8 Ağustos 2022, Pazartesi
24.7 C
İstanbul

Hackerlardan Ele Geçirilen Bitcoin, Müzayedede Değerinin Beş Katına Satıldı

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 1 sene önce

Binance indirim kodu

Fransız yetkililer tarafından ele geçirilen Bitcoin, müzayedede 290.000 Dolarlık bir fiyatla satıldı.

Binance indirim kodu

Haberin Özeti

  • Fransız hükümeti, GateHub hackerlarından ele geçirilen Bitcoin’in satışını tamamladı.
  • Bir teklif veren, BTC başına 290.000 Dolarlık bir ücret ödedi.

Fransız hükümeti, ele geçirilen Bitcoin koleksiyonunu açık artırmaya çıkardı. Bir teklif veren, açıklanamaz bir şekilde BTC’nin mevcut fiyatı üzerinden beş kat daha fazla ödeme yaptı.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

Aynı Bitcoin’i Bir Borsada Satın Almak Beş Kat Daha Uygun Fiyata Mal Olacaktı

Fransız hükümetinin 2019 GateHub hack soruşturması sırasında ele geçirdiği 34.5 milyon Dolar değerindeki Bitcoin müzayede ile satıldı. Müzayedede bilinmeyen bir katılımcı, 0.11 BTC için 26.800 Euro (31.900 Dolar) ödedi.

Popüler Fransız kripto muhabiri Grégory Raymond’un belirttiği üzere bu, teklif veren kişinin Bitcoin’in mevcut fiyatları üzerinden beş kat daha fazla ödeme yaptığı anlamına geliyor.

BTC şu anda 58 bin Dolar seviyesinde seyrediyor; yani aynı miktarda Bitcoin’i bir borsada satın almak yaklaşık 5.160 Euro (6.144 Dolar) tutacaktı. Bu da şanssız alıcının Bitcoin’i aslında 290.000 Dolar birim fiyatı üzerinden satın aldığı anlamına geliyor.

Teknik Aksaklık Yaşanmış Olabilir

İhale şartlarına göre, kripto paraların kazanan teklif sahiplerine devri için %14.28 ek ücret uygulanıyor. Bu, söz konusu kripto parayı satın alan kişinin, sadece coinin cüzdanına geldiğini görmek için fazladan 3.827 Euro (4.555 Dolar) ödemesi anlamına geliyor.

Açık artırma süresince, her biri 0.11 BTC ile 2 BTC arasında değerde toplam 437 coin ise genellikle Bitcoin’in mevcut piyasa değerine uygun fiyatlarla satıldı.

Teklif verenin teknik bir hata yaşayıp yaşamadığı ise henüz belli değil.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.
Mert Akdoğan
Mert Akdoğan
1996 Denizli doğumlu. Uluslararası İlişkiler yüksek lisans öğrencisi. Ekonomi ve Politik Ekonomi alanlarına ilgili.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar