Güney Kore’nin En Büyük Bankalarından Woori Bank, Kripto Saklama Hizmeti Sunacağını Açıkladı

Önemli Gelişmeler
blank
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Woori Financial Group’un, blockchain tabanlı hizmet sağlayıcısı Coinplug ile kripto para saklama üzerine ortak girişim kurmayı kabul ettiği bildirildi.

blank

Haberin Özeti

  • Woori Financial Group, kripto para alanına girerek Güney Kore’deki diğer birçok büyük bankanın gittiği yolu takip ediyor.
  • Bankanın kripto saklama girişiminin, Eylül ayından itibaren geçerli olacak düzenlemelere uyması gerekiyor.

Woori Financial Group, kripto para saklama hizmetleri başlatan en son Güney Kore menşeli finans kurumu oldu. Korea Economic Daily tarafından bildirildiği üzere Woori, kripto para saklama üzerine ortak bir girişim oluşturmak için yerel blockchain şirketi Coinplug ile ortaklık kurdu.

blank

D-Custody Nedir?

D-Custody olarak adlandırılan yeni kuruluşun önümüzdeki haftalarda hizmete başlayacağı ve Coinplug’ın da firmanın en büyük hissedarı olacağı bildiriliyor.

Statista’dan alınan verilere göre Woori, yönetimi altındaki 358 trilyon KRW (311 milyar Dolardan fazla) varlıkla, 2020 mali yılında Güney Kore’nin dördüncü en büyük bankası oldu.

CoinDesk Kore tarafından hazırlanan ek bir rapora göre, D-Custody, müşterilerin Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paraların yanı sıra değiştirilemez tokenleri (NFT’ler) de güvenli bir şekilde saklamaları için hizmet verecek. Firma, ayrıca, müşterilerinin merkezi olmayan finans (DeFi) ürünlerine yatırım yapma fırsatına da sahip olabileceğini belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter adresimizden takip edebilirsiniz.

Woori Bank, Güney Kore bankalarının doğrudan kripto para ile ilgili hizmetler sunmalarına izin verilmediğinden, kripto para piyasasına girmeleri için mevcut tek seçeneğin bu alanda halihazırda hizmet veren bir işletme ile ortak girişim kurma yolu olduğunu kaydetti.

Bir banka yetkilisi CoinDesk Kore’ye yaptığı açıklamalarda, “Coinplug, bir borsa işletmediği için istikrarlı bir ortak olabileceğine karar verdik.” ifadelerini kullandı.

Güney Kore Bankaları Kripto Paraya Yöneliyor

Woori, Güney Kore’nin bu yıl Eylül ayında kripto para borsaları için düzenleyici bir çerçeve sunmaya hazırlanırken dijital varlık saklama işine giren üçüncü ticari bankası oldu. Ülkenin en büyük finans kurumu Kookmin, Kasım 2020’de, kripto para saklama hizmetini başlattı.

Başka bir yerel banka olan Shinhan, bu yılın başlarında kripto saklama hizmetlerini başlattı ve Mayıs ayında ilk müşterilerine ulaştığını duyurdu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Güncel Haberler

Ripple (XRP), Amerikan Borsalarında Tekrar Listelenebilir Mi? Coinbase CEO’sundan Ripple’a Büyük Destek Geldi!

Coinbase CEO’su Armstrong, SEC ile olan savaşında Ripple’a destek verdiğini açıkladı ve XRP’nin Coinbase üzerinde tekrardan listelenebileceğine dair spekülasyonları...
Send this to a friend