8 Ağustos 2022, Pazartesi
26.7 C
İstanbul

Güney Koreli Yetkililer NFT Tabanlı Oyunlara Karşı Temkinli

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Güney Kore blockchain oyun endüstrisi, Oyun Derecelendirme ve Yönetim Komitesi’nin (GRAC) 22 Eylül’de NTF tabanlı Five Stars için yapılan bir başvuruyu ertelemesinin ardından, düzenleyicilerin değiştirilemez token (NFT) tabanlı oyunlara olumsuz bakmasından endişe duyuyor.

Binance indirim kodu

iNews24’ün haberine göre, denetçi kurum, Güney Koreli teknoloji devi Kakao tarafından geliştirilen bir oyun olan Five Stars için derecelendirme vermekten vazgeçmeye karar verdi. Şirket, yerel kripto endüstrisindeki son girişimleriyle ismini duyurmuştu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Geri ödenebilir olmayan tokenler veya diğer adıyla NFT’ler, kendi türlerinin diğer tokenleri ile aynı özellikler altında yayınlanmalarına rağmen her biri doğrulanabilir şekilde benzersiz olan kripto tokenler olarak tanımlanabilir.

Yerel yasalar, GRAC’ın Güney Koreli firmalar tarafından yaratılan çevrimiçi veya çevrimdışı herhangi bir video oyununa yayınlanmadan önce bir derecelendirme vermesini gerekli kılıyor. GRAC, Five Stars uygulamasının geliştiricileri tarafından sunulan başvuruyu neden geciktirdiklerine dair henüz resmi bir neden açıklamadı.

Ancak, iNews24, gecikmenin yüksek olasılıklı nedeninin, kripto dahil finansal hizmetler için kara para aklamayı önleme (AML) kurallarını güçlendiren Özel Ödeme Yasasının 2021 yılında uygulanacak olmasını öne sürüyor. Bu, NFT tabanlı oyunların, kullanıcıların gelecekte birbirleriyle ticaret yapmalarına izin vermek için KYC’yi uygulamak zorunda kalabileceğine dair spekülasyonlara yol açtı.

Blockchain tabanlı bir oyunun, oyun düzenleyicisi tarafından onaylanmasıyla ilgili bu sorun ilk kez yaşanmıyor. Yerel firma NodeBrick tarafından üretilen NFT ile ilgili bir oyun olan Infinity Start, 2019 yılında GRAC tarafından yeşil ışığı alamamıştı.

Güney Koreli yetkililer, Ethereum (ETH) blok zincirinde kullanıcılar tarafından satın alınabilen, satılabilen ve takas edilebilen bir oyuna derecelendirme veremeyeceklerini açıklamıştı.

Yerel analistler ise blockchain tabanlı oyunların yapımcı firmalarının reddedilen talepleri konusunda iyimser değiller:

İlgili Haber:  eToro, Chainlink ve Uniswap Ticaretini Başlattı

NFT öğeleri bir sorun teşkil ediyorsa, blockchain oyunlarının ölüm emri zaten imzalanmıştır.

Oyun Endüstrisi Ne Diyor

Geçtiğimiz günlerde NFT’lerin oluşturulması, yönetimi ve dağıtımına adanmış bir yatırım şirketi olan Polyient Games’te İnovasyon Direktörü olan Craig Russo bir röportaj verdi.

Russo, NFT pazarının tüm dijital varlıklar arasında en çekici fırsatlardan birini temsil ettiğine inandığını belirtti. “NFT’nin kullanım alanı sanatta, koleksiyonlarda ve hatta oyun endüstrisinde ilgi çekici şekilde bulunuyor.” dedi.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Harun Karagülle
Harun Karagülle
İstanbul'da yaşıyor, işletme bölümü son sınıf öğrencisi.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar