25 Mayıs 2022, Çarşamba
25.6 C
İstanbul

Günlük 1 Milyar Dolar Uniswap İçin Yeni Normal mi?

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Önde gelen merkezi olmayan borsa (DEX) platformu Uniswap, ocak ayı için günlük ortalama 1 milyar dolarlık işlem hacmine yaklaşırken sektöre liderlik etmeye devam ediyor.

Binance indirim kodu

Ayın sadece üçte ikisine ulaşılmışken platform, DeFi patlaması sırasında eylül ayında belirlenen 15.3 milyar dolarlık önceki aylık ticaret hacmi rekorunu çoktan aşmış bulunuyor. Merkezi olmayan borsanın bu sabah itibariyle 17 milyar doları geçtiği görülüyor ve borsa, ocak ayı sonunda günlük ortalama 855 milyon dolar ile 25 milyar doları aşma yolunda ilerliyor.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Uniswap tüccarları, 2.400 çiftten fazla işlem gören 1.558 coin ile seçim yapmakta zorlanıyor olsa da çoğunluk daha az riskli alım satımları tercih ediyor. USDC, Tether ve DAI gibi stabil coinler arasında ETH’ye karşı alım satım, son 24 saatte işlem gören 1.1 milyar doların %45’ini oluşturuyor.

2021 içerisinde Uniswap’in 1 trilyon dolarlık ticaret hacmine ulaşması bekleniyor

Uniswap kurucusu Hayden Adams, 15 Aralık’ta attığı bir tweette platformun tüm zamanların ticaret hacminde 50 milyar doları geçtiğini açıklıyor ve topluluğa ne zaman 1 trilyon dolara ulaşılacağını soruyor. Yanıt verenlerin yaklaşık %50’si bunun 2021’de gerçekleşeceğini söylüyor.

Şu anda tüm zamanların ticaret hacminde yaklaşık 70 milyar dolar olan merkezi olmayan borsanın, yıl sonuna kadar 1 trilyon dolara ulaşması için her gün ortalama 2.7 milyar dolar olması gerekiyor.

Uniswap strateji Lideri Matteo Leibowitz, 1 milyar dolarlık ticaret hacminin kalıcı olduğunu iddia ediyor ve günlük 1 milyar dolarlık hacmi “yeni normal” olarak nitelendiriyor.

Adams ise bunu New York Borsası ile karşılaştırıyor ve yeni normali New York stok borsasının %2’sini oluşturan Uniswap için %100’ün ne zaman elde edileceği meselesini sorguluyor.

İlgili Haber:  Bitcoin Madencilik Şirketi Canaan'ın Hisse Fiyatında %13 Düşüş Yaşandı

Sushiswap geçen senenin aralık ayında belirlediği en yüksek seviye hedefini ikiye katladı

Merkezi olmayan borsalar genel olarak son 30 gün içinde %112 artarak güçlü bir büyüme yörüngesine girerken son 30 günde işlem gören toplam hacim, her gün yaklaşık 1.5 milyar dolar eklenerek 43.3 milyar dolara ulaşıyor.

SushiSwap, ocak ayından bugüne kadar 8.2 milyar dolarlık işlem gören bir sonraki en güçlü merkezi olmayan borsa (DEX) oluyor ve geçen yılın aralık ayında belirlenen 3 milyar dolarlık bir önceki yüksek seviyesini halihazırda ikiye katlamayı başarıyor.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar