2 Aralık 2022, Cuma
11 C
İstanbul

Hackerlar Trump’ın Websitesine Saldırıp Monero ile Bağış Talebinde Bulundular

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Yaklaşan ABD Başkanlık Seçimleri öncesinde Trump’ın seçim kampanyasını yürüttüğü web sitesi saldırılara maruz kalmaya devam ediyor. Son olarak, kripto para Monero’yu seven ve ona bağış yapmanızı talep eden hackerlar siteye saldırıda bulundu.

Binance indirim kodu

Bugün yarım saatlik süre boyunca, Başkan Trump’ın potansiyel destekçileri seçim kampanyasının yürütüldüğü web siteye erişemedi.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

Ancak donaldjtrump.com’a saldırmaktan sorumlu hackerlara Monero gönderme imkanları oldu.

30 Dakikalık Şöhret

Bilgisayar korsanları, 30 dakikalık şöhretleri boyunca çeşitli mesajlar yayınladılar. Bunlardan ilki, “bu siteye el konuldu” mesajıydı. Hackerlar tarafından sonrasında yayınlanan mesajlarda ise, “Dünya, Başkan Donald Trump tarafından her gün yayılan sahte haberlerin yeterince etkisi altında kaldı” denildi. Söz konusu mesajlar Adalet Bakanlığı ve FBI’nın çoğaltma mühürleri kullanılarak yayımlandı.

Bu açıklamalar, belki de, 2020 seçimlerinde dil bilgisi açısından en çok meydan okunan dezenformasyon kampanyası olarak tanımlanabilir; Charlie Amca’nın gönderdiği e-postayı saymazsak…

Yaptıkları açıklamalara göre, bilgisayar korsanları, “kesinlikle gizli kalmış bilgileri ortaya çıkaran ve korona virüsünün kökeninde neyin yer aldığını kanıtlayan” cihazlara erişim kazandıklarını ilan ettiler.

İlk bomba!

Sadece bu da değil. Trump da, görünüşe göre, 2020 seçimlerini manipüle etmek amacıyla çeşitli yabancı aktörlerle suç ilişkisi ve işbirliği kurmuştu.

İkinci bomba!

Hackerlar, daha sonrasında ise, bilgisayar korsanları tarafından sıklıkla kullanılan bir gizlilik parası olan Monero’yu kullanarak ellerindeki dataları paylaşıp paylaşmama konusunda bir anket başlattı. “Evet” veya “hayır” seçenekleri ile site ziyaretçilerine sunulan ankette kullanıcıların oy vermesi talep edildi.

Kampanya Sözcüsü Sitenin Güvende Olduğunu Söyledi

Hackerlar, konu ile ilgili “Son teslim tarihinin ardından fonları karşılaştıracağız ve sizi bilgilendireceğiz.”

Trump’ın Başkanlık kampanyası sözcüsü, web sitesinden herhangi bir hassas verinin alınmadığını ve sitenin artık normal seyrine döndüğünü ifade etti.

İlgili Haber:  Bu Hafta Bitcoin’e Dair Takip Edilmesi Gereken 5 Gelişme

Bunun gibi kripto para birimi dolandırıcılıkları ve hacker saldırıları son derece yaygın olsa da, 2020 ABD başkanlık seçimlerine sadece bir hafta kaldığı ve ulusal istihbarat kurumlarının yabancı aktörler tarafından gerçekleştirilebilecek potansiyel dezenformasyon kampanyaları için yüksek alarmda olduğu göz önüne alındığında, bu hacklenme sinir bozucu olarak tanımlandı.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar