10.5 C
İstanbul
5 Aralık 2021, Pazar

Güney Kore, Metaverse Alanına Dahil Oluyor: İşte Detaylar

Önemli Gelişmeler

Güney Kore, son aylarda hızla gelişen metaverse alanına dahil oluyor. Ülkenin önde gelen şirketleri, bu yeni endüstriye entegre olmaya başladı.

blank

Haberin Özeti

  • Güney Kore halkı ve ülkedeki büyük şirketler, metaverse alanını günlük yaşamlarında benimsemeye ve hayatlarının her alanına entegre etmeye başladı.
  • Ülkedeki iki büyük perakende alışveriş firması, kullanıcı deneyimini geliştirmek için bu alana ve yapay zeka (AI) teknolojisine yöneliyor.

Endüstriler ve kamu hizmetleri ülke genelinde sanal avatarları ve uygulamaları yaymaya başladıkça Güney Kore, er ya da geç metaverse alanına dahil olacak.

blank

Güney Kore’nin Metaverse Girişimleri

Güney Kore halkı ve ülkedeki büyük şirketler, metaverse alanını günlük yaşamlarında benimsemeye ve hayatlarının her alanına entegre etmeye başladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Ülkedeki iki büyük perakende alışveriş firması, kullanıcı deneyimini geliştirmek için bu alana ve yapay zeka (AI) teknolojisine yöneliyor.

Bu şirketlerden biri olan GS Shop, gıda üretim tesisinin iç işleyişini göstererek 16 Kasım’da metaverse aracılığıyla evden alışverişi başlattığını duyurdu. Yenilik, müşterilere tesisin kalitesi ve satışa sunulan yiyecekler konusunda güvence vermeyi amaçlıyor.

GS Shop, gıda tesisinin taramalarını 3B yapılara dönüştürdü. Bu şekilde artırılmış gerçeklik (VR) cihazlarına sahip olan müşteriler, yiyeceklerinin üretildiği koşulları görmek için tesisi sanal dünyada gezebilirler.

Kamu Kuruluşları da Sanal Dünyaya Entegre Olacak

Öte yandan 2020’de 14 milyar Doları aşkın bir gelir elde eden Lotte Home Shopping, markanın ürünlerini tanıtmasına yardımcı olacak sanal bir model olan Lucy’yi tanıttı. Kendi Instagram hesabına da sahip olan Lucy, gelecekteki video içeriklerinde ve sosyal medyada etkin olarak kullanılacak. Lotte’nin Lucy’yi sanal mağazasına entegre etmesi de bekleniyor.

Güney Kore’de sanal gerçekliğin yaygınlaştırılması kamu sektörüne de yayılmış durumda. Seul Şehri hükümeti 6 Kasım’da, sakinlerinin direkt olarak dilekçe sunabilecekleri bir sanal dünya platformunu 2023 yılına kadar kullanıma sunmayı planladığını duyurdu.

İlgili Haber:  Adidas, Metaverse Yatırımlarına Devam Ediyor: Bored Ape Yacht Club, Gmoney.eth ve PUNKS Comic ile Ortaklık İddiası!

Geçici olarak “Metaverse 120 Center” olarak adlandırılan bu sistem, ziyaretçilerin direkt olarak o kamu kuruluşuna gitme zorunluluğu ortadan kaldıracak ve resmi işlemler sanal dünya üzerinden yönetilebilecek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz
Lütfen adınızı giriniz

En Çok Okunanlar
Send this to a friend