlara NFT’ler verecek. NFT’ler, adayın ve vaatlerinin resimlerini içerecek.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Kampanya yetkilisi Kim Nam-kook, Yonhap News ile yaptığı röportajda, partinin bunu genç kuşağa hitap etmek için hayata geçirdiğini söyledi.

Nam-kook konu ile ilgili, “20’li ve 30’lu yaşlarındaki genç nesil, sanal varlıklar, NFT’ler ve metaverse de dahil olmak üzere gelişen teknolojilerle çok yakından ilgilendiğinden, bu tür bir bağış toplama etkinliği onlara çekici gelebilir.” ifadelerini kullandı.

DP ayrıca kampanyalarda NFT’leri kullanmak ve kripto para bağışlarını kabul etmek de dahil olmak üzere yeni teknolojileri politikaya entegre etmenin yeni yollarını araştırdığına dikkat çekti.

“Politikacılar, Dijital Dönüşümde Lider Olmalı”

Kısa süre önce, DP’nin başka bir üyesi de kripto para bağışları kabul edeceğini açıkladı. Milletvekili Lee Kwang-jae, Ocak ayı ortasında kripto para bağışları almaya başlayacağını belirtti.

Lee, “Geleceğin teknolojileri hakkındaki anlayışımızı geliştirmek, kripto para ve NFT’lere ilişkin algıları değiştirmek için yenilikçi deneyler gerçekleştirmenin tam zamanı.” ifadelerini kullandı.

Bunun yanı sıra Lee, politikacıların dijital dönüşümü benimsemede lider olması gerektiğinin de altını çizdi.

Son olarak Güney Kore Finansal Hizmetler Komisyonu Kasım ayı başlarında yaptığı bir açıklamada NFT’lerin “düzenlenmeyeceğini” duyurmuştu. Bununla birlikte, birkaç hafta sonra FSC, NFT’lerin Ocak 2022’de vergilendirileceğini açıklayarak geri adım attı.

İlgili Haber:  Binance Coin (BNB) Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı: 636 Dolar

Kanun değişikliği ile birlikte 2.5 milyon Won (2.100 Dolar) üzerine çıkan dijital varlık gelirleri için %20 vergi ödenmesi gerekecek. Ancak aksaklıklar nedeniyle verginin uygulanmasının 1 yıl ertelenebileceği belirtiliyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar