1 Ekim 2022, Cumartesi
20.6 C
İstanbul

Haftanın Önemli Kripto Haberleri (11-17 Ocak 2021)

Yorum

Bayram Değil Seyran Değil, İngiltere Neden Birden Kripto Dostu Oldu?

İngiltere başından beri Bitcoin ve kriptoya en mesafeli Batılı ülkelerin başında geldi. İngiliz devletinin "resmi olmayan" yayın organı BBC'nin Bitcoin...

Sıkılgan Maymunlar

Türkçe'de "maymun iştahlı" diye çok güzel bir tabir var. Maymun iştahlının sözlüklerdeki tanımı şöyle; "Sevgi ve eğiliminde, beğenisinde kararlılık bulunmayan, bugün...

Bitcoin 2022 Sonunda 4160 Dolar Olabilir..

Ne demiş atalarımız; küsuratlı sayı vereyim de salladığım anlaşılmasın. 2022'nin ayı piyasası şeklinde geçeceği artık netlik kazandı. Bundan sonrası gözyaşı....

Blockchain Trilemması

Blokchain trilemması ifadesini ilk kullanan kişi Vitalik Buterin'dir. Dilemma ikilem anlamına gelirken, trilemma üçlem demektir. Yani bir çıkmaz vardır...

Son güncelleme: 2 sene önce

Binance indirim kodu

Boğalar, altcoinler yükselirken Bitcoin’in 35.000 dolarlık destek testini yeniden satın alıyor

Kripto piyasaları bu hafta oldukça yoğun geçti ve Bitcoin fiyatı pazartesi günü 10.000 dolardan fazla düşüş yaşayarak 30.549.60 dolara indi.

Binance indirim kodu

Analistler, keskin satışların toplam kripto piyasası değerinin 200 milyar dolardan fazla düşmesine yol açmasıyla düzeltmenin “sağlıklı ve gerekli” olduğu fikrini savundu.

Uygulamamızı indirin, gelişmelerden ilk sizin haberiniz olsun!

blank blank

ExoAlpha CIO’su David Lifchitz, çöküşün son 10 gündeki aşırı büyümeyi temizleyeceğini ve Bitcoin’in 50.000 dolara ve üstüne doğru yeni bir temel oluşturmasına izin vereceğini söyledi.

Bitcoin gerçekten de ölmeyi reddetti. Ani düşüşten sadece üç gün sonra BTC, borsalardaki yeni büyük alımların ortasında Coinbase’de bir kez daha 40.000 dolara ulaştı.

Ne yazık ki 40.000 dolarlık seviye kırılması zor bir seviye olarak şekilleniyor gibi görünmeye başladı. Joe Biden, 1.9 trilyon dolar değerinde bir teşvik paketini açıklasa da Bitcoin fiyatında önemli bir artış olmadı ve hatta BTC, bir noktada 35.000 doların altına düştü.

eToro, benzeri görülmemiş talep nedeniyle alım satım yapmak için kripto kalmadığı konusunda kullanıcıları uyarıyor

eToro tarafından gönderilen bir e-posta, borsanın Bitcoin’i kapmak isteyen kullanıcılara ayak uydurmakta zorlandığını ortaya koydu.

Müşterilere gönderdiği bir mesajda, sınırlı likidite ile birleştirilmiş kripto için eşi görülmemiş talebin, kripto satın alma emirlerinde sınırların hafta sonu uygulanması gerekebileceği anlamına geldiği uyarısında bulundu.

Görünüşe göre şirket kendi başarısının kurbanı oldu. E-posta, eToro pazarlama müdürü Brad Michelson’un ocak ayının ilk 11 gününde geçen yıla göre 25 kat daha yüksek kripto alım satım hacmi ile 380.000 kullanıcının hesap açtığını açıklamasından bir gün sonra geldi.

Quantum Economics’in kurucusu Mati Greenspan, uyarı bildiriminin yaklaşmakta olan potansiyel bir likidite sıkışıklığının bir belirtisi olduğunu söyledi ve kullanıcılara fonları platformdan çıkarmaya çalışma tavsiyesi verdi.

Bir eToro sözcüsü ise 2017 kripto rallisi deneyimlerinin, kripto piyasalarındaki aşırı dalgalanmanın olası sonuçlarının anlaşıldığı anlamına geldiğini ve müşterilerin olası riskleri tam olarak anlamalarını sağlamaya çalıştıklarını ifade etti.

DOT ters dönüyor: Polkadot, dördüncü en büyük kripto para olmak için XRP’yi geride bırakıyor

Kripto piyasası yükselişe geçtikçe Polkadot’un DOT tokeni de bunlardan biri olduğu için bazı büyük hareketler yaşadı.

