1 Temmuz 2022, Cuma
26.7 C
İstanbul

Güney Kore, Metaverse Alanına Dahil Oluyor: İşte Detaylar

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Güney Kore, son aylarda hızla gelişen metaverse alanına dahil oluyor. Ülkenin önde gelen şirketleri, bu yeni endüstriye entegre olmaya başladı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Güney Kore halkı ve ülkedeki büyük şirketler, metaverse alanını günlük yaşamlarında benimsemeye ve hayatlarının her alanına entegre etmeye başladı.
  • Ülkedeki iki büyük perakende alışveriş firması, kullanıcı deneyimini geliştirmek için bu alana ve yapay zeka (AI) teknolojisine yöneliyor.

Endüstriler ve kamu hizmetleri ülke genelinde sanal avatarları ve uygulamaları yaymaya başladıkça Güney Kore, er ya da geç metaverse alanına dahil olacak.

Binance indirim kodu

Güney Kore’nin Metaverse Girişimleri

Güney Kore halkı ve ülkedeki büyük şirketler, metaverse alanını günlük yaşamlarında benimsemeye ve hayatlarının her alanına entegre etmeye başladı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Ülkedeki iki büyük perakende alışveriş firması, kullanıcı deneyimini geliştirmek için bu alana ve yapay zeka (AI) teknolojisine yöneliyor.

Bu şirketlerden biri olan GS Shop, gıda üretim tesisinin iç işleyişini göstererek 16 Kasım’da metaverse aracılığıyla evden alışverişi başlattığını duyurdu. Yenilik, müşterilere tesisin kalitesi ve satışa sunulan yiyecekler konusunda güvence vermeyi amaçlıyor.

GS Shop, gıda tesisinin taramalarını 3B yapılara dönüştürdü. Bu şekilde artırılmış gerçeklik (VR) cihazlarına sahip olan müşteriler, yiyeceklerinin üretildiği koşulları görmek için tesisi sanal dünyada gezebilirler.

Kamu Kuruluşları da Sanal Dünyaya Entegre Olacak

Öte yandan 2020’de 14 milyar Doları aşkın bir gelir elde eden Lotte Home Shopping, markanın ürünlerini tanıtmasına yardımcı olacak sanal bir model olan Lucy’yi tanıttı. Kendi Instagram hesabına da sahip olan Lucy, gelecekteki video içeriklerinde ve sosyal medyada etkin olarak kullanılacak. Lotte’nin Lucy’yi sanal mağazasına entegre etmesi de bekleniyor.

Güney Kore’de sanal gerçekliğin yaygınlaştırılması kamu sektörüne de yayılmış durumda. Seul Şehri hükümeti 6 Kasım’da, sakinlerinin direkt olarak dilekçe sunabilecekleri bir sanal dünya platformunu 2023 yılına kadar kullanıma sunmayı planladığını duyurdu.

İlgili Haber:  Analist: "Bu Altcoin Metaverse Dünyasının Hakimi Olacak!"

Geçici olarak “Metaverse 120 Center” olarak adlandırılan bu sistem, ziyaretçilerin direkt olarak o kamu kuruluşuna gitme zorunluluğu ortadan kaldıracak ve resmi işlemler sanal dünya üzerinden yönetilebilecek.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar