Güvenlik Tokenlerini Aktarmak İçin Güvenli Bir Yöntem Bulundu

Önemli Gelişmeler

Menkul kıymet hizmetleri sağlayıcısı BNP Paribas, menkul kıymet tokenlerini transfer etmenin oldukça güvenli bir yolunun bulunduğunu göstermek amacıyla bulut tabanlı kripto cüzdan sağlayıcısı Curv ile bir Proof of Concept projesi geliştirdi.

Güvenlik tokeni, Curv’un “çok partili ölçümleme” adı verilen bir kavram kullanan gelişmiş şifreleme sistemi aracılığıyla aktarıldı. Kurumsal düzeyde teknoloji, işlemlerin matematiksel olarak kanıtlanmış, dağıtılmış bir yolla ve güvenli bir şekilde imzalanmasını sağlıyor.

BNP Paribas Küresel Finansal Aracılar Başkanı Bruno Campenon’a göre bu gelişme, hem geleneksel hem de düzenlenmiş dijital varlıkları birleştiren entegre bir saklama çözümüne doğru atılmış bir adım olma özelliği taşıyor.

Proof of Concept (PoC) projesi, tokenize edilmiş menkul kıymetlerin blok zinciri üzerinde hızlı, güvenli ve şeffaf bir şekilde aktarılabileceğini göstermek için gerçekleştiriliyor. İddianın ispatı için çok daha katı teknik gereksinimleri olan bir ERC-1400 güvenlik standardı tokeni kullanılıyor.

Özel anahtarlar ortadan kalkacak mı

Proof of Concept (Kavram Kanıtı), uygulanabilirliğini göstermek için belirli bir yöntemin veya fikirlerin gerçekleştirilmesi olarak tanımlanabilir. Genellikle tam olarak işleyen bir prototipe giden yoldaki bir kilometre taşı olarak kabul edilir; bu durumda da matematiksel olarak güvenli bir transfer sistemine sahip güvenli bir kurumsal sınıf kripto saklama çözümü olarak değerlendirilebilir.

DeFi protokolü Curve ile karıştırılmaması gereken Curv, bulut tabanlı bir cüzdanda güvenli kripto saklama hizmetleri sağlar. Curv’ün sunduğu MPC teknolojisi, özel anahtar kavramını ortadan kaldırmakla birlikte siber saldırılara ve içeriden bilgi sızmasına karşı koruma sağlamak amacıyla her bir işlemi güvenli, dağıtılmış bir yolla imzalayarak tek bir hata noktası kavramını da ortadan kaldırır.

Curv’ün kurucu ortağı ve CEO’su Itay Malinger, BNP Paribas gibi küresel finans oyuncularının dijital ekonomide hayati bir rol oynadığını belirterek müşteri tabanlarına rekabetçi gözetim ürünleri sunabilmek için güvenli ve ölçeklenebilir bir altyapıya ihtiyaçları olduğunu söyledi.

2018’de kurulan ve merkezi New York’ta bulunan Curv; geleneksel finans kurumları, dijital varlık yöneticileri, borsalar ve OTC (borsa dışı pazarlar) tarafından benimseniyor. BNP Paribas, 35 ülkedeki tüccarlar ve kurumsal müşteriler için çok varlıklı ticaret sonrası hizmeti ve varlık hizmet çözümleri sunuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

Güncel Haberler

Uzmanlar Açıkladı: Bitcoin ve Dogecoin Arasındaki 3 Önemli Fark

2013 yılında bir şaka kripto parası olarak üretilen Dogecoin, geçtiğimiz günlerde 0.69 Dolarlık rekor bir seviyeye ulaştı. Peki, Bitcoin...

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Send this to a friend