DOT, son 24 saatte %29’luk muazzam bir kazancın ardından Ripple’ın XRP’sini piyasa değeri açısından tersine çevirdi. Bu, onu bugün itibariyle 15.6 milyar dolarlık piyasa değeri ile dördüncü en büyük kripto para haline getirdi. Geçen hafta DOT etkileyici bir şekilde %83.26’lık bir artış sergiledi.

Polkadot, diğer blok zincirlerinin ağa bağlanmasına izin veren ve tamamen birlikte çalışabilir bir platform işleviyle yola çıktı ve saniyede binlerce işlemi işleyebildiği için bir Ethereum katili” olarak tanımlandı.

İlgili Haber:  XRP Daha Ne Kadar Düşebilir?

İvme itici olabilecek en son güncelleme, aralık ayı sonunda hayata geçirilen Rococo para zinciri test ağının piyasaya sürülmesi oldu.

İvme sağlayan diğer faktörler arasında ise ölçeklendirme talebi yoğunlaştıkça Ethereum’da DeFi ile ilgili sorunların yaşanması yer aldı.

Bir yazılımcının Bitcoin’de 262 milyon dolar kaybetmekten kurtulmak için iki şifre tahmini kaldı

Bu hafta, her ikisi de benzer temaya sahip iki yürek burkan hikaye ortaya çıktı.

Bir adam The New York Times’a, bugün itibariyle 262 milyon dolar değerinde olan 7.002 BTC’ye sahip bir sabit diskin şifresini unuttuğunu söyledi. Stefan Thomas’ın, sabit diski sonsuza kadar şifrelenmeden önce sadece 10 tahmin hakkı vardı ve şu ana kadar bu girişimlerden sekizini boşuna kullandı.

Öte yandan Atlantik’in diğer tarafında bir Galli, 7.500 BTC depolayan bir sabit diski takip etmede yardım için Newport şehrine şaşırtıcı bir şekilde 72 milyon dolar teklif etti. Galli, sadece tek bir sorun olduğunu, bu diskin birkaç yıl önce atıldığını ve bir çöplükte çürüdüğünü söyledi. Ne yazık ki James Howells için konsey, aramanın çevreye zarar vereceği endişesi üzerine yardım etmeye hazır olmadığını belirtti. Bu, 280 milyon dolarlık bir servetin kaçacağı anlamına geliyordu.

Neyse ki haberlerin hepsi de kötü değildi. Bir öğrenci, 2011 gibi erken bir zamanda yanlışlıkla bazı hesap sahiplerinin özel anahtarlarını bulduğunu ve bu süreçte 4 milyon doların kilidini açtığını iddia etti.

ECB başkanı Lagarde, Bitcoin’in küresel düzenlemesi için çağrıları yeniliyor

Avrupa Merkez Bankası başkanı, Bitcoin’in küresel olarak düzenlenmesi çağrılarını ikiye katladı.

Reuters Next konferansında konuşan Christine Lagarde, Bitcoin’in oldukça spekülatif bir varlık olduğunu ve bazı ilginç ve tamamen kınanacak kara para aklama faaliyetleri yürütüldüğünü açıkladı.

Görüşme sırasında Lagarde, Bitcoin ile ilgili herhangi bir kara para aklama örneğine değinmedi ancak kullanımıyla bağlantılı yasa dışı faaliyetlere yönelik cezai soruşturmalara ilişkin farkındalığına işaret etti.

Gazetecilere bu konuda düzenleme olması gerektiğini hatırlatan başkan, bunun küresel düzeyde uygulanması ve üzerinde anlaşmaya varılması gerektiğini çünkü bir kaçış varsa bu kaçışın kullanılacağını ifade etti.

Kazananlar ve kaybedenler

Hafta sonunda Bitcoin 37.271.25 dolar, Ether 1.255.16 dolar ve XRP 0.28 dolar seviyesinde seyrederken toplam piyasa değeri 1.038.320.969.138 dolar oldu.

En büyük 100 kripto para arasında haftanın kazanan ilk üç altcoini HedgeTrade, Voyager Token ve IOST oldu. Haftanın kaybeden ilk üç altcoini ise Bitcoin SV, EOS ve Verge oldu.

Haberlerimizi Google News, Telegram, Twitter, Discord, Facebook, Instagram ve Reddit hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Ayrıca bültenimize abone olun son dakika gelişmeleri kaçırmayın.

Bu haberle ilgili ne düşünüyorsunuz?

En Çok Okunanlar